SMS veya metin gönderemeyen Samsung Galaxy A50 ile ne yapmalı

Samsung Galaxy A50 cep telefonunun kısa mesaj göndermede herhangi bir sorunu olmamalı çünkü mesajlaşma herhangi bir cep telefonu tarafından sunulan en yaygın servislerden biridir. Bu telefon söz konusu olduğunda temel telefonlar her zaman kusursuzdur, ancak akıllı telefonlar kısa mesaj gönderme ve almada her zaman başarısız olan telefonlardır. Aslında, bu telefonun sahibi olan bazı okuyucularımız, cihazlarının bir güncellemeden sonra artık SMS gönderememesi nedeniyle şikayet etti.

Bu sorunun neden oluştuğunu gerçekten bilmek istiyorsanız dikkate alınması gereken farklı faktörler vardır. Ancak bir güncellemeden sonra başladıysa, muhtemelen telefonunuzun kısa mesaj gönderme veya alma yeteneğini etkileyen sistemdeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanmaktadır. Öte yandan, bu sorun mavi renkten başladıysa, sorun telefonunuzda değil, ağda, özellikle sorun yaygınsa olabilir. Bu durumda hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur çünkü bir ya da iki saat sonra düzeltilecektir.

Bununla birlikte, sorun belirgin bir neden veya neden olmadan maviden çıkarsa, en azından çok karmaşık çözümlere başvurmadan veya servis sağlayıcınızı aramadan önce bazı temel sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir. Galaxy A50’nin SMS veya metin mesajı gönderemeyen sahiplerinden biriyseniz, bu gönderiyi şu ya da bu şekilde yararlı bulabileceğiniz için okumaya devam edin.

Ancak başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

SMS gönderemeyen bir Galaxy A50’yi düzeltme

Mesajlaşma sorunları yaygındır ve mesaj gönderememek bunlardan sadece bir tanesidir, ancak deneyimlerimize dayanarak, bu tür sorunlar oldukça küçüktür. Bununla birlikte, SMS gönderemeyen telefonunuzu düzeltmek ve denemek için yapmanız gerekenler …

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey, özellikle ilk kez metin mesajı gönderemiyorsanız telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Endişelenmeyin, gönderilmemiş mesaj gelen kutunuzda kalır, böylece tekrar yazmanıza gerek kalmaz.

Ancak normal yeniden başlatma yapmak yerine, daha etkili olan zorunlu yeniden başlatmayı yapmak daha iyidir, çünkü telefonunuzun belleğini yenilemenin yanı sıra, tüm uygulamaları ve hizmetleri de yeniden yükleyecektir. İşte böyle yapılır…

    Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya telefon yeniden başlatılana kadar basılı tutun.

Çoğu zaman, bu yordam sorunu düzeltir, ancak bundan sonra SMS gönderemiyorsanız, bir sonraki yordama geçin.

İLGİLİ POST: Snapchat Samsung Galaxy A50’nizde çökmeye devam ederse ne yapmalı

İkinci çözüm: Güvenli Modda kısa mesaj göndermeyi deneyin

Üçüncü taraf uygulamalarının telefonunuzun normal işlemlerine müdahale ettiği durumlar vardır, bu nedenle manifatura gibi olağan şeyler yaptığınızda sorunlar oluşur. Durumun gerçekten böyle olup olmadığını öğrenmek için, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak üzere telefonunuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin. İşte böyle yapılır:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Galaxy A50’niz bu moddayken, kendi numaranıza bir kısa mesaj göndermeyi deneyin, böylece geçip geçmeyeceğini ve alabilip edemeyeceğinizi anlayabilirsiniz. Mesaj gönderilirse, kısa mesaj göndermesini engelleyen üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın suçlu olduğunu öğrenin ve kaldırın. Ancak, telefon güvenli modda olsa bile SMS gönderemiyorsanız, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak Nasıl Onarılır

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun iyi sinyal aldığından emin olun

Mesajlaşmaya ve aramaya gelince, sinyal her şeydir. Kısa mesajların zamanında gönderilmesi ve alınabilmesi için telefonunuzun şebekeye her zaman bağlı olması gerekir. Ekranın üst kısmındaki sinyal göstergesine hızlı bir bakış, telefonunuzun iyi sinyal alıp almadığını size hemen bildirir. Ayrıca uçak simgesini de aramalısınız çünkü mevcutsa, Uçak Modu’nun etkin olduğu ve tüm kablosuz iletişimin devre dışı olduğu anlamına gelir.

Ancak, telefonunuz iyi sinyal alıyorsa ve Uçak Modu etkin değilse ancak yine de SMS gönderemiyorsanız, daha etkili bir prosedürün zamanı gelmiştir.

Dördüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlayın

Mesajlaşma, telefonunuzun şebekeyle bağlantısının kararlılığına dayandığından, bu sefer tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine döndürülecek şekilde sıfırlamanız gerekir. Telefonunuzda bir plan varsa, bu prosedürün sorunu çözme olasılığı daha yüksektir, özellikle de bazı yanlış veya silinmiş ayarlardan kaynaklanıyorsa. Örneğin, mesaj merkezi numarası yanlışlıkla silinmiş veya değiştirilmişse, bu prosedür varsayılan merkez numarasına geri döner. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bu yordamı uyguladıktan sonra kendi numaranıza başka bir kısa mesaj göndermeyi deneyin. Çoğu zaman bu böyle sorunları düzeltir, ancak herhangi bir nedenle sorun sizi rahatsız etmeye devam ederse, servis sağlayıcınızı aramanın zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Ölüm Siyah Ekranında sıkışmış Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Beşinci çözüm: Servis sağlayıcıyı arayın

Gerçek şu ki, servis sağlayıcınız böyle sorunlar söz konusu olduğunda size daha iyi yardımcı olabilir. Çünkü sorunun ağda, hesabınızda veya başka bir şeyde olup olmadığını bildikleri için. Şebeke ile birlikte ise, servisin ne zaman devam edeceği konusunda tahmini süre kadar size bildirilir. Hesabınızla ilgili bir sorun varsa, giden hizmetlerinizin neden artık çalışmadığını veya Galaxy A50’nizden neden SMS gönderemediğiniz ayrıntılı olarak açıklanacaktır. Lasly, temsilciler sorunu çözmek için tüm araçlara sahiptir.

Bazı kullanıcıların neden teknik desteği aramak istemediğini anlıyorum, ancak şimdilik çok fazla seçeneğiniz yok. Sorun giderme konusunda hiçbir şey yapmadığınız sürece zaten her şeyi sonunda yaptınız. Ayrıca, fabrika ayarlarına sıfırlama, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun değil, hizmetle ilgili bir sorun olduğu için bu sorunu çözemez.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.