Siyah ekranda sıkışmış Samsung Galaxy A60 için adım adım kılavuz

Samsung Galaxy A60 cep telefonunun bazı sahipleri, siyah ekranlara takılan ve yanıt vermeyen ya da açamayan telefonları hakkında şikayet ediyorlar. Çoğu zaman kullanıcılar bunun bir donanım problemi olduğunu düşünürler, ancak gerçekte bu sadece küçük bir problemdir. Bu, telefonun herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtisi olmaması durumunda. Bu sadece bellenim ile ilgili bir sorunsa, mağazayı gezmek zorunda kalmadan kendi başınıza tamir edebileceğinizi söylemeye gerek kalmadan gider.

Bu yazıda, siyah ekranda sıkışmış Galaxy A60’ınızın sorunlarını gidermek için size yol göstereceğim. Bu sorun için, yalnızca telefonunuzu kesinlikle onaracak veya tekrar cevap vermesini sağlayacak bir çift paylaşmak zorunda kalacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili birçok genel soruna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkilere benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Siyah bir ekrana sıkışmış Galaxy A60 sabitleme

Daha önce de söylediğim gibi, size bu soruna bir çift kesin çözüm vereceğim, ancak bundan önce, telefonunuzda fiziksel veya sıvı hasarı olmadığından emin olun; Islak, o zaman zaten donanım sorunları hakkında yapabileceğimiz çok şey olduğunu zaten bildiğimizde sorun gidermenin bir anlamı yoktur. Ancak telefonunuzun belirsiz bir sebep veya sebep olmadan siyah ekranda sıkışıp kaldığını varsayarsak, işte bunun için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy A60’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Bir telefon siyah bir ekranda takılı kaldığında yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatmadır. Firmware’in bir nedenden dolayı çökmesi durumunda telefonunuzu başlatmaya zorlayan taklit bir batarya çıkarma. Çoğu durumda, siyah ekran sorununun nedeni, yalnızca bellenimin yanıt vermeyi bıraktığı bir sistem çökmesidir. Zorla yeniden başlatmanın yapılması hafızayı tazeleyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. Galaxy A60’ınızda nasıl yaptığınız:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A60 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon, güç ve ses tuşlarını basılı tutarken ekranda logoyu gösteriyorsa, sorun bu noktada zaten giderilmiştir. Galaxy A60’ınızı zaten yanıtlattınız. En azından telefonun açıldığından beri bunun bir donanım sorunu olmadığını biliyorsunuz. Ancak, telefon siyah ekranda kalırsa, aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin ve sonra hala yanıt vermiyorsa bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A60 cihazını tamir etmek için kolay adımlar

İkinci çözüm: Telefonu şarj cihazına bağlayın ve yeniden başlatmayı zorlayın

İşin aslı, basit bir akü boşaltma sorununun, özellikle telefonun şarj cihazına takmadan pilinin bitmesine izin verirseniz, sistemin çökmesine neden olacağı zamanlar vardır. Çoğu zaman, boşalmış bir bataryaya sahip olmak gerçekten sorun değil, çünkü akıllı telefonlar her zaman kendi güç adaptörlerine bağlıyken yanıt verecek. Bu olasılığı elemek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A60 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Burada belirtilen prosedürlerden herhangi birini yaparak telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabildiyseniz, ancak zaman zaman siyah ekranda sıkışıp kalmışsa, sıfırlama yapmanız gerekir. Önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturun, google hesabınızı kaldırın ve sonra telefonunuzu sıfırlayın.

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A60 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A60’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Öte yandan, telefon bu işlemleri yaptıktan sonra bile hala cevap vermiyorsa veya hala siyah bir ekrana sıkışmışsa, sorunun donanımda olabileceğini varsaymak güvenlidir. Bu sefer, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu yalnızca Samsung Experience mağazasına getirmeniz en iyisidir.

Ayrıca OKUYUN: açılmaz Samsung Galaxy A60 için Hızlı Fix

Umarım siyah ekranda sıkışmış Samsung Galaxy A60’ınızı düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.