Sinyal kaybeden, aralıklı servis / sinyal düşüşü (kolay adımlar) tutan bir Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir

Yeni Samsung Galaxy S9 Plus cihazınızda sabit bir sinyal edinmede sorun mu yaşıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman bu yazı tam size göre. Galaxy S9 Plus’ınızda aralıklı servis veya sinyal düşüşleriyle nasıl başa çıkacağınızı öğrenin ve okuyun.

Şebeke menzilinizden uzak veya uzaksanız, cihazınız sinyallerini kaybetmeye devam edebilir veya hiç sinyal alamayabilir. Ancak bazı insanlar, şebekeleri kapsama alanında olsalar bile, sabit bir sinyal alma konusunda aynı sıkıntıya sahiptir. Bu büyük olasılıkla devam eden ağ kesintileri ile olur. Dikkate alınması gereken diğer faktörler, telefondaki yazılım hataları ve donanım zararlarıdır. Ancak sonuncusu, sahip olduğunuz şeyin yeni ve güçlü bir cihaz olduğu gerçeği göz önüne alınmaz. Bununla birlikte, telefona yanlışlıkla damlamaları veya sıvı maruz kalmaları imkansız değildir.

Bu, Samsung S9 Plus cep telefonunun başına geldiğinde, telefonunuzdaki ağ sistemini etkileyen bir yazılım sorunu nedeniyle olmasa da, ağ bileşenlerinden herhangi birinde olası bir hasara yol açabilir. Yazılım hatalarına atfedilen sinyal düşüşleri, genellikle uygulanabilir geçici çözümler gerçekleştirerek sizin tarafınızdan sabitlenir. Daha fazla girişe ihtiyacınız olursa, aşağıdaki çözümleri göz önünde bulundurun.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

İlk çözüm: Uçak modunu etkinleştirin / devre dışı bırakın.

Uçak modunu birkaç saniyeliğine açmak ve ardından tekrar açmak, Android cihazlarıyla ilgili sorunlarla ilgilenen birçok kişiye harikalar yarattı. Bu hilenin, telefondaki ağ işlevlerini yeniden başlatmaya ve yenilemeye yardımcı olduğu, böylece bir şans vermenizin zarar vermeyeceği ortaya çıktı. İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Giriş ekranından boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar bölümüne dokunun. Sonra Bağlantılara dokunun. Uçak Modu’na dokunun. Özelliği kapatmak için tekrar mod düğmesine basın.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın. Değilse, bir sonraki uygulanabilir çözümlere geçin.

İkinci çözüm: Üçüncü taraf kasalarını ve aksesuarlarını çıkarın.

Bazı üçüncü taraf kılıfları ve aksesuarları, sinyale müdahale edebilir ve bu nedenle telefondaki kesintili servisle sonuçlanabilir. Herhangi bir durum kullanıyorsanız, bunları telefondan çıkarın, daha sonra telefonunuzun sinyal gücüyle olumlu bir sonuç getirip getirmediğine bakın.

Üçüncü çözüm: SIM kartın doğru şekilde takıldığından emin olun.

Sinyal sorunları, telefonunuzdaki hasar görmüş veya yerinden çıkmış bir SIM kartla da ilişkilendirilebilir. Bunun sorunun asıl nedeni olmadığından emin olmak için, S9 Plus’ınızdaki SIM kartı çıkartıp yeniden yerleştirin. İşte düzgün şekilde yapıldığı gibi:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Ejektör aletini SIM / microSD kart tepsisindeki deliğe yerleştirin ve ardından tepsi dışarı fırlayana kadar yavaşça itin. SIM / microSD kart tepsisini telefondan çıkarın. SIM kartı tepsiden çıkarın ve ardından çizikler gibi gözle görülebilir herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını kontrol edin. SIM kart iyi görünüyorsa, altın kontakları aşağı bakacak şekilde tekrar SIM kartı tepsisine yerleştirin. SIM / microSD tepsiyi tekrar yuvaya yerleştirin.

Her şey yerine getirildikten sonra, uygulamaları ve sistem işlevlerini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Bakalım bu sorunu çözdü mü?

Dördüncü çözüm: Telefonunuzu güvenli modda başlatın.

