Sizin için En İyi 6 QuickPic Alternatif

Birkaç yıl önce, bir Android kullanıcısına en sevdikleri galeri uygulaması hakkında sorular sorsanız, cevap genellikle QuickPic olurdu. Bu, ünlü çita cep telefonu QuickPic'i satın aldığında ve takip edenlerden sonra herkesin uygulamaya olan güvenini kaybetmesiyle 2015'te değişti. Orijinal geliştiriciler reklam göstermeme sözünü verirken, Cheetah Mobile'ın itibarı QuickPic'in sadık hayranlarını tutamazdı.

Bu ayın başlarında, Cheetah Mobile, Google'ın Google Play Store'dan CM Dosya Yöneticisi'ni kaldırması sonucunda bir tıklama sahtekarlığı planına yakalandı. Kısa bir süre için QuickPic listesi bile mevcut değildi. Tüm QuickPic kullanıcıları için son darbe oldu.

Eğer QuickPic değişimini de arıyorsanız, bugün şanslı gününüz. Android'de 6 QuickPic alternatifini seçtik.

1. Basit Galeri

Ne tür bir isim olduğunu merak ediyorsun. Neyse, bu ismin seni aldatmasına izin verme. Daha önce, Google Foto’ya alternatif olarak bir galeri uygulaması ararken Basit Galeri dikkatimi çekti. Yerel klasörlerime etkili bir şekilde erişmeme izin verecek basit bir uygulamaya ihtiyacım vardı. Basit Galeri tüm gereksinimlerini karşıladı.

Basit Galeri uygulaması, kullanıcı arayüzü (UI) açısından QuickPic'e benzer. Fotoğraflarınızı ana ekranda ilgili klasörlerinde göreceksiniz. Görünüm ve sıralama modunu değiştirebilirsiniz. Uygulama, uygulamada sütun boyutu, renkler ve düğmeler gibi birçok özelleştirme bileşeni sunar.

Resimlerin çekildikleri aya göre gruplandırıldığı uygun bir Anlar özelliği alamazsanız, Tüm klasör içeriğini göster seçeneğini açarak fotoğraflarınızın zaman çizelgesini görüntüleyebilirsiniz. Medya dosyalarını bile gizleyebilir ve hariç tutabilirsiniz. Yanlışlıkla bir öğeyi silip tekrar geri getirmek istemeniz durumunda bile bir geri dönüşüm kutusu vardır.

Daha önce, Basit Galeri reklamsız ücretsiz bir uygulama oldu. Ancak, geliştirici kısa süre önce kullanımdan kaldırmış ve profesyonel bir sürüme geçmiştir. Şimdi uygulama için ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak eski sürüm Play Store'da hala var ve indirebilirsiniz. Açıkça görüldüğü üzere, yeni bir güncelleme almayacak.

Daha önce, Basit Galeri reklamsız ücretsiz bir uygulama idi, ancak geliştirici kısa süre önce bu uygulamayı kullanımdan kaldırmıştı ve profesyonel bir sürüme geçti. Şimdi uygulama için ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak eski sürüm Play Store'da hala var ve indirebilirsiniz. Açıkça görüldüğü üzere, yeni bir güncelleme almayacak.

Boyut: 4MB

Simple Gallery Pro'yu İndirin

2. Piktures

UI açısından, Piktures iyi ve kötü bir şekilde QuickPic'ten biraz farklı görünebilir. Ana ekranda görüntü klasörlerini (Albüm listesi) göremezsiniz ve bunlara erişmek için sol kenar çubuğundan sağa kaydırmanız gerekir. Neyse ki uygulama ana ekranda görünmelerini sağlamak için bir ayar sunuyor. Ancak, etkinleştirdiğinizde, klasörler hala kenar çubuğu menüsünde görünür. Ayrıca, Piktures fotoğraflarınızı bir takvimde görüntülemenizi sağlar.

