SMS veya kısa mesaj gönderemeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Bazı Realme X2 Pro sahipleri aniden SMS veya kısa mesaj gönderemediklerinden şikayet ettiler. Bu tür bir sorun, cihazlarının iyi sinyal aldıklarını göstermesine rağmen, yeniden başlatmanın ardından meydana geldi. Çoğu zaman, bu tür bir sorun özellikle belirgin bir sebep veya sebep olmadan ortaya çıktıysa oldukça küçüktür. Söylemeye gerek yok, bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak düzeltebilirsiniz.

Mesajlaşma sorunları oldukça can sıkıcıdır, ancak telefonunuzu giderirken dikkate almanız gereken birkaç faktör olmasına rağmen, düzeltilmesi zor değildir. Bu yazının amacı bu. Daha önce olduğu gibi kısa mesaj gönderebilmeniz için kullanabileceğiniz en pratik prosedürleri sizinle paylaşacağım. Bu telefonun sahibiyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bir şekilde yararlı bulabileceğiniz için okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Realme X2 Pro’nuz SMS gönderemiyorsa ne yapmalı

Bu yazıda, SMS gönderemeyen Realme X2 Pro’nuzda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Bu sorunun nedenini belirleyene kadar tüm olasılıkları inceleyip birbiri ardına ekarte edeceğiz. Yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Realme X2 Pro’nuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatmadır. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Çoğu zaman, bu telefonunuzun tekrar mükemmel çalışması için yeterlidir. X2 Pro’nuzda şu şekilde yapılır:

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra, bir metin mesajı oluşturun ve ardından kendi numaranıza gönderin. Cihazınız hala SMS gönderemiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POST: Realme X2 Pro’nuz şarj olmuyorsa ne yapmalı | şarj sorununu çöz

İkinci çözüm: Telefonunuzda resepsiyon olduğundan emin olun

Mesajlaşmaya ve aramaya gelince, telefonunuzun kuleye sabit bir bağlantısı olmalıdır. Bu nedenle, iyi bir sinyal alımına sahip değilse, bu tür bir sorun ortaya çıkabilir. Telefonunuzun sinyal aldığından emin olmak için ekranın üst kısmındaki sinyal göstergesine bakmayı deneyin. Realme X2 Pro durumunda, sinyal göstergesi durum çubuğunun sol tarafındadır. Sinyalin iyi olduğunu gösteriyor ancak yine de SMS gönderemiyorsa, Uçak Modunu etkinleştirip devre dışı bırakarak bağlantıyı yenilemeyi deneyin.

Uçak Modu, etkinleştirildiğinde tüm kablosuz iletişimi durduracaktır, ancak tekrar devre dışı bıraktığınızda, telefonunuz hizmet aldığı hücresel şebekeye yeniden bağlanmaya çalışacaktır. Bu hile her zaman bu sorunu çözmenin en kolay ve etkili yöntemlerinden biri olmuştur. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Hızlı Ayarlar panelini açmak için tekrar aşağı kaydırın. Şimdi, Uçak Modunu etkinleştirmek için uçak simgesine dokunun. Birkaç saniye sonra devre dışı bırakmak için tekrar dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, geçip geçmediğini ve gerçekten alıp alamayacağınızı görmek için kendi numaranıza bir test mesajı göndermeyi deneyin. Ancak, Realme X2 Pro’nuz hala SMS gönderemiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Realme X2 Pro Sıfırlama Kılavuzu: Telefonunuzda farklı sıfırlamalar nasıl yapılır

Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki Sistem Ayarlarını sıfırlayın

Bu noktada, sorunun nedeninin ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Ancak böyle bir sorunun sistemdeki veya ayarlardaki bazı tutarsızlıklardan kaynaklandığı zamanlar vardır. Bu nedenle, bu prosedür, telefonunuzu varsayılan ayarlarına geri getirin ve çalışıp çalışmadığını görün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ana ekrandan, Uygulama çekmecesini çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. (Ayrıca, Bildirim Merkezi’ni aşağı çekmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırabilir ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunabilirsiniz.) Ek Ayarlar öğesini bulup dokunun. Tamamen aşağı kaydırın ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun. Şimdi, Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. İstenirse güvenlik kilidinizi girin. Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. ‘Geri yükleniyor…’ yazan küçük bir kutu açılır. Sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistem ayarları geri yüklendi’ mesajını görürsünüz.

Telefonunuz bu prosedürü uyguladıktan sonra bile hala SMS gönderemiyorsa, bir sonraki çözüm size yardımcı olabilir.

AYRICA OKUYUN: Açılmayan veya yanıt vermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Dördüncü çözüm: Realme X2 Pro’nuzu SMS gönderemeyen fabrika ayarlarına sıfırlayın

İlk üç çözüm sorunu çözemezse ve Realme X2 Pro’nuz hala SMS gönderemezse, sıfırlama gerekir. Bu sorun hesapla ilgili olduğu ve SIM kartınızın iyi çalıştığı sürece, sıfırlama işlemi sorunu çözebilmelidir. Ancak, sıfırlama işleminden sonra bile sorun devam ederse, servis sağlayıcınıza başvurduğunuz zamandır, bu nedenle sorunun şebeke, hesabınız veya SIM kartınızla ilgili olup olmadığı size bildirilecektir.

Sıfırlamadan önce, silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Hazır olduğunuzda, Realme X2 Pro’nuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Önce Realme X2 Pro’nuzu çevirin. Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye süreyle veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun. Güç tuşuna basarak veya seçeneğin kendisine dokunarak İngilizce’yi seçin. Sıfırlamayı başlatmak için Verileri Sil yazın. Ekranda verilen doğrulama kodunu girin. Şimdi iki seçeneğiniz var: Verileri sil ancak SMS’inizi, Kişilerinizi ve Fotoğraflarınızı saklayın veya her şeyi silecek olan bu veri bölümünü biçimlendirin. İstediğiniz seçeneğe dokunun. (Bu öğreticide Verileri biçimlendir’i seçelim.) Devam etmek için Tamam’a dokunun. Veri bölümünün silinmesi tamamlanana kadar bekleyin. Başarılı olması istendiğinde Tamam’a dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılacak, yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Şimdi, telefonunuzu tekrar ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu veya bu şekilde yardımcı olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.