SMS veya kısa mesaj gönderemeyen Google Pixel 2 XL nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Google’ın yeni Pixel 2 XL akıllı telefonu gibi güçlü cihazlar için manifatura gibi temel işlevleri kullanırken sıkıntı yaşamanız çok garip. Bununla birlikte, marka ve platformdan bağımsız olarak akıllı telefonlar arasında mümkün ve kaçınılmazdır. Bu nedenle, Google telefonunuzda daha sonra herhangi bir zamanda bir kısa mesaj gönderemezseniz, bu olabilir.

Aslında, muhtemelen bunu şimdi okuyorsunuz çünkü zaten sorunu çözmenin yollarını bulmaya çalışıyorsunuz. Eğer öyleyse, o zaman arkanı kolladık. Bu gönderi, Google Pixel 2 XL’deki metin mesajlaşma sorunlarıyla başa çıkmak için olası çözümler ve önerilen geçici çözümler sunar, böylece sorun gidermeye hazır olduğunuzda bunları deneyebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için Pixel 2 XL sorun giderme sayfamıza başvurduğunuzdan emin olun. Sizinkine benzer olabilecek sorunları bulmak ve çözümlerimizi veya geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Google Pixel 2 XL’iniz neden kısa mesaj veya SMS göndermiyor?

Düzeltmelere geçmeden önce, olası nedenleri belirleyelim. Bunun nedeni, mesajlaşma uygulamasında veya cihazın kendisinde olabilir. Olabildiğince, sorunu izole etmeye çalışın veya önceden kök nedenini belirleyin. Bunu yapmak, verilen çözümlerden hangisinin gerekli olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır. Zaman kazanmanıza yardımcı olmak için işte size başvurmanız gereken tüm olası nedenlerin bir listesi.

Kısa mesaj veya SMS mesajlaşmayla ilgili sorunlara neden olabilecek yaygın faktörler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, aşağıdakiler yer almaktadır:

  Girilen alıcının numarası geçersiz. İş sorunları. SIM kart sorunları. Hatalar / yazılım hataları var. Doğru ayarların yapılandırılması.

Arızalı bir donanımın suçlanabileceği ancak nadiren yeni güçlü cihazların başına geldiği bazı durumlar da vardır. Telefonda fiziksel veya sıvı hasarına neden olabilecek düşme veya sıvıya maruz kalma durumları olmadıkça.

SMS problemleriyle başa çıkmak için olası çözümler ve geçici çözümler

Altta yatan nedenin yazılımın içinde olduğunu göz önüne alarak, bu sonraki geçici çözümlerden herhangi birinin sorunu çözebilmesi gerekir. Sorunun çözülüp çözülmediğini belirlemeniz için her yöntemi uyguladıktan sonra göndermeyi denemek üzere bir test mesajı oluşturduğunuzdan emin olun. Gerekirse, bir sonraki uygulanabilir çözümlere geçin.

Ağ sinyalinin iyi olduğundan emin olun. Durum çubuğunuzdaki sinyal göstergesini kontrol edin. Sinyal gücü çok zayıfsa, ağ durumunu doğrulamak için şebeke servis sağlayıcınıza / operatörünüze başvurun. Herhangi bir hata veya gecikme olmadan cihazınızın kısa mesaj işlevlerini yerine getirmesi için güçlü ve sabit bir sinyal gerekir. Ağ kullanılamıyorsa, önce ağ sorunları ile ilgilenmeniz gerekir. Ardından, istenildiği gibi kısa mesaj veya SMS mesajları gönderip alabilmeniz gerekir. Ayrıca hesap durumunuzu kontrol etmeyi de düşünün. Bunu yapmak, hesapla ilgili sorunları olası nedenlerden dışlamanıza yardımcı olacaktır. Bazı operatörler, ayarlanmamış sorunlara sahip hesaplar için yazılı mesajlaşma dahil, giden hizmetleri geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Bu nedenle, hesabınızla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız servis sağlayıcınızla görüşün.

Tüm gereksinimleri gözden geçirdikten ve hiçbirinin suçlu olmadığını öğrendikten sonra, sorunu aşağıdaki geçici çözümlerle giderebilirsiniz.

Google Pixel 2 XL’inizi yeniden başlatın (sıfırlama)

Yazılı mesajlaşma işlevlerini etkileyenler de dahil olmak üzere mobil cihazlardaki yazılımla ilgili sorunlara basit bir çözüm, yumuşak bir sıfırlama veya yeniden başlatmadır. Bilgisayarınız yanlış davrandığında veya küçük hatalar ve aksaklıklar nedeniyle amaçlandığı gibi çalışmadığında genellikle yaptığınız gibi. Henüz yapmadıysanız, telefonunuzu yeniden başlatın. Yeni başlayanlar için, yeni Google cihazınızda yumuşak bir sıfırlamanın nasıl yapıldığı:

  Cihazın sağ köşesindeki Güç düğmesini basılı tutun. Kapat’ı kapatın.

Alternatif olarak, Güç düğmesini yaklaşık 20 saniye basılı tutabilir veya telefonun gücü dolana kadar basılı tutabilirsiniz. İkinci yöntem genellikle yanıt vermeyen cihazları yeniden başlatmak için kullanılır.

