Slack Emojis için Top 9 İpuçları ve Püf Noktaları

Eğer emojiler olmasaydı, konuşmalar nasıl olurdu? Dijital iletişimde eksik olan mesajlara duygusal bir dokunuş sağlayarak Emojiler konuşmalara eğlence katıyor ve hatta sıkıcı sohbetler yapmakta.

Slack, bir üretkenlik aracıdır ve bir kişi emoji ile çok fazla uğraşmayacağını düşünebilir. Ancak, birçok kişi onun cesaretini hafife alıyor. Slack, emojiler için gönderinin sonuna kadar şaşırabileceğiniz pek çok özelliğe sahiptir. WhatsApp'tan daha iyi emoji özelliklerine sahip olduğunu hissediyorum.

Daha fazla beklemeden, Slack emoji ipuçlarına ve püf noktalarına dalmaya devam edelim.

Eğlence başlasın.

1. Slack Adına Emoji Ekleyin

Slack’de yeniyseniz veya kısa süre önce onu kullanan bir Workplace’e katıldıysanız, bazı üyelerinizin adının yanında emoji olduğunu görmüş olmalısınız. Aynısını yapmak ister misin? Peki, bunu Slack Statüsü ile yapabilirsin.

İşte adımlar.

Bilgisayar:

Adım 1: Bilgisayarınızda, sol üst köşede isminizi tıklayın. Menüden Durumu Düzenle'yi seçin.

2. Adım: Pop-up penceresinden emoji'ye dokunun ve seçtiğiniz emojiyi seçin. Seçilen emoji adınızın yanında görünecek.

Note: Use the keyboard shortcut Ctrl + Shift + Y to open the Edit Status box.

Mobil uygulamalar

1. Adım : Slack uygulamasını telefonunuzda açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun. Menüden Durumu Düzenle'yi seçin.

2. Adım: Durumun sağ tarafındaki emoji'ye dokunun ve tercih ettiğiniz emojiyi seçin.

2. Emoji Reaksiyonlarını Ekleme ve Çıkarma

Eminim Facebook Messenger’daki emoji tepkileriyle tanışmışsınızdır. Aynı şeyi Slack'de de yapabilirsiniz. Tek fark, birkaç emoji ile sınırlı değilsin, ama Emoji reaksiyonu özelliği ile herhangi bir Slack emoji kullanabilirsin.

Tabi ki, emoji reaksiyonları her zaman konuşmaları sonlandırmak için kullanılmaz, aslında, iş arkadaşlarınızla etkileşime geçmenin eğlenceli bir yoludur. Emoji reaksiyonları mesajın altında görünecektir. Bu özelliği, her bir seçeneğe bir emoji atadığınız ve başkalarından oy kullanmasını istediğiniz anketleri yapmak için de kullanabilirsiniz.

Bir bilgisayardaki herhangi bir mesaja tepki eklemek için, mesajın üzerine gelin ve Reaksiyon ekle düğmesine tıklayın. Sonra seçtiğiniz emojiyi seçin.

Mobil uygulamalarda, mesaja dokunun ve basılı tutun. Ardından açılır menüden, Reaksiyon ekle'yi seçin ve bir emoji seçin.

Tek bir mesaja çoklu emoji reaksiyonları ekleyebilirsiniz. Herhangi bir mesaja ekleyebileceğiniz maksimum emoji reaksiyonu sayısı 23'tür.

Bir reaksiyonu kaldırmak için, (mobil uygulamalar) simgesine dokunun veya eklediğiniz emoji reaksiyonunda (bilgisayar) tıklayın. Tepkileriniz mavi renkte görünür.

Also on Guiding Tech

.camp-list-211172{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/203328/How-to-Bulk-Delete-Slack-Files-to-Free-Space_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1537023871’);background-size:cover;background-position:center center}

#Slack

Click here to see our Slack articles page

3. Kısayollar Kullanarak Emoji Ekleyin

Slack Emoji Arama özelliğini sağlamasına rağmen, buna erişmek için iki adımlı bir süreç. Sohbetlerinize hızlıca emojiyi eklemek için anahtar kelimeleri veya kısayolları kullanabilirsiniz. Bu anahtar kelimeler, onları tanımlayan emoji takma adlardır.

Bunu yapmak için, şunu yazın: (iki nokta üst üste) ve ardından emojinin ilk birkaç harfi. Otomatik tamamlama menüsü görünecektir. Kullanmak istediğiniz emojiyi seçin. İlerleyen gözler emoji eklemek istediğinizi varsayalım: (kolon) ve ardından sözcük gözü. Tüm alakalı sonuçları alacaksınız. Emojiyi seçmek için dokunun veya tıklayın.

Note: You need to enter at least two characters to bring up emoji suggestion tray.

Bu özellik hem PC'de hem de mobil uygulamalarda kullanılabilir. İlginç bir şekilde, WhatsApp web'de emojiyi bulmak için bu standart emoji kodları tekniğini kullanabilirsiniz.

4. El ile Emoji Alias ekleyin

Bazen bizim favori emojilerin hatırlanması kolay bir takma adı yoktur. Klavye kısayolunu kullanırken bile, bu emojiyi hızlı bir şekilde kullanmak zorlaşır.

Bu tür emojiler için, hatırlayabileceğiniz bir takma adı el ile atayabilirsiniz. Masaüstünden bir emoji takma adı oluşturabilirsiniz. Ancak, bunu mobil uygulamalarda da kullanabilirsiniz.

İşte adımlar:

Adım 1: PC'nizde Slack'i açın ve sol üst köşede bulunan Çalışma Alanınızın adını tıklayın. Menüden Slack'i Özelleştir'i seçin. Slack, sizi emoji özelleştirme web sayfasına yönlendirecektir.

