‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasıyla Galaxy A20 nasıl düzeltilir?

Sorunlar ve bazı Snapchat kullanıcılarını rahatsız etmek gibi görünüyor ve bu sorunlardan en yaygın olanı ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasıdır. Galaxy A20 sahipleri, bu sorundan etkilenen kullanıcılar arasında. Çok can sıkıcı bir sorun olsa da, yalnızca uygulamayı kullandığınızda fark edebileceğiniz için düzeltmek o kadar da zor değil.

Çoğu zaman, bu sorun ortaya çıktığında, uygulamayla ilgili bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz, ancak bunun sadece ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorunun bir sonucu olduğu zamanlar da vardır. Bu yazıda, bu sorundan rahatsız olan Galaxy A20’nizde sorun gidermenize yardımcı olacağım. Bu sorunun neden oluştuğuna dair tüm olasılıkları araştırmaya çalışacağız ve bu olasılıkları birbiri ardına göz ardı edeceğiz. Bu sorundan rahatsız olan Snapchat kullanıcılarından biriyseniz, bu yayını size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasıyla Galaxy A20’de sorun giderme

‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatası, kelimenin tam anlamıyla uygulamanın çöktüğü veya kilitlenmeye devam ettiği anlamına gelir. Sorun gidermemizin seyri bunun sadece Snapchat ile ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenmek olacak ve daha sonra bu sorunun ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu yönüne işaret ediyorsa diğer olasılıkları göz ardı etmeye devam edeceğiz. Tüm söylenenlerle, ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatası hakkında yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy A20’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Snapchat’ı bu sorundan önce düzgün bir şekilde kullanabildiyseniz, sistemin Snapchat’i ve muhtemelen diğer uygulamaları da bozması ve etkilemesi mümkündür. Yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun belleğini yenilemek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatma yapmaktır. Geçmişte bu işlemle giderilen benzer sorunlarla karşılaştık ve işte böyle yapılıyor:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra uygulamayı başlatın ve ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görün. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ediyor

İkinci çözüm: Snapchat uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

İlk çözümü ve snapchat hala çöktükten sonra, bu bize sadece küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanmadığını hemen söyler. Bu yüzden bunun yalnızca Snapchat ile ilgili bir sorun olup olmadığını bulmaya çalışacağız. Uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmek, aslında varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına sıfırlar. Temizlenen önbellek ve veri dosyaları da yenileriyle değiştirilecektir. Yani, bu sadece uygulama ile ilgili bir sorunsa, bu prosedür bunu düzeltebilmelidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Snapchat simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar Snapchat simgesine uzun dokunun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Şimdi, Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bundan sonra, ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Snapchat sunucusunun kapalı olup olmadığını kontrol edin

Görünüşe göre, uygulamanın sunucuları kapalı olduğunda veya sorun olduğunda, uygulama her zaman bu sunuculardan veri çekerken ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasını da alacaksınız. Yani, bir sonraki şey, problemin birçok kişiye mi yoksa sadece size mi olduğunu kontrol etmek için yapmanız gereken. Bir hizmetin veya sunucuların kapalı olup olmadığını ancak genellikle kullandığım DownDetector.com olduğunu söyleyen birkaç ücretsiz dedektör hizmeti vardır. Bu durumda, Snapchat sunucularının durumunu hemen görüntülemek için bu bağlantıyı ziyaret etmeniz yeterlidir [https://downdetector.com/status/snapchat/].

Çok fazla rapor varsa, bir veya iki saat beklemek dışında bir şey yapmanız gerekmez. Bu, özellikle hizmet popülerse, genellikle sunucuyla ilgili sorunların tahmini olarak en düşük çözümlenme süresidir. Ancak, yaşadığınız sorunla ilgili çok fazla rapor yoksa, muhtemelen böyle bir sorun yaşıyorsunuz demektir. Bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POST: Samsung Galaxy A20 artık kısa mesaj gönderip alamıyor

Dördüncü çözüm: Snapchat’i kaldırın ve yeniden yükleyin

İlk üç işlemi yaptıktan ve Snapchat hala Galaxy A20’nizde durmaya devam ettikten sonra, yapmanız gereken bir sonraki şey, bellenim ve diğer uygulamalarla tüm ilişkilerini kaldırmak için uygulamayı kaldırmaktır. Bundan sonra, en son sürümü kullandığınızdan emin olabilmeniz için uygulamayı yeniden yükleyin. Bunları şu şekilde yapabilirsiniz:

    Ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın ve ardından Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar’ı bulup dokunun. Snapchat’i bulun ve üzerine dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Snapchat’ı başarıyla yeniden yükledikten sonra açın ve ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Ancak çoğu zaman, bu prosedür bu tür bir sorunun sonu. Ancak, herhangi bir nedenle devam ederse, bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

Beşinci çözüm: Master, Galaxy Snap A20’nizi ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasıyla sıfırladı

Gerçek şu ki, bir sıfırlama bir sunucu sorunu olmadığı sürece uygulama ile ilgili sorunları her zaman düzeltir. Ancak, tümü telefonunuzun dahili depolama alanında depolananlar silineceğinden önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlamadan sonra Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece telefonunuzdan kilitlenmez. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu Galaxy A20’nizi ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olmuştur. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.