SMS ve MMS gönderemeyen / alamayan Xiaomi Mi 5 için durum sorunlarını giderme

    #Xiaomi Mi 5’inizin (# Mi5) neden kısa mesaj gönderemediğini ancak gelenleri alabildiğini anlama. Bu çok yaygın sorunu en temel servisle nasıl çözeceğinizi öğrenin. Telefonunuzu SMS gönderebilecek ancak bunları alamayacak şekilde nasıl düzelteceğinizi öğrenin. Sorunu çözmek için neyin kontrol edilmesi gerekiyor.
    Telefonunuz sıfırlama işleminden sonra artık metin mesajları gönderemiyorsa ne yapmalısınız.
    Mi 5’inizi resimli mesaj veya MMS gönderip alamayacak şekilde nasıl düzeltebileceğinizi öğrenin

Xiaomi-Mi-5-text-messaging-problems

En yaygın yazılı mesajlaşma servislerinden ikisi SMS ve MMS’dir ve her ikisinin de etkinleştirilmesi gerekir. Mesele şu ki, hizmet sağlayıcınızın sonunda bir hazırlık yapılır ve temel hizmet paketini alabilmesi için telefonunuzla ilgili bazı hassas verilerin sisteme girilmesi gerekir. Aynı yeni Xiaomi Mi 5’iniz için de geçerlidir.

Bu servisler yıllar içinde zaten stabil hale getirilmiştir, bu nedenle cihazınız uygun şekilde verildiği anda, birkaç saat beklemeniz yeterli olur Ancak, çoğu zaman sorunlar ortaya çıkar ve bu yazı bunun içindir. Bu yazıda ele aldığım dört durumsal kısa mesaj problemi kısa ama pratik çözümlerle var.

Bu sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve cihazlardan birinin olması durumunda nasıl sorun gidereceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Bu telefonla ilgili diğer konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mi 5 sorun giderme sayfamızı inceleyin. Ayrıca burada Android sorun anketimizi doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuz hakkında bize gerekli bilgileri verdiğinizden emin olun.

Mi 5 SMS gönderemez ancak para cezası alabilir

Bu mesajlar gönderilmeleri gereken numaralara yönlendirilmeden önce telefonun, servis sağlayıcınıza SMS göndermesini sağlayan bir dizi numara vardır. Buna Mesaj Merkezi Numarası denir. O olmadan, telefonunuz kısa mesaj gönderemez, ancak gelenleri alabilir.

Eh, ortalama akıllı telefon sahiplerinin% 90’ı, doğru sayının ne olacağını bilmelerine rağmen, bu sayının var olduğunu bile bilmiyor. Bu nedenle, servis sağlayıcınızı aramanız ve temsilcinizden, telefonunuzun doğru Mesaj Merkezi Numarasına sahip olup olmadığını ve telefonunuzda bulunanın, sağlayıcınızın kullandığı geçerli merkez numaradan farklı olup olmadığını .

Bazen servis sağlayıcıları ayarlarını değiştirir ve bu olduğunda, bunun gibi şeyler de olur. Bu durumda, temsilci sorunu zaten biliyor olabilir ve çözüm hazır. Yani, sağlayıcınızı arayın ve yardım isteyin.

Mi 5 metin mesajı gönderebilir ancak alamaz

Metin mesajları almak, bu mesajları indirmek ve telefonunuzun dahili belleğine kaydetmek anlamına gelir. Bu nedenle, bu mesajlar için yeterli yer yoksa, telefonunuzda bir ton resim ve video bulunduğundan, mesajlar indirilmeyebilir. Bu nedenle, bulmanız gereken ilk şey, yeterli depolama alanı olup olmadığı ve eğer öyleyse, sorun basit bir uygulama sorunu olabilir.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, kullandığınız mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Prosedür, uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlar ve sadece sizin için sorunu çözebilir. Mi 5’inizi güvenli modda başlatmanızı ve kendi numaranıza kısa mesaj göndermeyi de öneririm.

    Xiaomi Mi’nizi yeniden başlatın 5. Cihaz yeniden başlatma sırasını başlattığında, kilit ekranı görüntülenene kadar menü düğmesine basmaya devam edin. Değilse, doğru olana kadar işlemi tekrarlayın.

Telefon mesajı başarıyla gönderir ancak almazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini deneyin. Uygulamada veya bellenimde ciddi bir sorun olabilir.

    Xiaomi Mi’nizi açın 5. Menü tuşuna dokunun. Ayarları seçin. sıfırlama işlemi bitmiştir ve cihazınızı yeniden başlatınız.

Mi 5, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra artık SMS gönderemez

Bu, Mesaj Merkezi Numarasının sıfırlama işleminden sonra silindiği veya değiştirildiği çoğu zaman gerçekleşir. Sağlayıcınızı aramanız ve merkez numarasını sormanız ve telefonunuzda ayarlamanız yeterlidir. Sağlayıcınız size daha iyi yardımcı olabilir.

Temel olarak, olan şey, sıfırlama sırasında, telefonunuzda varsayılan olarak ayarlanmadığından Mesaj Merkezi Numarası silinir. Bu nedenle, telefonun kaybettiği hizmeti alabilmesi için numarayı yeniden girmeniz gerekir. Bu sorun yine de her zaman olmayabilir.

Mi 5 resimli mesaj veya MMS gönderemez / alamaz

MMS veya ekli resim veya dosyalar içeren metin mesajları göndermek için mobil veri gereklidir. Bu nedenle, telefonunuz MMS gönderemez veya alamazsa, ayarlara giderek mobil verilerin etkinleştirildiğini doğrulayın. Mobil veriler zaten etkinse ancak hala MMS ile ilgili sorun yaşıyorsanız, APN ayarları olmalıdır.

Servis sağlayıcınızı arayın ve telefonunuzun doğru APN ayarına sahip olup olmadığını kontrol edin ve gerekli değişiklikleri yapın. APN doğruysa, hesabınızın çubuklar veya mobil veri gerektiren hizmetleri kullanmasını engelleyebilecek diğer sorunlar için hesabınızı kontrol etmesine izin verin. Dürüst olmak gerekirse, bu soruna gelince, servis sağlayıcınız en iyi arkadaşınızdır çünkü temsilciler sorunun gerçekten ne olduğunu kontrol edebilirler.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.