2. Adım: Özelleştirme sayfasında, Diğer Ad düğmesini ve ardından Emoji'yi seçin.

3. Adım: Bir takma ad eklemek istediğiniz emojiyi seçin. Sonra bir ad girin kutusuna emoji adını girin. Son olarak, Kaydet'e basın.

Note: Sometimes Workspace owners restrict this feature. Meaning, only the admin can enter an alias. If that’s the case, you need to contact the admin.

Also on Guiding Tech
10 Things to Know About WhatsApp Stickers

Read More

5. Varsayılan Cilt Tonu'nu seçin

Slack, tüm emojiler için varsayılan bir cilt tonu seçebileceğiniz bu ilginç özelliğe sahiptir. Her emoji için ayrı ayrı cilt tonunu değiştirmeniz gereken WhatsApp gibi diğer uygulamalarda oldukça can sıkıcıdır.

Bilgisayar

Bilgisayarda varsayılan bir ton ayarlamak için, yazım alanının yanındaki emoji simgesine dokunun. Ardından açılır pencereden sağ alt köşedeki el simgesine dokunun ve cilt tonunu seçin.

Pro Tip: To change the skin tone for a single emoji, enter the emoji in the typing area and then click on it to cycle between the variations.

Android

1. Adım: Sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun ve menüden Ayarlar'ı seçin.

2. Adım: Ayarlar altında, Gelişmiş'e dokunun.

Adım 3 : Emoji Deluxe'e dokunun ve tercih ettiğiniz cilt tonunu seçin.

iPhone

İPhone'da, herhangi bir emoji'ye dokunup basılı tutun. Ardından tercih edilen cilt rengi seçimini seçin.

6. Büyük Emojiyi kapatın

Varsayılan olarak, Slack üzerinde emojiyi gönderdiğinizde, biraz daha büyük görünürler. Slack, bu emoji Jumbomojis'i çağırır.

Bu büyük emojiyi sevmediğiniz takdirde, normal olanlara geri dönebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Bir bilgisayarda Slack'i açın ve Çalışma Alanı adına tıklayın. Menüden Tercihler'i seçin.

2. Adım : Tercihler altında Mesajlar ve Medya'ya gidin.

3. Adım: Aşağı kaydırın ve Göster Jumbomoji'nin yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Geri gitmek için sağ üst köşedeki çapraz düğmeyi tıklayın.

7. Emojilerin Yerine İfadeleri Kullanın

Varsayılan olarak, genel ifadeleri girdiğinizde, Slack bunları otomatik olarak eşdeğer bir emoji olarak değiştirir. Örneğin, Slack'e 🙂 yazarsanız, gülümseyen bir emojiye dönüşür.

Bu davranışı sevmediğiniz takdirde, bunu Ayarlar'da kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için, büyük emojiler için 1-2, yani Slack Preferences> Messages & Media'ya gidin. Burada, yazılan ifadelerimi emojiye dönüştürün'ün yanındaki aşağı kaydırıp kutunun işaretini kaldırın.

Also on Guiding Tech
Top 17 New WhatsApp Tips & Tricks on Android in 2018

Read More

8. Shrug'ı Mesajlara Ekleme

Slack, çoğumuzun resmi görüşmelerde bile bir silkeni kullanma eğiliminde olduğunu biliyor. İşte bu yüzden mesajlarımıza eklemenin kolay bir yolunu sağladılar.

Bunu yapmak için Slack yazım alanına yazın ve ardından mesajınızı yazın. Abracadabra! Gönderi ifadesi ¯ \ _ (ツ) _ / ¯will, gönderdiğiniz mesajın sonunda görünür.

9. Özel Emojiyi Ekle

Slack emojisi hakkında en havalı şeylerden biri de kendi emojilerinizi de ekleyebileceğinizdir. Başka bir uygulamadan bir emojiyi ya da harika bir emoji yapacağınızı düşündüğünüz sadece rastgele bir görüntüden hoşlanıyorsanız, bunu Çalışma Alanınıza ekleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için adımları izleyin:

1. Adım: Slack'e eklemek istediğiniz emojiyi bulun. Emojipacks, Emoticonr, Slackemoji, Revelry ve Emojipedia'da harika emojiler bulacaksınız. Resme sağ tıklayın ve bilgisayarınıza kaydedin.

Adım 2: Slack'i açın ve Emoji simgesine tıklayın. Slack emoji sekmesine tıklayın.

3 Eylül: Aşağı kaydırın ve buraya özel emoji ekle'yi tıklayın. Slack, sizi Çalışma Alanı özelleştirme sayfasına yönlendirir.

Adım 4: Özel Emoji Ekle'ye tıklayın.

5. Adım: Açılır pencerede, Resmi Yükle'yi tıklayın ve eklemek istediğiniz emojiye gidin. Kısayol kodu olacak bir isim verin. Kaydet'e basın.

Özel emojiler emojilerdeki Slack sekmesi altında sunulacak. Bu özel emojilere bir cep telefonuna ve bir bilgisayara erişebilirsiniz.

Emoji> Metin

Slack, üretkenlik ve takım iletişimi anlamına gelse de, emojiler ruh halini ve garip konuşmaları hafifletebilir. Neyse ki, Slack emojiler için harika özelliklere sahiptir. Bazı insanlar emojiyi kendi metninde kullanmadan iletişim kurmayı daha kolay bulmazlar. GIF'ler de konuşmaları heyecanlandırsa da, emojiler dünyayı ele geçiriyor.