Sinyali kaybetmeye devam eden Samsung Galaxy S10 Plus’ı düzeltin

Kablosuz bağlantı söz konusu olduğunda, sinyal her şeydir. Telefonun sinyalini kaybettiğini bildiren bazı Samsung Galaxy S10 Plus sahiplerinden şikayetler aldık ve bu da elbette kısa mesaj gönderme hatası veya beklenmeyen aramaların düşmesine neden oluyor. Ancak telefonunuzda herhangi bir fiziksel hasar belirtisi olmadığı sürece, bu sorun bazı ağ veya yazılım sorunlarından kaynaklanıyor olabilir.


Bu yazıda, sinyal kaybetmeye devam eden Galaxy S10 Plus’ınızda sorun gidermede size yol göstereceğim. Geçmişte benzer sorunları çözmek için kullandığımız prosedürleri de sizinle paylaşacağım, çünkü bu sorunla ilk karşılaşmamız bu değil. Dolayısıyla, sahiplerden biriyseniz ve şu anda sinyal kaybetmeye devam eden bir biriminiz varsa, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak, sorun gidermemize geçmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sorununuzla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Sinyal kaybetmeye devam eden Galaxy S10 Plus sorun giderme

Burada bahsettiğimiz sinyal, telefonunuzun manifatura ve arama servislerini kullanmasına izin veren hücresel sinyaldir. Bu, telefonunuzu sağlayıcınızın şebekesine bağlı tutan aynı tür bir sinyaldir.

Galaxy S10 Plus’ınızda bir sinyal sorunu varsa yapmanız gerekenler …

Kapsamı iyi olan bir alanda olduğunuzdan emin olun

Öncelikle, bu sorun diğer telefonlarınızda da olursa, Samsung Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili bir sorun yoktur. Muhtemelen şu anda sahip olduğunuz en pahalı telefon olsa da, kuleden aldığı küçük sinyali arttırdığı anlamına gelmez. Hayır, bu şekilde çalışmaz. Telefonunuzun iyi bir resepsiyona sahip olması için iyi kapsama alanına sahip bir bölgeye gitmelisiniz.

Ancak, Galaxy S10 Plus’ınız bu tür bir soruna sahipse ve diğer cihazlarınız iyi bir resepsiyona sahipse, sorun telefonla ilgili olabilir. Ama önce kendinize sorun, “Sorun 1. günden beri mi oluyor?” Cevabınız evet ise, sorunun telefonla ilgili olduğuna şüphe yoktur ve sorun gidermeye gerek yoktur. Sadece telefonunuzu mağazaya geri getirin ve bir donanım veya üretim hatası olduğu için değiştirilmesini sağlayın. Ancak yanıt hayırsa ve telefonunuzun bu sorundan önce iyi bir alımı varsa, sorun gidermeye devam edin.

Düzeltme Galerisi Samsung Galaxy S10 Plus’ta hatayı durdurdu

Sinyal kaybeden telefonu düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu sorunun neden hala devam ettiğini bilmiyoruz. Belki de sadece sistemdeki bir aksaklık yüzünden bu yüzden sinyal aralıklı olarak düşer. Bu nedenle, telefonunuzun belleğini yenilemek ve tüm hizmetleri yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatmayı deneyin.

  Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 10 saniye boyunca veya ekranda logo görünene kadar basılı tutun.

Galaxy S10 Plus’ınız başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra kullanmaya devam edin, ancak sinyalin ne zaman kaybolduğunu bilmeye dikkat edin. Ancak sorun çözüldüyse, bu sadece küçük bir aksaklık veya sistem sorunuydu, ancak bir daha olmayacağının garantisi yok. Ancak telefonunuz bundan sonra sinyal kaybetmeye devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Görünüşe göre, burada bir ağ sorunuyla uğraşıyoruz ve bunun sadece değiştirilen bazı ayarlardan kaynaklanma olasılığı var. Sorun hücresel sinyalde, ancak sorunu tam olarak belirleyemiyoruz, bu nedenle daha genel bir sorun giderme prosedürü kullanmak daha iyidir ve bu tüm ağ ayarlarını sıfırlamaktır. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA öğesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bu prosedür tamamlandıktan sonra Galaxy S10 Plus’ınızda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir:

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Bundan sonra yalnızca mobil veriler etkin bırakılacaktır, bu nedenle WiFi’ye bağlanmanız gerekiyorsa, etkinleştirmeniz gerekir. Ancak şu anda en önemli şey, telefonunuzun hala sinyal kaybetmeye devam edip etmediğini bulmaktır. Bu yüzden kullanmaya devam edin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Youtube Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Sinyal kaybeden telefonu düzeltmek için önbellek bölümünü silin


Galaxy S10 Plus’ınız ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra bile sinyal kaybetmeye devam ederse, sistem önbelleğini silmeniz gerekir, böylece yenisiyle değiştirilir. Bazen sistem önbelleği bozulur ve gerçekleştiğinde, ağ sorunları da dahil olmak üzere birçok sorun ortaya çıkabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, telefonunuzun önbellek bölümünü silmek üzere aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Tüm hizmetler ve işlevler için yeni önbellekler oluşturacağından, önbellek bölümünü sildikten sonra Galaxy S10 Plus’ın önyüklenmesi biraz daha uzun sürecektir. Ancak, bu prosedürü uyguladıktan sonra cihazın hala sinyal kaybetmeye devam edip etmediğini bilmek için gözleminize devam edin, eğer öyleyse, bir ana sıfırlama yapmanız gerekir.

Dosyayı yedekle ve telefonunu sıfırla

Bu noktada, sadece bir bellenim sorununun tüm olasılıklarını ortadan kaldırmak için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Ana sıfırlama genellikle bu gibi sorunları düzeltir, ancak telefonunuz bundan sonra sinyal kaybetmeye devam ederse, telefon radyolarınızı etkileyen bir donanım sorununun işareti olabilir.

Şimdi, sıfırlamadan önce, dosya ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Bunları SD karta, bilgisayara taşıyabilir veya buluta yükleyebilirsiniz. Yedeklemeden sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için Google hesabınızı cihazınızdan kaldırın. Her şey ayarlandıktan sonra Ana Sıfırlamayı gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi yeniden başlat Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Bunun yerine, telefonunuzu doğru şekilde kurun ve hala sinyal kaybetmeye devam edip etmediğini öğrenmek için kullanın, eğer öyleyse, o zaman mağazaya geri getirip bir teknisyen tarafından kontrol etmenin zamanı geldi.

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus’ı gecikmeye devam eden veya halsiz hale getirinSamsung Galaxy S10 Plus, SMS veya metin mesajları gönderemiyor Kamera başarısız hatası Samsung Galaxy S10 Plus’ta gösterilmeye devam ediyor