Sınırsız Fare Çalışmıyor mu? Bunu Çözmenin 7 Yolu

Bir yazar olarak, daha üretken olmak benim heyecanım. Çoklu blog kurulumunu kullanarak diğer blog yazarlarından, YouTuber'lardan ve oyunculardan sıklıkla ilham alırım. Bu yüzden eski dizüstü bilgisayarıma eşlik edecek yeni bir masa üstü kurdum. Ayakkabı bütçesiyle çalıştığım için, Mouse Borders'ı yüklemeye karar verdim. Sürprizime göre işe yaramadı.

Sınırsız Fare, sık sık deneysel uygulamalar ve araçlar sunan Microsoft Garage'da bulunan ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulama, birden fazla ekran ve farklı sistemler arasında tek bir fare ve klavye kullanmanıza izin verir. Ancak, Sınır Tanımayan Fare, tanıtıldığı gibi çalışmıyordu.

İşte sonunda benim için işe yarayan da dahil olmak üzere bazı olası çözümler. Kenarlıksız Fare Windows 7'den 10'a kadar çalışır. Ayrı bilgisayarlarda kurulu farklı Windows işletim sistemi sürümleri olsa bile sorunsuzdur.

Kenarlıksız Fare Al

1. Sürümünüzü Kontrol Edin

Tüm bilgisayarlarda aynı kenarlıksız fareyi mi kullanıyorsunuz? Bunu kontrol etmek için, sistem tepsisindeki Kenarlıksız Fare simgesine sağ tıklayın ve Hakkında'yı seçin.

Bunu tüm makinelerde yapın ve sürüm numarasını not edin. Farklılarsa, yukarıdaki bağlantıyı kullanarak en son sürümü indirin ve kurulum işlemine yeniden başlayın.

2. Aynı Wi-Fi Ağı

Kenarlıksız Fare'nin çalışmasını istiyorsanız, tüm bilgisayarlarınız aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır. Kontrol etmek için, Görev çubuğundaki Wi-Fi simgesine tıklayın ve adı kontrol edin.

Aynıysa, bir sonraki ipucuna geçin, değilse diğer bilgisayarla aynı ağa bağlandığınızdan emin olun.

3. Uyumluluk Modu

Tüm bilgisayarlarda aynı Windows sürümünün yüklü olması gerekmez. Birinde Windows 10, diğerinde Windows 7 olabilir. Benim durumumda, her ikisinde de Windows 10 yüklü olsa bile, Kenarlıksız Fare çalışmıyor. Bazı kullanıcılar uyumluluk modunu değiştirmenin yardımcı olduğunu keşfetti. Bunu yapmak için, masaüstünde Fare Kenarlıksız kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.

Uyumluluk sekmesinde, Windows'un çalışıp çalışmadığını görmek için her iki bilgisayarda da çalıştırdığınızdan farklı bir Windows sürümü seçmek için açılır menüyü kullanın. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula'ya ve ardından Tamam'a tıklayın.

Diğer bilgisayarlarda da aynı Windows sürümünü seçin ve bunun çalışıp çalışmadığını görün.

Also on Guiding Tech
10 Killer Mouse Tricks You’ve Never Tried

Read More

4. Yönetici olarak çalıştır

Kenarlıksız Fare, bilgisayarlar arasında geçiş yapmak ve çeşitli ayarlara erişmek için yönetici haklarını gerektirir. Belki de gerekli izinlerden yoksundur? Önceki bölümde yaptığınız gibi Özellikler'e dönün ve Uyumluluk sekmesini açın.

Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin ve ayarları kaydetmek için Uygula ve Tamam'ı tıklayın. Tüm bilgisayarlarda Fare Kenarlıksız'ı kapatın ve yeniden kontrol etmek için yeniden başlatın.

5. Güvenlik Duvarı Ayarları

Güvenlik duvarları aşırı korumacı bir erkek arkadaşı gibidir – Çok fazla endişe edin ve size yeterli alan vermeyin. Kullanıcılarımızdan bazıları, Kenarlıksız Fare için manuel olarak bir kural oluşturmanın onlara yardım ettiğini belirtti. Öyleyse şu adımları takip et.

Adım 1: Klavyenizdeki Windows tuşuna basın ve Denetim Masası altında Yönetimsel Araçlar'ı arayın.

