Snapchat Galaxy A10’unuzda durmaya devam ederse ne yapmalı

Kullanıcılar uygulamayı tam anlamıyla açtıklarında görünen ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hata mesajı, uygulamanın çöktüğü veya kilitlenmeye devam ettiği anlamına gelir. Bazı Galaxy A10 sahiplerinin sorunlarından biri gibi görünüyor. Bildirildiğine göre, sorun son güncellemeden sonra başladı, ancak sorunun belirgin bir sebep veya sebep olmadan meydana geldiğini söyleyenler de vardı.

Çoğu zaman, bu sorun oluştuğunda, cihazınızın ürün yazılımında bazı küçük tutarsızlıklar vardır, uygulamanın kendisinde bir sorun vardır. Ancak, deneyime dayanarak, telefonunuzda sorun gidermeye hazırsanız bu hata mesajından kurtulabilirsiniz. Bu nedenle, bu makale bu sorunu çözmenizde size yol gösterecektir. Sahiplerden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, çöken diğer sosyal medya uygulamalarıyla mücadele eden makaleler yayınladığımız için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Çözümlerimiz sizin için işe yaramıyorsa veya hâlâ yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasıyla Galaxy A10’da sorun giderme

Uygulama sorunları gerçekten ciddi değil, özellikle söz konusu uygulama üçüncü tarafsa. Snapchat, Galaxy A10’unuzda durmaya devam ederse, hatadan kurtulabilmeniz ve yalnızca bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak uygulamanın tekrar çalışmasını sağlayabilmeniz gerekir. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Yazılımla ilgili sorunları giderirken, tüm işlemi zorunlu yeniden başlatma ile başlatmak en iyisidir. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatası sadece küçük bir ürün yazılımı sorununun veya aksaklığın bir sonucuysa, bu prosedür sorunu çözebilmelidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı başlatın ve ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10’da kilitlenen popüler sosyal medya uygulamaları nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Snapchat’in önbelleğini ve verilerini temizleyin

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmek, varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürür. Yalnızca uygulamayla sınırlı olan sorunlar için bu yordamın düzeltilebilmesi gerekir. Bu çok etkili bir prosedür olmasına rağmen telefonunuz ve verileriniz için oldukça güvenlidir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Snapchat öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bundan sonra uygulamayı başlatın ve ‘snapchat durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Snapchat’i kaldırın ve yeniden yükleyin

Uygulamanın kaldırılması, diğer uygulamalar ve ürün yazılımı ile olan tüm ilişkilerini kaldıracaktır. Tüm önbellek ve veri dosyaları da aynı şekilde silinecektir. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzda en son sürümü kullandığınızdan emin olmak için uygulamayı yeniden yükleyin. Snapchat’i şu şekilde kaldırabilirsiniz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Snapchat öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Snapchat’i yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

    Ana ekrandan uygulama çekmecesini yukarı çekin. Google Play Store’u bulup dokunun. Arama alanına ‘snapchat’ yazın ve ardından ara düğmesine basın. Snapchat öğesine ve ardından Yükle öğesine dokunun. Kurulum tamamlandıktan sonra Aç öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra uygulamayı başlatmayı deneyin. Çoğu zaman, bunlar bir üçüncü taraf uygulamasının çökmeden tekrar mükemmel şekilde çalışması için yapmanız gereken şeylerdir. Ancak, ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatası tüm bunlardan sonra gösterilmeye devam ederse, sorun zaten bellenimde olabilir ve uygulama çökmeleri böyle bir sorunun sonucudur.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Sorun devam ederse, bu noktada bir sıfırlama gerekecektir. Uygulama ile ilgili tüm sorunlar bir sıfırlama ile giderilecektir. Önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri için bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olmanız yeterlidir ve bundan sonra onları alamayabilirsiniz. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız ‘Snapchat durmaya devam eder’ hatasını ortaya çıkarmaya devam eden Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.