Sisteminizi Dört Virüs Sorunu Nedeniyle Ağır Hasarlar

Bir Android veya iOS akıllı telefonunuz varsa, “sisteminiz dört virüs tarafından büyük ölçüde hasar gördü” yazan bir açılır pencere görmüş olabilirsiniz. Söz konusu sorunu onarmak için tıklamanız gereken bir düğme bile içeren gerçek bir uyarıya benziyor. Panik yapmadan önce, telefonunuzda virüs olmadığından emin olun. Bu aslında telefonunuza bulaşmış olduğuna ikna etmeye çalışan sinsi bir tarayıcı korsanının. Düğmeye tıklarsanız, telefonunuza şüpheli bir yazılım yüklenecektir. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, dört virüs sorunu nedeniyle sisteminizin nasıl hasar gördüğünü size göstereceğiz.

Bilgisayarınızla veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Sisteminizi Dört Virüs Sorunu Nedeniyle Ağır Hasarlar

Dört Virüsü Bul uygulamasını kaldırın

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, dört virüs uygulamasını cihazınızdan kaldırmaktır.

  Ayarlar> Uygulama Yöneticisi’ne (Uygulamalar) gidin İndirilen filtreyi seçin ve “Dört Virüsü Bul” girişine göz atın. Uygulamayı görüyorsanız üzerine dokunun ve Kaldır’a basın.

Sisteminizde dört virüs sorununun hala meydana gelip gelmediğini kontrol edin.

Tarama önbelleğini ve verilerini temizleme

Bu sorun tarayıcınızı hedeflediğinden, tarayıcı önbelleğinizi ve verilerinizi temizlemek en iyisidir.

  Ayarlar> Diğer Uygulama Yöneticisi’ne bu virüs uyarısını aldığınız tarayıcıyı bulun.Tarayıcıya dokunun ve Durmaya zorla düğmesine dokunun.Uygulama tamamen durduğunda Verileri Temizle’ye dokunun. tarayıcınızın dosyaları.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve sisteminizde dört virüs sorununun hala meydana gelip gelmediğini kontrol edin.

Üçüncü taraf tarayıcıyı kaldırın

Bu sorun, üçüncü taraf bir tarayıcı veya indirdiğiniz bir tarayıcı kullanırken ortaya çıkarsa, bu tarayıcıyı kaldırmanız yeterlidir. Sorun ortadan kalktıktan sonra tarayıcıyı Google Play Store’dan tekrar indirebilirsiniz.

  Uygulama çekmecenizden veya ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasını seçin, Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun, ardından Tüm uygulamaları görün öğesine basın. Kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulana kadar listeyi aşağı kaydırın ve dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bu sorunu çözmenin yollarından biri, telefonun önbellek bölümünü silmektir.

Samsung cihazları için

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Huawei cihazları için

  Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Sesi Yükselt düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın Sistemi yeniden başlatın süreç tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Samsung cihazları için

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Huawei cihazları için

  Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecek süreç tamamlandığında

Sıfırlamadan sonra sorun büyük olasılıkla çözülecektir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.