Tüm üçüncü taraf uygulamaları güvenli modda geçici olarak devre dışı bırakılmıştır, bu nedenle sorunun üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenizi kolaylaştırır. Telefonunuzu güvenli modda başlatmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Sorun oluşmazsa veya güvenli moddayken sabit bir sinyal alıyorsanız, bu üçüncü taraf bir uygulamanın böyle bir sorun yarattığı anlamına gelir. Bunu söyledikten sonra, cihazınızda sabit bir sinyal alabilmek için bu buggy uygulamasını kaldırmanız gerekir.

Samsung Galaxy S9 Plus cihazınızda güvenli modu etkinleştirmek ve kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefonunuzu kapatın. Model adı ekranı ekranda göründüğünde Güç düğmesini basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde Güç düğmesini bırakın. Hemen Güç düğmesini bıraktıktan sonra Ses Seviyesi düğmesini basılı tutun. Telefon yeniden başlayana kadar Aşağı düğmesine basın. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod rozeti gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt düğmesini bırakın.

Gerekirse kötü uygulamaları kaldırın.

Beşinci çözüm: Telefon yazılımınızı en son sürüme güncelleyin.

Yazılım güncellemeleri ayrıca, cihazdaki sinyal düşüşlerini içeren yazılım hatalarının neden olduğu mevcut sorunları gidermek için hata düzeltmeleri de içerir. Henüz bir yükseltme yapmadıysanız, cihazınıza indirip yükleyebileceğiniz yazılımı kontrol edin.

  Samsung S9 Plus’ınızda yazılım güncellemesini kontrol etmek ve yüklemek için Uygulamalar-> Ayarlar-> Telefon hakkında-> Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğine gidin. Telefonunuzun güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin. Tamam’a dokunun. Sonra Başlat’a dokunun. Yeniden başlatma mesajı istenirse, devam etmek için Tamam’a dokunun.

Ayrıca, Samsung S9 + cihazınızı bir bilgisayardan Smart Switch ile güncelleyebilirsiniz. Bu yönteme başlamak için, telefonunuzu verilen USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlamanız gerekecektir. Telefonunuz bilgisayarınızda Smart Switch tarafından tanındığında, telefonunuz için mevcut olan en son yazılım sürümünü indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Son seçenek: Samsung Galaxy S9 Plus cihazınızda fabrika verilerine sıfırlama işlemi gerçekleştirin.

Fabrika verilerine sıfırlama, telefonunuzda meydana gelebilecek herhangi bir sinyal sorununa neden olabilecek bozuk veriler, yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlarla birlikte cihazınızdaki tüm verileri siler. Eğer diğerleri sorunu çözemezse, bu sizin son seçeneğiniz olacaktır. Tüm önemli verilerinizi önceden yedeklemeyi unutmayın; böylece gerekirse sıfırlama işleminden sonra onları geri yükleyebilirsiniz.

  Telefon verilerinizi Uygulamalar-> Ayarlar-> Bulut ve hesaplar-> Yedekle ve geri yükle seçeneğine giderek yedekleyin. Ardından Verilerimi yedekle veya Otomatik geri yükleme seçeneğini seçin. Ayarlar’a dokunun. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. Sonra onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun. İstenirse, sıfırlama işlemini tamamlamak ve tamamlamak için kimlik bilgilerinizi girin veya Samsung hesabınızı ve şifrenizi doğrulayın.

Sıfırlamadan sonra, cihazınız yeniden başlatılır ve ilk kuruluma geçmeniz gerekir. Bu yardımcı olmazsa, daha fazla yardım için şebeke servis sağlayıcınızla veya operatörünüzle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Yakın zamanda taşıyıcıları değiştirdiyseniz ancak aynı telefonu kullanmaya devam ettiyseniz, SIM kilidini açmak için önceki operatörünüzle iletişim kurmanız gerekir. Aksi takdirde, telefonunuzu servislerinin yeniden programlanması konusunda daha fazla yardım için mevcut operatörünüzle iletişim kurun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Nasıl Samsung Galaxy S9 çökmesini tutan Facebook düzeltmek (kolay düzeltme) Nasıl rastgele yeniden başlatmayı sürdüren Samsung Galaxy S9 düzeltmek (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir ekran titremesi sorunuyla (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Ölümün Siyah Ekranı ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızı Güvenli Modda nasıl yeniden başlatacağım ve sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar) Nasıl çökmesini sağlayan Facebook Samsung Galaxy S9 (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9’da çökmeye devam eden Facebook Messenger nasıl düzeltilir (kolay adımlar)