Smartwatch’larda Google Asistan nasıl kullanılır?

Google Asistanı her yerde. Akıllı telefonunuzda veya akıllı hoparlörünüzde konuşabiliyorsanız … neden bunu smartwatch’larda yapamazsınız? Ayrıca, Google Yardımcısı her zaman daha akıllı hale geliyor. Şimdi İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce ve İspanyolca’yı anlayabilir. Bu makalede, saatinizle konuşmaya başlamadan önce bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

  2018’in en iyi Android akıllı saatleri: hangisi sizin için uygun? Android smartwatch’larda pil ömrünü arttırma ipuçları

Birkaç ay önce, Google smartwatch işletim sistemini değiştirmek istedi ve mevcut pazar lideri Apple ile yetişmek amacıyla Wear OS’yi kurdu. Yeni işletim sisteminin dayanaklarından biri, Google Asistan’ın entegrasyonu. Google, kullanıcıları asistanı kullanarak ve günlük yaşamlarına dahil ederek tanımak istedi. Ama nasıl yapılandırabilirsin ve ne için kullanabilirsin?

  Philips Hue ampullerini bileğinizden nasıl kontrol edebilirsiniz?

Doğrudan erişim

  Google Asistan’ı kullanmak için gerekenler Google Asistan’ı kullanmanın iki farklı yolu Asistan’a sorabilirsiniz

AndroidPIT huawei watch philips hue 5826

Google Asistan’ı kullanmak için gerekenler

Başlamak için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

  Wear OS uygulaması. Smartwatch’larınızda bir Google hesabı. Daha önce bağlamadıysanız, Ayarlar> Hesap ekle> Hesaplar> Google Hesabı ekle seçeneğine gidin. Smartwatch’larınız yukarıda belirtilen dillerden birinde yapılandırılmıştır. Saatinizde bir internet bağlantısı var.

Android Giyim – Smartwatch

Google Asistan’ı kullanmanın iki yolu

Google Asistan’ı kullanmanın iki temel yolu vardır:

  Güç düğmesini basılı tutun. Hemen “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” Mesajını göreceksiniz. Daha sonra sorunuzu sorabilirsiniz. Bazı modellerde, parmağınızı soldan sağa kaydırarak asistana erişebilirsiniz. “Ok Google” komutuna yanıt verecek şekilde yapılandırın. Ekran açıkken, ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Ayarlar> Kişiselleştirme> bölümüne gidin ve “Tamam Google” algılamasını açın. Asistana ne zaman bir şey sormak istediğinizde, herhangi bir tuşa basmadan, bu iki sihirli kelimeyi söyleyerek yapabilirsiniz. Bu fonksiyonun öncekinden biraz daha fazla pil kullandığına dikkat etmelisiniz.

AndroidPIT montblanc summit 9784

Google Asistan’a ne sorabilirsiniz

Muhtemelen Google Asistan’ı zaten biliyorsunuzdur, ancak bu gelişen bir uygulama ve her gün daha fazla özellik bulunuyor. İşte en kullanışlılarından bazıları:

  Mevcut bilgiler: “Trafik nasıl?”, “Bisikletle nasıl çalışabilirim?”, “Yarın yağmur yağacak mı?” İletişim kurun: “Anne ile Ara”, “Diane’e bir e-posta gönder”. Bu eylemler, Huawei Watch 2 gibi LTE uyumlu bir saatiniz olmadıkça akıllı telefonunuzla gerçekleştirilecektir. Google’a sorun: “Korece’ye nasıl teşekkür edersin?”, “92’de uzun atlama altın madalyasını kim kazandı? Olimpiyatlar?” Her türlü görev: “Saat 8’de bir alarm ayarla”, “Bu gece için rezervasyon yaptır”, “Eve döndüğümde çamaşırlarımı yıkamı hatırlat”, “Yazan bir notu al: süt al”. Bu son işlem için, bu notların kaydedileceği Keep uygulamasını kullanmanız gerekir.

Emporio Armani 09

Google Asistan, tüm bunları ve daha fazlasını smartwatch’larınızdan yapabilir. Denedin mi?