Siyah Ekran Hatası Veren Samsung Galaxy A6’dan Veriler Nasıl Kurtarılır

#Samsung #Galaxy # A6, sayısız üstün özellikleri nedeniyle popüler hale gelen geçen yıl piyasaya çıkan A serisi cihazlara yapılan son eklemelerden biri. Bu telefonun önünde 5,6 inçlik Süper AMOLED ekranlı bir alüminyum gövdesi var. Kaputun altında 4 GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren Exynos 7870 octa çekirdek işlemcisi var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A6’daki verilerin siyah ekran sorunuyla nasıl kurtarılacağını ele alacağız.

Bu konuda bir Galaxy A6 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Siyah Ekranlı Samsung Galaxy A6’dan Veriler Nasıl Kurtarılır

Sorun: Merhabalar! Gerçekten, Samsung A6 cep telefonumla ve anlaşma ile çözemediğim ekran sorunuyla ilgili anlaşmanın ne olduğunu bulmama yardımcı olacağınızı umuyorum. Birkaç ay önce, telefonumu kullanıyordum ve ekran hiç bir yere kapanmadı. Kapattı ve tekrar açtı, ancak sadece üstteki led ışık ve alttaki düğmeler yanacaktı. Her zamanki başlangıç seslerini çıkardım, fakat ekranda hiçbir şey yok. Yazılım sıfırlamayı ve diğer birçok fikri denedim, fakat hala hiçbir şey yapmadım. Belirli düğmeleri bir süre tuttuğunuz ve “önyükleme kurtarma” gibi bir şey köşede mavi harflerle ortaya çıkıyor. Ekran böyle bir mektup göstermedi, ancak buton ışıkları ve led aktif hale geldi, bu yüzden ne yapması gerektiğini biliyordum, sadece bir şey göremedim, ve havluyu fırlatıp bitirdim. Aylar boyunca karım ve ben yeni telefonlar aldık, ama eski telefonumda gerçekten sahip olmak istediğim bir sürü ton var. “Bağırsakları” ya da anakartı eşlerim A6 ile değiştirmek için parlak bir fikrim var ve bunun olacağını düşünmüştüm… Tam olarak değil, Ne yazık ki. Aslında şimdi eskisinden çok daha şaşkınım, çünkü telefonlarımı ekranına tuttuktan sonra ve telefonları eski ekranımla iç içe geçtikten sonra, her iki ekranı da açamadım. Telefonum başlamış gibi davrandılar. Düğme yanar ve etkin yanar, ancak ekranlarda hiçbir şey olmaz. Onları geri değiştirdim ve eşlerim iyi bir şekilde geri geldi ve benimki de ekranda olduğu gibi hiçbir şey olmadan çalışmaya devam ediyor. Açıkçası bir teknisyen ya da başka bir şey değilim ama telefonumdaki bağırsakların ekranının bozulmasına neden olduğunu anlamıyorum, telefonundaki bağırsaklar eski ekranımın çalışmasına neden olamıyor. Bana göre, ekran ya da anakartta soruna neden olan bir şey olmalı, fakat hem ekranın hem de anakartın aynı anda hatalı hale geldiği anlaşılıyor, ki bu sanırım biraz imkansız, ama belki de imkansız değil. uzman tavsiyesi için neye ihtiyacım var. İkisi de suçlu mu? Tüm verileri almak için yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Bir şekilde mümkün olsaydı çok rahatlardım, biri bana nasıl deneyebileceğimi ve ne yapabileceğime dair bilgi verirse, size minnettar olur. İnşallah gerekli tüm bilgileri ekledim ve bu konuyu anlamak ve sonuçlarınız veya fikirlerinizle bana geri dönmek için harcadığınız zamana gerçekten minnettarım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, endişeyle bekliyorum ve cevabınızı bekliyoruz. O zamana kadar kendine iyi bak!

Çözüm: Şu anda telefonunuzdan veri kurtarmanın en iyi yolu, Samsung’un Smart Switch yazılımını kullanmak. Saklanan verileri almak için telefonunuzun kilidinin açılması gerektiğine dikkat edin.

 • Samsung Smart Switch destek web sitesine gidin.
 • Windows veya Mac için indirme bağlantısına tıklayın
 • İndirilen .exe dosyasını (Mac’te .dmg) başlatmak için tıklayın.
 • Yan yana yapılandırması yanlış olduğu için uygulama başlatılamadı diyen bir hata varsa, bu Microsoft Visual C ++ paketini indirin ve yükleyin.
 • Lisans sözleşmesinin şartlarını kabul ettiğinizi doğrulamak için onay kutularını tıklayın.
 • Sonrakine tıkla.
 • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Son’u tıklayın.
 • Akıllı Anahtar bilgisayarınızda başlatılacaktır.
 • Başlamak için telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Program bağlandığında anında tanımak gerekir. Telefonunuzda USB dosya aktarımlarına izin vermeniz istenebilir.
 • Güvenli Anahtar yazılımında Yedekle öğesini tıklayın.
 • Telefonunuzda erişim izinlerine izin vermeniz gerekir.
 • Telefonunu aç.
 • İzin ver’e dokunun. Telefonunuzda bir micro SD kartınız varsa, bu verileri de yedekleme seçeneğiniz vardır.

Güvenli Anahtar, yedeklemeye izin vermek için telefona dokunmanızı gerektiriyorsa, ekran zarar gördüğünden bunu yapamazsınız. Daha sonra, telefonun içeriğine göz atmak için bilgisayar dosya yöneticisi programını kullanmak için bir sonraki seçeneğe geçmelisiniz ve fotoğrafları görüntüleyebiliyorsanız hemen bunlardan bir kopyasını alın.

Yukarıdaki öneriler işe yaramazsa, o zaman telefona kaydedilen verileri alabilmenizin tek yolu telefonun bir servis merkezinde kontrol edilmesi ve bu soruna neden olan hatalı donanım bileşeninin değiştirilmesidir.