SMS Organizatör ve Diğer Harika İpuçları SMS Nasıl Engellenir

Microsoft’un popüler SMS Organizer uygulaması, oradaki en iyi kısa mesajlaşma uygulamalarından biridir. Uygulama, gelen tüm iletilerinizi içeriğine bağlı olarak farklı klasörlerde otomatik olarak düzenleyerek, gelen kutunuzu tamamen karışık hale getirir. Ama uygulamanın yaptığı bu değil. Ayrıca, tüm spam veya promosyon iletilerini filtreleyerek, aldığınız SMS bildirimlerinin sayısını azaltma konusunda da harika bir iş çıkarır.

Block Sms In Sms Organizer Featured

Ancak, uygulama hiçbir şekilde mükemmel değildir ve zaman zaman, bildirimlerinizde başıboş bir spam mesajı olabilir. Neyse ki, uygulama aynı göndericiden gelen diğer mesajları engelleyebileceğiniz bir özelliği içeriyor.

Ve bu yazıda bunun hakkında konuşacağız. Öyleyse, hemen içine atlayalım ve SMS Organizer uygulamasını kullanarak gelen SMS’leri nasıl engelleyebileceğinize bir göz atalım.

SMS Düzenleyicide SMS Nasıl Engellenir

Bu nedenle, bir göndericiden spam mesajlarını almaktan yorulduysanız, gelen tüm mesajları o numaradan engellemek için aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterlidir:

Adım 1: SMS Organizer organizatör uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz numaradan herhangi bir mesajı seçmek için uzun basın.

Block Sms In Sms Organizer 1

Adım 2: Ardından silme simgesinin yanındaki üst araç çubuğundaki dosya simgesine dokunun.

Block Sms In Sms Organizer 2

Adım 3: Aşağıdaki açılır pencerede, Engellenen seçeneğine dokunun, uygulama mesajı engellenen klasöre taşıyacaktır.

Block Sms In Sms Organizer 3

Bundan sonra, aynı numaradan gelen tüm mesajlar otomatik olarak engellenen klasöre gider. Ayrıca, bu mesajlar için herhangi bir bildirim almayacaksınız. Oldukça basit, değil mi?

Şimdi hala bu mesajları okumak istiyorsanız, uygulama içindeki Engellenen klasörüne gitmeniz gerekir. Ancak, Kişisel, İşlemler ve Promosyonlar klasörlerinin aksine, Engellenen klasör ana sayfada görünmez. Bu nedenle, engellenen tüm iletilere erişmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

Adım 1: Uygulamanın ana sayfasının sağ üst köşesindeki üç nokta menü simgesine dokunun.

Block Sms In Sms Organizer 4

Adım 2: Açılır menüde, Engellenen klasörünü açmak için Engellenenler üzerine dokunun.

Block Sms In Sms Organizer 5

Engellenen iletilerinizin tümü, kişiyi engelledikten sonra gelenler de dahil olmak üzere bu klasörde görünür.

Block Sms In Sms Organizer 6

Fikriniz değiştiyse ve kişiden tekrar mesaj almaya başlamak istiyorsanız, numara engelini kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

Adım 1: Engelini kaldırmak istediğiniz engellenen mesaja uzun basın.

Block Sms In Sms Organizer 7

Adım 2: Sil simgesinin yanındaki üst araç çubuğundaki dosya simgesine dokunun.

Block Sms In Sms Organizer 8

Adım 3: Aşağıdaki pencerede, mesajları taşımak istediğiniz klasöre dokunun.

Block Sms In Sms Organizer 9

Ve bu kadar. Bu işlem, konunun tamamını kişiden seçtiğiniz klasöre taşıyacaktır ve bir kez daha onlardan bildirim almaya başlayacaksınız.

Herhangi bir kişiden gelen mesajları engellemek, uygulamanın yapabileceği birçok şeyden yalnızca biridir. Uygulamayı kullanmaya yeni başladıysanız, işte size en iyi şekilde yardımcı olacak birkaç harika ipucu.

Belirli Kişileri Sessize Al

Uygulama, mesajları belirli bir kişiden tamamen engellemenizi sağlar ve onları da sessize alabilirsiniz. Bu, bir kişiden gelen iletilerin bildirimini almayı durdurmak, ancak yine de iletilerin birincil gelen kutularından birine girmesini istediğinizde kullanışlıdır.