Parlak tarafta, animasyonlar ve kapak görüntüleri ile güzel bir arayüze sahip. Uygulama, fotoğraflarınızı, bulut erişiminizi, GIF oynatıcınızı, konumdan görünümleri ve daha fazlasını gizlemek için PIN korumalı bir sürücü gibi harika özellikleri destekler. Bu yeterli değilse, uygulamanın reklamları yoktur ve resminizden metin çıkarmanıza da olanak sağlar.

Boyut: 12MB

Piktures'ı indirin

Also on Guiding Tech
2 Android Apps to Stop Friends from Peeking Through Your Photo Gallery

Read More

3. Memoria

Güzel tasarıma ek olarak, Memoria görüntüleri klasörlerinde ve klasörleri olmadan izlemenizi sağlayan özeldir. Sadece basit bir kaydırma ile iki mod arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Bu uygulama, sık kullanılanlar, raptiye, albüm gizleme, kapak fotoğrafları, yayınlama vb. Gibi işlevler sunar. Giriş ekranını birçok şekilde özelleştirebilirsiniz. Uygulama, genel temayı da özelleştirmenize izin verirken, bunun için pro sürümünü satın almanız gerekir.

Pro sürümü ayrıca kasayı da destekliyor ve görüntüyü görüntülemek için basılı tuttuğunuz Instagram benzeri bir özelliğe sahip.

Boyut: 12MB

Memoria'yı indirin

4. A + Galeri

Memoria'ya benzer şekilde, bu uygulama aynı zamanda resimlerinizi bireysel fotoğraflar olarak ve albümlerde listeler. Tek tek fotoğraflarla ilgili ilginç olan şey, görüntüleme modunu günden aya, hatta yıla değiştirebilmenizdir. Albümleri sabitleyemezken, favorilere ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, uygulama temasını değiştirebilir, çevrimiçi albümleri görüntüleyebilir ve albümleri gizleyebilirsiniz. Ne yazık ki, uygulama reklamlarla birlikte geliyor. Bunları uygulamada albüm olarak göreceksiniz. Bunları kaldırmak için, bir geri dönüşüm kutusu ve daha fazla tema sağlayacak olan premium sürümü satın almanız gerekir.

Boyut: 5MB

A + Galeriyi İndir

Also on Guiding Tech
How to Remove WhatsApp Photos from Google Photos

Read More

5. F-Stop Galerisi

F-Stop, QuickPic'e oldukça benzer, ancak burada listelenen diğer galeri uygulamalarına kıyasla şişmiş hissedebilirsiniz. Fakat zengin özelliklere sahip bir seçenek ararsanız, o zaman bu sizin için olandır. Hafif ancak GIF'ler, gizli fotoğraflar, çoklu görünüm modları ve daha fazlası gibi özellikleri bir araya getiriyor.

İç içe geçmiş klasörler, akıllı albümler, yer imleri, temalar vb. Gibi harika özelliklerin kilidini açan profesyonel bir sürüme de sahiptir.

Boyut : 14MB

F-Stop Gallery'yi İndirin

6. kamera rulosu

Doğru miktarda işlev içeren basit bir galeri uygulaması istiyorsanız, Camera Roll uygulamasını deneyin. Dışlanan albümler, temalar, gizli albümler ve sütun boyutu ve stil gibi birçok özelleştirme gibi özellikler sunar.

Boyut: 3MB

Camera Roll'u İndirin

Hızlı Değişim Zamanı

İyi bir galeri uygulaması fotoğraf görüntüleme deneyimini büyülü bir şey haline getiriyor. Galeri uygulaması hafif olmalı ve her türlü görüntüyü desteklemelidir.

En iyi alternatifleri listelememize rağmen, son kesime ulaşamayacak daha çok şey var – Focus, Leaf Pic ve Gallery. Ancak, bu uygulamalar sizi etkilemekte başarısız olursa, Çita'yı satın almadan önce QuickPic'in eski sürümünü indirin.