SMS veya metin mesajı gönderemeyen ve alamayan LG G7 ThinQ cihazınızla neler yapılır [Sorun Giderme Kılavuzu]

Metin mesajlaşma temel bir hizmettir ve LG G7 ThinQ gibi harika donanım özellikleri ve özelliklerine sahip bir akıllı telefon, herhangi bir sorun olmadan kısa mesaj gönderip alabilmelidir. Bununla birlikte, her zaman kısa mesaj sorunlarının ortaya çıkabileceği bir zaman gelir ve bunların en yaygın olanı, telefonunuzun kısa mesaj gönderemediği ve / veya alamadığı zamandır.

Manifatura ilişkin endişeler düşündüğünüzden daha sık görülür ve genellikle en az beklediğinizde ortaya çıkar. Bunun nedeni telefonunuzdaki küçük bir sorun veya bir ağ sorunu olabilir. Bir sahip olarak, bu sorun oluşursa, hemen bir mağazaya gitmek veya bir teknisyeni görmek için mağazaya geri dönmek yerine, cihazınızı tamir etmek için biraz zaman harcamalısınız.

Bu yazıda, kısa mesaj gönderme ve / veya alma sorunları olan G7 ThinQ’nuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirlemek için her olasılığı göz ardı etmeye çalışacağız ve sorunu düzeltmek için bir çözüm bulacağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorun yaşıyorsanız, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Kısa mesaj gönderemeyen / alamayan LG G7 ThinQ sorununuzu giderme

Bu tür bir sorunu giderirken, göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli şey, bu sorundan önce metin gönderebildiğiniz ve alabildiğinizdir. Kısa süre içinde neden olduğunu bileceksiniz…

LG G7 ThinQ’nuzu yeniden başlatın

Bu sorun başlamadan önce kısa mesaj gönderip alabildiyseniz, bu sadece küçük bir aksaklık olabilir. İlk kez gerçekleşiyorsa telefonunuzu yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra, metninizin geçip geçmediğini ve gerçekten alıp alamayacağınızı öğrenmek için kendi numaranıza bir metin mesajı göndermeyi deneyin.

Yeniden başlatma işleminden sonra sorun devam ederse, telefonunuzun belleğini yenileyen zorunlu yeniden başlatma prosedürünü gerçekleştirmeyi denemelisiniz. Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 8 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Bu, telefonunuzu yeniden başlatır ve etkin hale geldiğinde, gönderme ve alma işleminin başarılı olup olmadığını test etmek için kendi numaranıza bir kısa mesaj göndermeyi deneyin. Hala değilse, bir sonraki prosedüre geçin.

Hesabınızın iyi durumda olduğundan emin olun

Bu, cihazlarını bir servis sağlayıcısı veya operatörü aracılığıyla alan sahipler için geçerlidir. Hesabınız iyi durumda değilse veya ödenmemiş bakiyeniz varsa, kısa mesaj gönderip alamayabilirsiniz. Ancak, kilidi açılmış cihaza sahipseniz, SIM kartın düzgün çalıştığından emin olun. SIM kartı fiziksel olarak kontrol etmek zorunda değilsiniz, sadece ekranın üst kısmına sinyal göstergesinin bulunduğu yere bakın. Telefonunuz kuleden sinyal aldığını gösteriyorsa, SIM kart çalışıyor demektir. Bulmanız gereken bir sonraki şey, SMS hizmetini kullanmak için yeterli krediye sahip olup olmadığıdır.

Telefonunuzda durumun bu olup olmadığından emin değilseniz, yapılacak en iyi şey, şirketin teknik destek hattını arayarak servis sağlayıcınızla doğrulamaktır.

Bölgenizde geçici bir ağ sorunu olup olmadığını öğrenin

Günümüzde ağ sorunları çok nadir bir durumdur, ancak yine de gerçekleşmektedir. Kısa mesaj gönderip alabildiyseniz ve aniden hizmet artık çalışmıyorsa, bunun ağla ilgili bir sorun olması olasılığı vardır. Bir veya iki saat içinde düzeltilebilir, bu yüzden bu konuda hiçbir şey yapmamak istiyorsanız, harekete geçmeden önce iki saat bekleyin. Yapmanız gereken en iyi yol, sağlayıcınızla ilgili bilgi almak ve sorunu bildirmek ve yardım istemek için aramaktır. Bu bir ağ sorunu ise, sorunun giderildiği tahmini bir süre verilecektir ve gerçekten beklemekten başka bir şey yapmanız gerekmez. Ancak, bu bir ağ sorunu değilse, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

LG G7 ThinQ’nuzu sıfırlayın

Telefonunuzun hala yeni olduğunu biliyorum, ancak zaten bir sorun olduğundan, bir bellenim sorunu veya ciddi bir donanım sorunu nedeniyle olup olmadığını bilmek daha iyidir. Her gün problemle başa çıkmaktan daha erken bilmek daha iyidir. Unutmayın, sorun teknisyenleri tarafından giderilemezse, mağaza hemen telefonu yenisiyle değiştirmeyi tercih edebilir. Söylemeye gerek yok, eğer sıfırlama sorunu çözmezse, cihazı tekrar mağazaya getirmelisiniz. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun…

    Bir ana sıfırlama gerçekleştirmeden önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin. Sesi kısma düğmesi. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve operatör uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yine, sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, bir teknisyen tarafından kontrol edilecek mağazaya veya yerel mağazaya geri getirin.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.