Smart Launcher 5 vs Eylem Launcher: Hangisi Daha İyi …

Özelleştirme her zaman Android ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Başlatıcı, simge paketi ve Android widget’ları Android’in başarısının başlıca nedenlerinden biridir.

Img 3879

Simge paketlerinden, özelleştirme ipuçlarından çoktan bahsettik ve Android rampalarının en iyilerini OEM kaplamalarıyla karşılaştırdık. Bu yazıda Android dünyasındaki favori rampalarım, Akıllı Başlatıcı ve Aksiyon Başlatıcı hakkında konuşacağız.

Akıllı Launcher bir süredir buralarda. Uygulamaya son zamanlarda beşinci büyük yinelemesi aldı. Özelleştirme seçeneklerine vurgu yapan Nova başlatıcısının aksine, Akıllı Başlatıcı güzel bir görünüm, his ve kişiselleştirme karışımını dengeler.

Aksiyon Başlatıcı, Pixel deneyimini normal ayarlamalar ile birleştirir. Hızlı uygulama başlatma fonksiyonu ve daha fazlasıyla minimal UI sunmaya odaklanır. Zaman kaybetmeden karşılaştırmaya başlayalım.

Ev Kurulumu

Bu iki rampa arasındaki en büyük farklandırıcı ve birini seçmek için belirleyici faktör olabilir. Akıllı Başlatıcı, Google’ın yönergelerine uymuyor ve bunun yerine hareket tabanlı navigasyona odaklanıyor.

Smart Launcher HomeSmart Launcher Search

Arama menüsünü ortaya çıkarmak için herhangi bir ekranda aşağı kaydırın. Arama çubuğundan herhangi bir kişiyi, uygulamayı veya belgeyi hızlı bir şekilde arayabilirsiniz. İOS arama menüsü kadar güçlü değil ama işi halleder.

Widget panelini ortaya çıkarmak için sağa kaydırın, soldan kaydırma sizi haber akışına götürür (bundan daha fazlası için).

Smart Launcher Category

Yukarı kaydırın ve uygulamaları Haberler, Verimlilik, Oyunlar ve daha fazlası gibi ilgili bölümlerde kategorilere ayıran özelleştirilmiş uygulama çekmecesiyle işlenir. Bunu da özelleştirebilirsiniz.

Al App DrawerQuickdrawer

Action Launcher, daha çok vanilya sürümünde eklenmiş seçeneklerle eklenmiş Pixel Launcher gibidir. Her zamanki ana ekran ve uygulama çekmecesinin yanı sıra, yan menüden bir uygulamayı başlatmanın en hızlı yolu olan hızlı çekmece adı verilen bir şey sunar.

Özelleştirme Seçenekleri

Her zaman olduğu gibi, her iki fırlatıcı da birkaç özelleştirme seçeneği sunuyor. İşte bu yüzden çoğumuz Android telefondan başlatıcı indiriyoruz.

Sl Home CustomSl Icons

Ancak, her ikisi de farklı bir yaklaşım benimsiyor. Akıllı başlatıcı ile, uygulamanın harika yerleşik duvar kağıtlarını kullanabilir, çeşitli temalar arasından seçim yapabilir ve hatta Akıllı Başlatıcı 3’ün eski menüsüne geri dönebilirsiniz.

Ana ekran seçenekleri ızgara düzenini, simge stillerini, takvimi ve hava durumu seçeneklerini değiştirmenize izin verebilir. Ayrıca bildirim noktaları uygulayabilir ve klasör özelleştirme seçenekleriyle oynayabilirsiniz.

Uygulama çekmecesi, kategorileri değiştirmenize, dikey menüler eklemenize ve simgeleri özelleştirmenize izin verir. Biri de widget’lara mevcut akıllı telefon tasarım trendiyle eşleşen yuvarlak bir köşe işlemi verebilir.

Al LookAl App Drawer Change

Eylem Başlatıcısı ile arama çubuğunu, klasör menüsünü ve hızlı çekmeceyi farklı renk ve görünümlerle özelleştirebilirsiniz.

Diğer seçenekler arasında simge paketlerini değiştirme, okunamayan rozetler ekleme, klasör stillerini değiştirme, yükleme seçenekleri ve tutma menüsü bulunur.

Özellikleri

Bir uygulamayı veya tek bir kaydırma çubuğundan bir kişiyi arama yeteneği, Akıllı Başlatıcı 5’in katil işlevidir. Dağınık widget uygulamalarının aksine, başlatıcı, tüm kaydırma erişimi sağ kaydırma çubuğundaki dikey bir menüde akıllıca ekledi.

Sl Pop UpSl Pro

Smart Launcher 5 satın alındığında, uygulama açılır pencere öğeleri, widget özelleştirmesi (zooper’a benzer), Bulanıklaştırma efekti ve uyarlamalı simgeler ekleyebilmenizi sağlar.

Sl Double Tap

Eylem Launcher widget’ları almak benzersizdir. Widget’ı ortaya çıkarmak için bir uygulama simgesini yukarı kaydırmanız ve Android uygulama kısayollarını açmak için uzun süre basmanız gerekir. Ayrıca tüm widget panelini tek bir yerde görmek için giriş ekranından sağa doğru hızlıca kaydırabilirsiniz.

Al FestureAl Desktop

Her iki fırlatıcı da tam bir jest desteği sunuyor. Smart Launcher’da sola / sağa ve yukarı / aşağı hareketleri varsayılan olarak işgal edilmiş olmasına rağmen, Eylem başlatıcısında daha belirgindir.

Haber akışı

Eylem Başlatıcısı, Google Asistan yayınını uyguladı. Varsayılan olarak yerleşik değil. Etkinleştirmek için Google Asistan eklentisini APKMirror’dan ayrı olarak indirmeniz gerekir. İşlevselliği kullanmak için hızlı çekmeceyi devre dışı bırakmanız gerekir. Aksi takdirde, uygulama iki işlev arasında karışacak.

Sl News

Yeni bir güncellemede, Smart Launcher 5, benzer bir işlevi yerine getirmek için Microsoft’un kapısını çaldı. Sola kaydırın ve Bing entegrasyonu ve ilgili kategoriler ile Haber sayfası ile tedavi edilir. Elbette, ilgi alanlarını da kişiselleştirebilirsin.

Potansiyelinde Android Kullanın

Yukarıdaki karşılaştırmadan görebileceğiniz gibi, her iki fırlatıcı Android ekosistemi üzerinde benzersiz bir deneyime sahip. Action Launcher, burada ve orada uygulama özelliği ile temellere sadık kalırken, Smart Launcher 5, kategorilere ayrılmış uygulamalar, widget paneli, arama çubuğu ve daha fazlasıyla bir sonraki seviyeye çıkan şeyleri alıyor.

Sıradaki: Samsung, Galaxy akıllı telefonlar için en son One UI güncellemeyle büyük bir hız kazandı. Kendi başına harika olsa da, hala Nova’nın beğenileriyle rekabet etmesi gerekiyor. Hangi fırlatıcının savaşı kazandığını görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.