Snapchat Galaxy S10’da çökmeye devam nasıl giderilir | “Maalesef Snapchat durdu” sorununu giderin

Snapchat ile sorun mu yaşıyorsunuz? Snapchat Galaxy S10’unuzda çökmeye devam ederse, bu yazı yardımcı olacaktır. Bu kılavuzdaki önerilerimizi uygulayarak ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Snapchat Galaxy S10’da kilitleniyor

Snapchat’i düzeltmeye çalışmak Galaxy S10’da kilitlenme sorununu devam ettirmek kolaydır, ancak bir dizi sorun giderme adımını yapmanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Snapchat çökmeye devam ediyor düzeltme # 1: Snapchat’ten çıkmaya zorla

Snapchat belirgin bir nedenden dolayı çökmeye devam ederse, bunun nedeni muhtemelen küçük veya geçici bir hata olabilir. Bir sistem uzun süre çalıştırılmak üzere bırakılırsa bazı hatalar gelişebilir. Uygulamadan çıkmaya zorlayın ve yardımcı olup olmayacağını görün. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun giderme yapmayı planlıyorsanız, bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme öğesine dokunun.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 2: Snapchat’i güncelleyin

Hatalar geliştiriciler tarafından bilindikçe Snapchat gibi popüler uygulamalar düzenli olarak güncellenir. Snapchat uygulamanızın her zaman en son sürümü çalıştırdığından emin olun. Bunun olup olmadığını kontrol etmek için Play Store uygulamasını ziyaret edebilir ve güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Değilse, bu adımı atlayın.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 3: Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 4: Yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirin

Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun geri gelirse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak bir sıfırlama yapmaktır. Bu, sistemi temizlemeli ve muhtemelen hatadan da kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak yeniden başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 5: Başka bir bağlantı türü kullanın (kablosuz veya mobil verilere geçerek)

Bazı durumlarda, Snapchat başka bir bağlantı türüne geçtikten sonra tekrar çalışmaya başlar. Örneğin, Snapchat’i kullanırken çoğunlukla mobil veri kullanıyorsanız, kablosuz ağa geçmeye çalışın ve ne olduğunu görün veya tam tersini yapın. Bunu yapmanın bazen Snapchat hatalarını neden düzeltebileceğine dair kesin bir açıklama yoktur, ancak denemeye değer. Yapması birkaç saniye sürmez ve çok fazla sorundan kurtulabilir. Yine de işe yaramazsa, aşağıdaki sonraki adımlara geçin.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 6: Snapchat’in önbelleğini temizleyin

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklayın. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamasını göster’i seçin. ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Snapchat # 7 çökmeye devam ediyor: Snapchat uygulamasını sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemek. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklayın. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamasını göster’i seçin. ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Snapchat çökmeye devam ediyor düzeltme # 8: Snapchat’i yeniden yükleyin

Sorunlu bir uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek, bazen sorunları çözmenin etkili bir yolu olabilir. Henüz denemediyseniz, Snapchat uygulamasını sildiğinizden ve yeniden yüklediğinizden emin olun. Mümkünse Snapchat’i güncellememeye çalışın ve ne olduğunu görün.

Bununla birlikte, bir güncelleme yükledikten sonra Snapchat çökmeye devam ederse, güncellemesini de silmek iyi bir fikirdir. İşte nasıl:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Tümünü Seç (sol üst) seçimini yapın. Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun, ardından Tümü’nü ve ardından uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa Menü simgesine (sağ üst) dokunun, ardından Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Bir uygulamayı silmek için Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun. Uygulama güncellemelerini kaldırmak için (Bu seçenek yalnızca bir güncelleme yapıldığında kullanılabilir Güncelleştirmeleri Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 9: Ağ ayarlarını sıfırlayın

S10’unuzdaki mevcut ağ yapılandırmasında bir sorun olması durumunda, ağ ayarlarını sıfırlamak kötü bir fikir değildir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 10: Uygulamaları kaldırın

Yeni bir uygulama yükledikten sonra Snapchat çökmeye devam ederse, uygulamanın kötü kodlanmış olması mümkündür. Bu zaman zaman olur, bu yüzden fikir hiç de uzak değildir. Yüklediğiniz en son uygulamayı kaldırmaya çalışın ve Snapchat sorununa neden olan uygulamanın bu olup olmadığını görün. Sorunu fark etmeden önce birden fazla uygulama yüklediyseniz, söz konusu uygulamaları sistemden silin.

Bir uygulamayı silme veya kaldırma adımları aşağıdadır:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Tümünü Seç (sol üst) seçimini yapın. Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun, ardından Tümü’nü ve ardından uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa Menü simgesine (sağ üst) dokunun, ardından Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Bir uygulamayı silmek için Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Snapchat çökmeye devam ediyor # 11: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Snapchat günlük yaşamınızda sizin için önemliyse ve bu noktada hala sabit değilse, soruna neden olan bir yazılım hatası olup olmadığını görmek için telefonu silmeyi (fabrika ayarlarına sıfırlama) düşünmelisiniz. Aksi takdirde, fabrika ayarlarına sıfırlamayı atlayın ve geliştiriciye bir hata raporu gönderin.

Snapchat’ın kilitlenmesine neden olan bir yazılım sorunu olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, yalnızca bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Sesi Azalt’ı seçin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Snapchat çökmeye devam ediyor düzeltme # 12: Hata raporu gönderin

Bir kullanıcı yukarıdaki tüm sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra herhangi bir uygulama hatasını veya sorununu düzeltemezse, sorunun en olası nedeni kodun derinliklerindedir. Son kullanıcının bildirmek dışında bu konuda yapabileceği hiçbir şey olmayabilir. Bunu yapmak istiyorsanız, Snapchat’in ayarlar menüsündeki raporlama aracını kullanın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.