Block Sms In Sms Organizer 10Block Sms In Sms Organizer 11

Bir göndereni kapatmak için mesaj dizisinin üzerine dokunup basılı tutun. Sonra, sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesine dokunun ve açılır menüden Göndereni Sessize Al seçeneğini seçin. İpliği başarıyla kapattıktan sonra, yanında bir sessiz simgesi görüntülenir.

Block Sms In Sms Organizer 12Block Sms In Sms Organizer 13

Göndereni açmak için, iş parçacığına bir kez daha dokunun ve basılı tutun. Ardından aynı menü simgesine dokunun ve açılır menüden Göndereni Sessize Al’ı seçin. Sessiz simgesi daha sonra bu iş parçacığından kaybolmalıdır. Oldukça basit değil mi?

Hatırlatıcı Oluştur

Uygulama hakkında bir başka güzel şey de gelen mesajların içeriğini okuyarak otomatik olarak yaklaşan etkinlikler, bekleyen faturalar vb. İçin hatırlatıcılar ayarlamasıdır. Bu hatırlatıcılar daha sonra, özel hatırlatıcılar ayarlamanızı sağlayan, hatırlatıcılar sekmesinde gösterilir.

Block Sms In Sms Organizer 15Block Sms In Sms Organizer 16

Özel bir hatırlatıcı ayarlamak için, sekmeye geçin ve ardından sol alt köşedeki zil simgesine dokunun. Ardından, aşağıdaki açılır pencerede hatırlatıcı için bir açıklama ekleyin, hatırlatıcı için bir tarih veya saat belirleyin, gerekirse ilgili SMS’yi ekleyin ve Oluştur üzerine dokunun.

Block Sms In Sms Organizer 17Block Sms In Sms Organizer 18

Ve sadece bu değil. Ayrıca, iş parçacığının içinden belirli bir mesaj için bir hatırlatıcı da oluşturabilirsiniz. Sadece konuyu açın ve seçmek için bir mesaja uzun basın.

Block Sms In Sms Organizer 19Block Sms In Sms Organizer 20

Sonra üç nokta menü simgesine dokunun ve açılır menüden Hatırlatıcı Ekle seçeneğini seçin. Sürecin geri kalanı aynı kalır. Ancak, bu durumda ilgili SMS zaten hatırlatıcıya eklidir.

Mesajları Otomatik Sil

Gelen kutunuzun tamamen dağınık olmamasını istiyorsanız, eski mesajları kaldırmak için otomatik bir silme programı ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulamanın ana ekranındaki üç nokta menü simgesine dokunun ve aşağıdaki menüden Ayarlar’a atlayın.

Block Sms In Sms Organizer 22Block Sms In Sms Organizer 23

Burada, Mesaj kuralları seçeneğini seçin. Ardından, OTP mesajları, promosyon mesajları ve engellenen mesajlar için bir otomatik silme programı ayarlayın.

Block Sms In Sms Organizer 24Block Sms In Sms Organizer 26

Frekansı üç günden bir yıla kadar herhangi bir yere ayarlama seçeneğiniz vardır. Sadece bir seçenek belirleyin, uygulama belirtilen zaman dilimi içinde OTP, promosyon ve engellenen mesajları otomatik olarak temizleyecektir.

Gelen Kutunuzu Düzenleyin

Piyasaya sunulduğundan beri, SMS Organizer uygulaması bir hayran favorisi olmuştur. Ne olursa olsun, her zaman telefonumda bulunan birkaç uygulamadan biri. Ne yazık ki, uygulama bir süre için Hint bölgesi ile sınırlı kalmıştır. Bu ayın başlarında, uygulama nihayet ABD, İngiltere ve Avustralya gibi diğer bölgelere yöneldi ve daha fazla kullanıcının organize bir gelen kutusundan faydalanmasını sağladı.

Sıradaki: Hala SMS Organizer uygulamasında tamamen satılmıyor mu? Android Mesajlar uygulamasıyla kısa bir karşılaştırma için bir sonraki makaleye göz atın. Fikrini değiştirebilir.