Adım 2: Listeden Gelişmiş Güvenlik Özellikli Windows Defender Güvenlik Duvarı'nı seçin.

Adım 3: Sol pencere bölmesinden Gelen Kurallarını seçin.

Adım 4: Eylemler menüsü altında Yeni Kural'ı seçin.

Adım 5: Program'a ve ardından İleri'ye tıklayın.

Adım 6: Şimdi, Fare Yok Kenarlık kurulum klasörüne göz atın ve uygulamayı başlatan .exe dosyasını seçin. Genellikle, Microsoft Garage klasörünün altındaki C sürücüsündedir.

Adım 7: Bir sonraki ekranda bağlantıya izin ver'i seçin ve İleri'ye tıklayın.

Adım 8: Bu kural ne zaman uygulanır? ve İleri'ye tıklayın.

Adım 9: Kuralınız için bir isim girin. Mouse Borders'ı öneririm, böylece daha sonra bulabilirsin. Bitir üzerine tıklayın.

Fare Kenarlıksız kullanmak istediğiniz tüm bilgisayarlarda aynı adımları tekrarlayın ve tekrar deneyin. Uygulamayı kapatın ve bilgisayarlar arasında çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yeniden başlatın.

Also on Guiding Tech
How to Quickly Disable or Change Function of a Keyboard Key in Windows

Read More

6. IP'yi Manuel Olarak Girin

Kenarlıksız Fare, aynı ağda çalışan diğer bilgisayarlara bağlanmak için Wi-Fi ağınızın IP adresini kullanır. Bazen, uygulama bu hataya yol açan doğru IP ayarlarını tespit edemiyor.

Klavyenizdeki Windows tuşu + R tuşlarına basarak Çalıştır komut istemini başlatın ve komut istemini açmak için cmd yazın.

IP'nizi bulmak için tarayıcıyı kullanmayın. Komut istemine, aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.

ipconfig

IPv4 adresini sonuçlardan not edin. Her bilgisayar için adımları tekrarlayın.

Kenarlıksız Fare uygulamasını açın ve IP Eşlemeleri sekmesine tıklayın. Her bilgisayarın adını ve ardından IP adresini yeni bir satıra girin.

Birincil veya ana bilgisayarda IPv4 adresini ve uzak veya bağımlı bilgisayarın bilgisayar adını girmeniz gerekeceğini unutmayın. Makine Ayarı sekmesine geri dönün ve bağlantı işlemini tekrar başlatmak için Uygula'ya tıklayın. Başarılı olursa, uzak bilgisayar adının altında Yazılı olarak görmelisiniz.

Kenarlıksız Fare gelecekte tekrar çalışmayı durdurursa, yeni bir bağlantı başlatmak için tekrar Uygula düğmesine tıklayın. Bu uygulama ile bilinen bir sorundur.

7. Sinerji

Her şey başarısız olursa ve kendinizi hayal kırıklığı içinde saçınızı çekerken bulursanız, belki de Synergy gibi bir üçüncü taraf aracı düşünmelisiniz. Temel sürüm için 29 $ size mal olacak. Synergy, Sınırsız Fare ile aynı şeyi yapar, ancak aynı zamanda macOS ve Linux platformları için de yapar. Bu, özellikle günlük farklı işletim sistemleriyle çalışan bir programcı veya başka bir profesyonel iseniz size daha fazla el kazandırır.

Kenarlıksız Fare gibi, metin ve URL parçalarını kopyalamak için dosya aktarabilir veya panoyu kullanabilirsiniz. Pro sürümünü satın alırsanız, size 39 $ mal olacak ve bir SSL bağlantısı kullanmanıza izin verecektir.

Synergy İndir

Çok Ekranlı Büyü

Kenarlıksız Fare mükemmel bir araçtır ve genellikle en az kurulum işlemiyle kutudan çıkar. Sadece şifreyi girin ve gitmeye hazırsınız. Bağlanmada sorun yaşıyorsanız, Kenarlıksız Fare Bağlama hatası hatasını çözmek için yukarıda belirtilen çözümleri deneyin.

Sıradaki: Fare Sınırsız alternatifler mi arıyorsunuz? Klavyenizi ve farenizi iki veya daha fazla bilgisayar arasında paylaşmanız için 3 uygulama.