SMS veya kısa mesaj gönderemeyen / alamayan Huawei P9 ile ilgili sorunları giderme [Sorun Giderme Kılavuzu]

  Huawei P9’unuzun (# HuaweiP9) metin mesajları (#SMS) gönderip alamama nedenini anlayın ve nasıl düzelteceğinizi öğrenin.
  Telefonunuzu mesaj gönderemeyen ancak alabilen nasıl düzeltebilirsiniz.
  P9’unuz SMS gönderebiliyor ancak bunları alamıyorsa ne yapmalısınız?

 

Huawei-P9-texting-problems

Bu yazıda, bazı sahiplerin bildirdiği gibi Huawei P9 ile mesajlaşmayla ilgili sorunları gidereceğim. Elbette, en sık karşılaşılan sorunlar SMS gönderip alamamaktır.

Bu sorunlar çok yaygındır ve yalnızca P9’a özgü değil, Android genelinde de geçerlidir. İstediğiniz zaman onlarla karşılaşabilirsiniz ve bu gönderi Huawei P9 için net olsa da, belirttiğim sorun giderme prosedürleri evrenseldir, bu nedenle menüler, seçenekler ve ayarlar farklı olsa da diğer cihazlarınızla çalışabilirler.

  SMST gönderip alamayan Huawei P9 ile ilgili sorunları giderme SMS mesajı gönderemeyen ancak alabilen Huawei P9 ile ilgili sorunları giderme SMS gönderebilen ancak bunları alamayan Huawei P9 ile ilgili sorunları giderme

Başka sorunları olanlar için sorun giderme sayfamızı ziyaret edebilir, kendinize benzer veya kendinize ait sorunları bulabilir ve daha önce önerdiğimiz çözümleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Android sorunları anketimizi doldurarak ve göndermeyi tıklatarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuz hakkında daha fazla bilgi vermeniz bize çok yardımcı olacaktır.

SMS gönderemeyen ve alamayan Huawei P9 ile ilgili sorunları giderme

Kısa mesaj gönderemeyen ve alamayan ancak mobil veriler veya Wi-Fi aracılığıyla çevrimiçi olabilen yeni satın alınan telefonlar için, sorun telefonunuzda değil, sağlayıcı tarafındadır.

Sağlayıcının metinler ve çağrılar gibi sunduğu temel hizmetleri alabilmesi için yeni telefonların sağlanması ve sisteme girilmesi gerekir. Sağlayıcınız size zaten telefonun çalışmaya ayarlanmış olduğunu söyledi ise, servisler aktif hale gelene kadar beklemelisiniz. Hazırlamanın normalden daha uzun sürdüğü zamanlar vardır.

Daha sık, sadece bir ya da iki saat sürerdi, ancak temsilciyle konuşmanız bittikten sonra hala bir servisiniz yoksa, tekrar aramadan 24 saat önce veriniz. Temsilci size söylemeyebilir, ancak sistemde veya ağda bazı küçük sorunlar olabilir.

Öte yandan, bir hizmetiniz varsa ancak bir gün sonra kaybedilmişse, derhal sağlayıcınızı arayın. Temsilci, tek bir tıklamayla düzeltebilir.

Ayrıca, bu sorun aylarca telefonu sorunsuz bir şekilde kullandıktan sonra ortaya çıkarsa ve kısa bir süre önce yüklenmiş bir güncelleme varsa, düzeltmek için önbellek bölümünü silmelisiniz.

  Telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun. Sesi Aç ve Güç tuşlarını 10 saniye basılı tutun. Huawei logosu göründüğünde, iki tuşu da bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi Azalt düğmesini kullanın ve Güç tuşuna basın Bunu seçmek için. Önbellek bölümü silindiğinde, ‘sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini vurgulayın ve kabul etmek için Güç tuşuna basın.

Kısa mesaj gönderemeyen ancak alabilen Huawei P9 ile ilgili sorunları giderme

Şimdi burada başka bir genel sorun var – telefon metin gönderemiyor ancak alabiliyor. Yeni sağlanan bir birime veya aylardır kullanılmış olan birisine oluşabilir. Telefonun kendisi veya şebeke ile ilgili bir sorun olabilir.

Telefonlarının bir gün güncellendiğini bildiren bazı sahipleri vardı ve sonra bu sorun başladı. Bu yüzden, ortak bir paydaya girebildiğim ve sıfırlayabildiğim kadar çok tanıklık okumayı denedim – çoğunluğu telefonlarını üçüncü taraf perakendecilerden satın aldı ve sağlayıcılarını onlar için ayarladı.

Okuyucumuzdan bu konuyu en iyi açıklayan mesajı aldık…

“Merhaba! Çevrimiçi satın aldığım Huawei P9’um var. ABD’de aktif hale getirdim ve aslında haftalarca çalıştı. Yavaşlamaya başlaması için birçok uygulama indirdim. Güçlü bir telefon olduğu gerçeği göz önüne alındığında, halsizlik bir ipucu istemiyorum. Böylece sıfırlamaya karar verdim. Yeterince tekrar hızlı oldu ama şimdi bir metin mesajı gönderemem ancak bunları alabilirim. Neden aniden olduğu gibi davranması gerektiğini anlamıyorum. Beni aydınlatabilir misiniz lütfen?

Kısa mesaj gönderirken çok önemli olan bir şey var; Mesaj Merkezi Numarası. Kısa mesaj gönderebilen her cihaz buna sahiptir ve taşıyıcıdan taşıyıcıya değişir. Üçüncü taraf bir satıcıdan satın alınan telefonlar için, varsayılan Merkez Numarasıyla birlikte gelmezler, ancak sağlama sırasında, sağlayıcınız sizin için dolduracak ve telefonun servisi olabilir.

Şimdi, tarifnamede, okuyucumuz telefonunu sıfırladığını ve ardından sorunun başladığını söyledi. İşte olanları düşündüm…

Sıfırlama sırasında Mesaj Merkez Numarası üretici yazılımına gömülmediği için silindi. Telefonunuzun artık bir mesaj gönderememesinin yanı sıra onları almasının nedeni de budur. Sahiplerin çoğunluğu Merkez Numarasını bilmediğinden, tedarikçinizi bunun için aramanızı öneririm.

SMS gönderebilen ancak bunları alamayan Huawei P9 ile ilgili sorunları giderme

Hatalar her zaman olur ve telefonunuz kısa mesaj almaya başlamazsa, önce telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından, yeterli mesaj alanı kaldığını görmeye çalışın, çünkü bu kısa mesajlaşma sorunu yerine bir depolama sorununa neden olabilir.

Eğer diğerleri başarısız olursa, bu sorunu çözmek için sıfırlama gerekebilir…

  Telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun. Sesi Aç ve Güç tuşlarını 10 saniye basılı tutun. Huawei logosu göründüğünde, iki tuşu da bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi Azalt düğmesini kullanın ve Seçmek için güç tuşu. Önbellek bölümü silindiğinde, ‘sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini vurgulayın ve kabul etmek için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun bir şekilde veya başka şekilde yardımcı olabileceğini umuyorum.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.