Snapchat nasıl giderilir Galaxy S10’da çökmeye devam ediyor | “Maalesef Snapchat durdu” sorununu giderme

Snapchat ile sorun mu yaşıyorsunuz? Snapchat Galaxy S10’unuzda çökmeye devam ediyorsa, bu gönderi yardımcı olacaktır. Bu kılavuzdaki önerilerimize uyarak ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Snapchat nasıl giderilir Galaxy S10’da çökmeye devam ediyor

Düzeltmeyi denemek, Snapchat’in Galaxy S10’daki sorununu engellemeye devam ediyor, ancak sorun giderme adımlarında bir takım işlemler yapmanız gerekiyor. Bunu yapmak için aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Snapchat # 1 çökmesine devam ediyor: Zorla çıkma Snapchat

Snapchat görünürde bir sebep olmadan çökmeye devam ederse, bu muhtemelen küçük veya geçici bir hata yüzündendir. Bir sistem uzun süre çalışmaya devam ederse, bazı hatalar gelişebilir. Uygulamayı bırakmaya zorlamaya çalışın ve bunun yardımcı olup olmayacağını görün. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı gösterildiğinde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun gidermeyi planlıyorsanız bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme öğesine dokunun.

Snapchat 2 no’lu düzeltmeyi kilitlemeye devam ediyor: Snapchat Güncellemesi

Snapchat gibi popüler uygulamalar, hatalar geliştiriciler tarafından bilindiğinde düzenli olarak güncellenir. Snapchat uygulamanızın her zaman en son sürümü çalıştırdığından emin olun. Bunun olup olmadığını kontrol etmek için Play Store uygulamasını ziyaret edebilir ve güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Değilse, bu adımı yoksaymanız yeterlidir.

Snapchat 3 no’lu düzeltme ile kilitlenmeye devam ediyor

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

Snapchat 4 no’lu çökmeyi önlüyor

Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun dönerse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak sıfırlama gerçekleştirmektir. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Snapchat # 5 numaralı kilitlemeye devam ediyor: Başka bir bağlantı türü kullan (wifi veya mobil verilere geçerek)

Bazı durumlarda, Snapchat başka bir bağlantı türüne geçtikten sonra tekrar çalışmaya başlar. Örneğin, Snapchat’ı kullanırken çoğunlukla mobil veri kullanıyorsanız, wifi seçeneğine geçip ne olduğunu görün veya tersi yapın. Bunu yapmanın neden Snapchat hatalarını düzeltebildiğinin kesin bir açıklaması yok ama denemeye değer. Yapması birkaç saniye sürmez ve çok fazla sorundan kurtarabilir. Yine de işe yaramazsa aşağıdaki adımları takip edin.

Snapchat # 6 ile ilgili hataya devam ediyor: Snapchat’in önbelleğini temizle

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Snapchat 7 no’lu düzeltmeyi kilitlemeye devam ediyor: Snapchat uygulamasını sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemektir. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Snapchat 8 no’lu düzeltmeyi kilitlemeye devam ediyor: Snapchat’i yeniden yükleyin

Sorunlu bir uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek, bazen sorunları çözmenin etkili bir yolu olabilir. Henüz denemediyseniz, Snapchat uygulamasını silip yeniden yüklediğinizden emin olun. Mümkünse, Snapchat’i güncellememeye çalışın ve ne olduğunu görün.

Snapchat, bir güncelleme yükledikten sonra çökmeye devam ediyorsa, güncellemesini de silmek iyi bir fikirdir. İşte nasıl:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını Açın. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Tümünü Seç seçeneğinin (sol üstte) olduğundan emin olun. Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun, ardından All.Locate öğesini seçin ve ardından uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine (sağ üst) dokunun, ardından Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Bir uygulamayı silmek için Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun. Uygulama güncellemelerini kaldırmak için (Bu seçenek yalnızca bir güncelleme yapıldığında kullanılabilir yüklü.) Güncellemeleri Kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Snapchat 9 no’lu sabitlemeye devam ediyor: Ağ ayarlarını sıfırla

S10’unuzdaki mevcut ağ yapılandırmasında bir sorun varsa, ağ ayarlarını sıfırlamak kötü bir fikir değildir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Snapchat, # 10 numaralı düzeltmeye devam ediyor: Uygulamaları kaldır

Yeni bir uygulama yükledikten sonra Snapchat çökmeye devam ediyorsa, bu uygulamanın kötü kodlanmış olması olasıdır. Bu zaman zaman olur, bu nedenle fikir hiç de uzak değildir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırmayı deneyin ve Snapchat sorununa neden olanın bu olup olmadığını görün. Sorunu fark etmeden önce birden fazla uygulama yüklediyseniz, söz konusu uygulamaları sistemden silin.

Bir uygulamayı silmek veya kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını Açın. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Tümünü Seç seçeneğinin (sol üstte) olduğundan emin olun. Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun, ardından All.Locate öğesini seçin ve ardından uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine (sağ üst) dokunun ve ardından Sistem uygulamalarını göster öğesini seçin. Bir uygulamayı silmek için Kaldır düğmesine dokunun. Onaylamak için Tamam düğmesine dokunun.

Snapchat # 11: Fabrika ayarlarına sıfırlamayı engellemeye devam ediyor

Snapchat günlük hayatınızda sizin için önemliyse ve bu noktada hala sabit değilse, soruna neden olan bir yazılım hatası olup olmadığını görmek için telefonu silmeyi (fabrika ayarlarına sıfırlama) düşünmelisiniz. Aksi takdirde, fabrika ayarlarına sıfırlamayı atlayın ve geliştiriciye bir hata raporu gönderin.

Snapchat’in çökmeye devam etmesine neden olan bir yazılım sorunu olup olmadığını kontrol etmek istemeniz durumunda, S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemi:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Snapchat 12 numaralı düzeltmeyi kilitlemeye devam ediyor: Hata raporu gönder

Bir kullanıcı yukarıdaki tüm sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra herhangi bir uygulama hatasını ya da sorununu çözemezse, sorunun en olası nedeni kodun içindedir. Bir son kullanıcının raporlama dışında bu konuda yapabileceği hiçbir şey olmayabilir. Bunu yapmak istiyorsanız, Snapchat’ın ayarlar menüsündeki raporlama aracını kullanın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.