Siyah ekran ölüm sorunu olan Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Ölümün siyah ekranı, birçok Android kullanıcısının bildirdiği en yaygın sorunlardan biridir. Sadece Samsung cihazlarında değil, tüm Android platformunda oluyor. Şu anda bir akıllı telefona sahipseniz, bu sorunu er ya da geç karşılaşma olasılığınız vardır, böylece hazır olduğunuzda daha iyi olmalısınız, böylece size ne zaman ne yapacağınızı bileceksiniz.

Bu yazıda, Samsung Galaxy A5’inizi ölümün siyah ekranı ile sorun gidermede size yol göstereceğim. Çoğu zaman, ne yaparsanız yapın, telefonun yanıt vermeyeceği siyah ve tepkisiz bir ekranla karakterize edilir, bu nedenle ölümün siyah ekranı. Ancak deneyimlerimize dayanarak, bu sorun sadece arada bir meydana gelen bir sistem çökmesinden kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda, telefon kapatılmış gibi görünebilir ve kullanıcı tekrar hayata geçirebilecek bir şey yapana kadar aynı kalır. Bu nedenle, böyle bir telefonunuz varsa ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıda okumaya devam edin.

Ancak uygun sorun gidermeye gitmeden önce, farklı bir soruna çözüm aradığınız için bu sayfayı bulursanız, bu konuda en sık bildirilen sorunları ele aldığımız için Galaxy A5 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. aradığınızı ve orada aradığınızı bulabilirsiniz. Sunduğumuz çözümleri ve geçici çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmıyorsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın; size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Galaxy A5’inizde ölümün siyah ekranından muzdarip nasıl giderilir

Sorun: Merhaba arkadaşlar. Galaxy A5’imle bir sorunum var, artık açılmıyor, ancak ekranın üstünde yanıp sönen bu mavi ışık var. Telefonun gerçekten açık veya kapalı olduğundan emin değilim ama açmaya çalıştığımda yanıt vermiyor. Dün başladı sanırım çünkü facebook kullanırken çok yavaş olduğunu fark ettim ve bir saat sonra cebimden çıkardığımda ekran açılmayacak. O zamandan beri böyle kaldı. Bu konuda ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Sorun giderme: Yanıt vermeyen veya açılmayacak bir telefon hakkında yapabileceğimiz çok şey var, ancak bir kullanıcı olarak, telefonu tekrar canlandırmak için bir şeyler yapmalısınız, çünkü sorun belirgin bir sebep olmadan meydana geldiğinde, büyük olasılıkla küçük bir tane. Bazı sorun giderme prosedürlerini yapmak sizi dükkana gitme ve teknolojiye cihazınıza ne olduğunu açıklama zahmetinden kurtarabilir.

Aşağıda deneyebileceğiniz birkaç adım hazırladım. Bunlardan biri bu sorunu çözebileceğinden, bu adımların her birini gerçekleştirmeye çalışın.

Adım 1: Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü yapın

Sistemin çökmesi durumunda, telefon yanıt vermeyebilir. Aslında, siyah ölüm ekranının ilk etapta ortaya çıkmasının en yaygın nedenlerinden biridir. Sistem çöktüğünde, Güç tuşuna bastığınızda aygıt artık yanıt vermeyebilir veya bir şarj cihazına bağladığınızda elektrik akımını algılamaz. Neyse ki, pil çekme prosedürü yapılarak bir sistem çökmesi düzeltilebilir, ancak telefonun kullanıcı tarafından çıkarılabilir bir pili olmadığı durumlarda, simüle edilmiş pil bağlantısını kesen zorunlu yeniden başlatma prosedürünü yapabilirsiniz; Sesi Kıs ve Güç tuşlarını birlikte 10 saniye boyunca basılı tutmanız yeterlidir.

Sorunun bir çökme nedeniyle oluştuğunu varsayarsak, telefon herhangi bir sorun olmadan yeniden başlatılabilir ve bu sorunun sonu olabilir ve aşağıdaki tüm adımları izlemeniz gerekmeyebilir. Bu nedenle, önce bu adımı uygulayın ve sorun devam ederse devam edin.

