Sinyal kaybeden tutar Samsung Galaxy S10 Plus Fix

Kablosuz bağlantılara gelince, sinyal her şeydir. Telefonun sinyallerini kaybetmeye devam ettiğini bildiren bazı Samsung Galaxy S10 Plus sahiplerinden şikâyetler aldık ve bu durum elbette kısa mesaj gönderme hatası veya çağrıların beklenmedik şekilde düşmesiyle sonuçlandı. Ancak telefonunuzda herhangi bir belirgin fiziksel hasar belirtisi bulunmadığı sürece, bu sorun bazı ağ veya yazılım sorunları nedeniyle olabilir.

Bu yazıda, sinyal kaybedip tutan Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Aynı zamanda, geçmişte benzer sorunları çözmek için kullandığımız prosedürleri de paylaşacağım çünkü bu sorunla ilk karşılaştığımız zaman bu değildi. Öyleyse, sahiplerinden biriyseniz ve şu anda sinyallerini kaybetmeye devam eden bir birime sahipseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak, sorun gidermeye gerçekten devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sorununuz hakkında daha fazla yardıma ihtiyaç duymanız durumunda, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönderin.

Sinyali kaybeden tutar Galaxy S10 Plus nasıl giderilir

Burada bahsettiğimiz sinyal, telefonunuzun mesajlaşma ve arama hizmetlerini kullanmasına izin veren hücresel sinyaldir. Bu aynı zamanda, telefonunuzu sağlayıcınızın şebekesine bağlı tutan bir tür sinyaldir.

İşte Galaxy S10 Plus’ınızın sinyal sorunu varsa yapmanız gerekenler …

Kapsamı iyi olan bir alanda olduğunuzdan emin olun.

Öncelikle, bu sorun diğer telefonunuzda da ortaya çıkarsa, Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızla ilgili bir sorun yoktur. Muhtemelen şu an sahip olduğun en pahalı telefon olsa da, kuleden aldığı ufak sinyali arttırdığı anlamına gelmez. Hayır, bu şekilde çalışmıyor. Telefonunuzun iyi bir resepsiyon alabilmesi için kapsama alanı iyi olan bir alana gitmeniz gerekir.

Bununla birlikte, Galaxy S10 Plus cihazınız bu tür bir soruna sahipse ve diğer cihazlarınız iyi bir resepsiyona sahipse, sorun telefonda olabilir. Fakat önce kendinize sorun, “Sorun ilk günden beri oluyor mu?” Telefonunuzu mağazaya geri getirin ve bir donanım veya üretim hatası olduğu için değiştirmesini sağlayın. Ancak, cevap hayırsa ve telefonunuz bu sorundan önce gerçekten iyi alıştıysa, sorun gidermeye devam edin.

Fix Gallery Samsung Galaxy S10 Plus’ta hatayı durdurdu

Sinyal kaybetmeye devam eden telefonu düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Henüz bu sorunun neden olmaya devam ettiğini bilmiyoruz. Belki de sadece sistemdeki bir aksaklıktan dolayıdır, bu yüzden sinyal aralıklı olarak düşer. Bu nedenle, telefonunuzun hafızasını yenilemek ve tüm servisleri yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatmayı deneyin.

  Ses azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 10 saniye boyunca veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Galaxy S10 Plus cihazınız başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, kullanmaya devam edin ancak sinyallerin ne zaman kaybolduğunu bilmek dikkatli olun. Bununla birlikte, sorun düzeltildi, o zaman sadece küçük bir aksaklık veya sistem sorunu oldu ama bunun bir daha olmayacağının garantisi yok. Ancak telefonunuz bundan sonra hala sinyal kaybediyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Görünüşe göre, burada bir ağ sorunuyla uğraşıyoruz ve bunun sadece bazı ayarlardan dolayı olma ihtimali var. Sorun hücresel sinyalle ilgili ancak sorunu gerçekten belirleyemiyoruz, bu nedenle daha genel bir sorun giderme prosedürü kullanmak daha iyidir ve bu tüm ağ ayarlarını sıfırlamaktır. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bu işlem yapıldıktan sonra, Galaxy S10 Plus’ınızda aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir:

  Depolanan Wi-Fi ağları silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Bundan sonra yalnızca mobil veriler etkin kalacaktır, bu nedenle WiFi’ye bağlanmak zorundaysanız, etkinleştirmeniz gerekir. Ancak şu andaki en önemli şey, telefonunuzun hala sinyallerini kaybetmeye devam edip etmediğini bulmak. Yani, kullanmaya devam edin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Youtube Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Sinyal kaybettiren telefonu düzeltmek için önbellek bölümünü silin

Galaxy S10 Plus’ınız ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra bile sinyal kaybettiriyorsa, sistem önbelleğini yenisiyle değiştirmek için silmeniz gerekir. Bazen sistem önbelleği bozulur ve bu olduğunda, ağ sorunları da dahil olmak üzere pek çok sorun ortaya çıkabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, telefonunuzun önbellek bölümünü silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Tüm hizmetler ve işlevler için yeni önbellekleri oluşturacağından, önbellek bölümünü sildikten sonra önyüklemesi Galaxy S10 Plus için biraz daha uzun sürecektir. Ancak, bu prosedürü uyguladıktan sonra cihazın hala sinyal kaybedip kaybetmediğini bilmek için gözleminize devam edin, çünkü öyleyse, ana sıfırlama yapmanız gerekir.

Dosyayı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, yalnızca bir ürün yazılımı sorunu olan tüm olasılıkları ekarte etmek için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Ana sıfırlama genellikle bu gibi sorunları giderir ancak telefonunuz bundan sonra hala sinyal kaybediyorsa, telefon radyolarınızı etkileyen bir donanım sorununun işareti olabilir.

Şimdi sıfırlama işleminden önce, işlem sırasında silinecekleri dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Bunları SD karta, bilgisayara taşıyabilir veya buluta yükleyebilirsiniz. Yedeklemeden sonra, sıfırladıktan sonra kilitlenmemesi için Google hesabınızı cihazınızdan kaldırın. Her şey ayarlandıktan sonra, Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma tuşuna basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, henüz bir uygulama yüklemeyin. Bunun yerine, telefonunuzu uygun şekilde ayarlayın ve hala sinyal kaybını sürdürüp sürdürmediğini bulmak için kullanın, çünkü öyleyse, tekrar mağazaya getirme ve bir teknisyen tarafından kontrol ettirilme zamanı gelmiştir.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Gecikmeye devam eden veya halsiz kalan Samsung Galaxy S10 Plus’ı düzeltinSamsung Galaxy S10 Plus, SMS ya da metin mesajları gönderemiyor