SIM kartı çıkarın ve yeniden takın

SMS gönderemiyorsanız ve geçersiz bir SIM kartla veya ilgili hatalarla ilgili bir hata mesajı alırsanız, soruna neden olabilecek muhtemelen kötü bir SIM kart olabilir. Muhtemel suçlulardan mahrum bırakmak için, SIM kartı çıkarmayı ve ardından Google Pixel 2 XL’inize yeniden takmayı deneyin. İşte bunu yapmanın doğru yolu:

  Cihazınızı tamamen kapatın. Bir ataç veya SIM çıkartma aracı kullanın, ardından yavaşça SIM kart tepsisindeki dairesel açıklığa itin. Tepsi dışarı çıktığında, SIM kartı dikkatlice çıkarın. SIM kartı, olası herhangi bir hasar belirtisi açısından inceleyin çizikler veya ezikler. Değilse, tekrar tepsiye yerleştirin. SIM kartın uygun şekilde sabitlendiğinden emin olun. Tepsiyi tekrar yuvasına doğru itin ve kapatın.

SIM kartı ve SIM kart tepsisini sabitledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın ve sonra tekrar kısa mesaj göndermeyi deneyin. Bu sefer geçerli veya doğru bir alıcı numarası girdiğinizden emin olun.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Geçici dosyalar, mobil cihazlardaki mesajlaşma işlevini de etkileyebilir. Özellikle mesajlaşma uygulaması içindeki önbelleğe alınmış dosyalar, özellikle bazıları bozuksa genellikle suçlulardır. Çözüm olarak, gerekirse uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleyebilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar ve Bildirimler bölümüne dokunun. Tüm Uygulamalara bakın.

Verileri Temizle seçeneğini seçtiğinizde, hesaplarınız ve şifreleriniz de dahil olmak üzere tüm verilerinizi Mesajlaşma uygulamasından sileceğini unutmayın. Bu yüzden önceden bu bilgileri not alın. Mesajlaşma uygulamasındaki önbelleği ve verileri temizledikten sonra, uygulamadan çıkın ve ardından cihazınızı yeniden başlatın.

Google Pixel 2 XL’inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın

Manifatura telefondaki ağ işlevlerini de içerir ve gerektirir. Bu nedenle, ağda bir sorun olursa, SMS mesajlaşma şu anda kullanılamayabilir. Bazı ayarlar yanlış yapılandırıldığında ağ sorunları oluşabilir. Ancak ana hatayı belirlemek genellikle bir ayar menüsünden diğerine kazmak için çok çaba gerektirdiğinden, bunun yerine sadece bir ağ ayarını sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar öğesine dokunun.

Sıfırlamadan sonra cihazınız kendiliğinden yeniden başlatılır. Değilse, daha sonra yeniden başlatın ve kısa mesajların doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Google Pixel 2 XL’nizde fabrika ayarlarına sıfırlama yapın (ana sıfırlama)

Bu, cihazınızdaki her şeyi sileceği için son başvuru yeri olarak kabul edilir. Mobil cihazlarda karmaşık hatalar ve aksaklıklar tarafından tetiklenen yazılımla ilgili sorunlara etkili bir çözümdür. Ancak veri kaybının bir sonucu olarak, önceden bir yedekleme yapılması şiddetle tavsiye edilir. Her şey yedeklendikten ve hazır olduktan sonra, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak ve aşağıdaki hataları gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar’a dokunun .Sisteme dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Belirtilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Telefonu Sıfırla’ya dokunun. İstenirse, devam etmek için cihazınızın şifresini, PIN kodunu veya desenini girin. Onaylamak için Her şeyi Sil’e dokunun.

Alternatif olarak, yukarıdaki yöntem geçerli değilse, donanım tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Aygıtınızı tamamen kapatın. Açma ve Kapama düğmelerini aynı anda basılı tutun ve önyükleyici modu (üzerinde Başlat’ı olan bir Android ile gösterilir) görünene kadar basılı tutun. Bu resmi gördüğünüzde her iki düğmeyi aynı anda serbest bırakın. Belirtilen seçeneklerden Kurtarma modunu vurgulamak veya seçmek için Ses düğmelerini kullanın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Cihaz daha sonra Google başlangıç ekranını kısa süre yanıp söner ve ardından Kurtarma modunda yeniden başlatılır. Ekranda Komut Etiketi olmayan bozuk bir Android bot görüntüsünü girmeniz istenirse, Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi Aç düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın. Android Recovery’den verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini belirleyin. ekran. Seçeneği seçmek için Ses düğmelerini kullanın. Evet seçeneğini seçin. Fabrika verilerine sıfırlama işlemi tamamlanana kadar bekleyin. Sıfırlanacak veri miktarına bağlı olarak birkaç dakika sürebilir. Şimdi sistemi yeniden başlat seçeneğini seçin, ardından cihazınızın tamamen açılmasını bekleyin.

Son olarak, ilk aktivasyon ve kuruluma devam edin. Her şey ayarlandıktan sonra, mesajlaşma uygulamasını açmayı ve ardından göndermek için bir test SMS’i oluşturmayı deneyin.

Önceki yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa ve Google Pixel 2 XL’inizde SMS veya metin mesajı gönderemiyorsanız, diğer seçenekleriniz için operatörünüzle iletişim kurmayı seçebilirsiniz. Bir yazılım güncellemesi yüklendikten sonra sorun ortaya çıkarsa, muhtemelen resmi bir düzeltme eki gerektiren karmaşık bir hatadır. Bu durumda, sorunu yükseltmek ve bir sonraki güncelleme ile ilgili olarak ele alınacak diğer güncelleme sonrası konular arasında etiketlenebilecekse, iyice değerlendirilmeleri için Google Destek’le bağlantı kurun. Benzer şekilde, uçlarında gerekli bazı araçları kullanarak daha gelişmiş sorun giderme gerçekleştirme konusunda daha fazla yardım isteyebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.