2. Adım: Telefonu şarj etmeye çalışın

İlk adımı yaptıktan ve telefonunuz hala yanıt vermiyorsa, pilinin zaten bitmiş olması mümkündür. Doğal olarak, bu durumda, telefonunuzu açabilmeniz mümkün değildir, çünkü onu hayata döndürmek için yeterli güç yoktur. Bu nedenle, şarj cihazını duvar prizine takın ve ardından telefonunuzu orijinal USB kablosunu kullanarak bağlayın. Pil tamamen boşalmışsa, telefonun şarj simgesini ekranda görüntülemesi veya ekranın üst kısmındaki LED’i yakması birkaç dakika sürebilir. Bu şarj işaretlerini görüp görmediğinizden bağımsız olarak, telefonun 10 dakika şarj olmasını bekleyin ve ardından normal şekilde açmayı deneyin. Hala yanıt vermezse, telefon takılıyken zorunlu yeniden başlatma prosedürünü bir kez daha yapın.

Bu adım sorunu çözemezse, sorun göründüğü kadar küçük olmadığı için bir sonraki adıma geçmeniz gerekir.

3. Adım: Telefonu güvenli modda çalıştırmayı deneyin

İlk iki adımı yaptıktan sonra ve telefonun yanıp sönen mavi LED ile hala siyah ölüm ekranı var, o zaman güvenli modda çalıştırmayı denemenin zamanı geldi. Tüm üçüncü taraf öğeleri bu modda geçici olarak devre dışı bırakılacaktır, bu nedenle sorun bunlardan birinin nedeniyse telefon başarıyla başlatılabilir. Ancak, telefonunuzu bu modda önyüklemek sorunu gerçekten çözmez, ancak en azından telefonun donanımının tamamen iyi olduğundan ve sorunun yalnızca yüklediğiniz uygulamalardan birinde olabileceğinden emin olabilirsiniz. Telefonunuzu güvenli modda nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzu güvenli modda başarıyla başlattığınızı varsayarsak, yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna neden olduğu açıktır. Ancak hangisinin suçlu olduğunu tam olarak bilmediğimizden, güncellenmesi gereken uygulamaları güncellemeyi deneyin …

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. ve ardından tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Ancak, bir veya iki uygulamadan şüpheleniyorsanız, önbelleklerini ve verilerini temizleyerek bu uygulamaları sıfırlamanızı öneririm ve işe yaramazsa bunları kaldırmayı deneyin…

Galaxy A5’te uygulama önbellekleri ve verileri nasıl temizlenir

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için DAHA> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Galaxy A5’ten uygulamalar nasıl kaldırılır

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun.

Öte yandan, telefon güvenli modda başlamazsa, bir sonraki adımı denemelisiniz.

4. Adım: Telefonu Kurtarma modunda başlatmaya çalışın

Bu senin son çare. Telefon bu modda önyükleme yapmazsa, bir mağazaya getirme ve bir teknisyenin kontrol etmesine izin verme zamanı. Ancak, telefonu bu modda başlatacak şekilde başarılı bir şekilde getirebilirseniz, sabit yazılımla ilgili olası sorunları çözecek birkaç önemli prosedürü uygulayabileceğiniz için büyük bir şansı vardır. Öncelikle önbellek bölümünü silmeyi denemelisiniz, böylece tüm bozuk önbellekler yenileriyle değiştirilir. Bu işe yaramazsa, telefonunuzu bu moddan da sıfırlayabilirsiniz.

Galaxy A5’i Kurtarma modunda başlatma ve önbellek bölümünü silme

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy A5’i kurtarma modunda nasıl başlatılır ve ana sıfırlama nasıl yapılır

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu sıfırladığınızda, telefonun dahili belleğine kaydedilen tüm dosyalarınızın ve verilerinizin kaybolacağını ve bu prosedürü yapmakta tereddüt edebileceğinizi unutmayın, şimdi çok fazla seçeneğiniz yoktur, ancak bunu yapmak isteyip istemediğiniz.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.