Snapchat neden Samsung Galaxy J5’ime çarpıyor? [Sorun giderme kılavuzu]

Facebook ve Twitter dışında, akıllı telefon kullanıcılarının da hevesli fotoğrafçıları olduğu biliniyor, dolayısıyla çoğu birincil Uygulamalar listesinde ya da kişisel klasörlerinde Snapchat’a sahip. Bununla birlikte, bazı nedenlerden dolayı uygulama çökmeye devam ettiği için insanlar Samsung Galaxy J5 akıllı telefonlarında Snapchat uygulamasıyla yaşamaya devam ederken her zaman aynı olumlu deneyime sahip değiller. Snapchat gibi bir uygulamanın zaman zaman dengesizleşmesine neden olabilir ve uygulamanın amaçlandığı şekilde tekrar sorunsuz çalışabilmesi için kullanıcıların ne yapması gerekir? Herhangi bir şans eseri, cevaplanması gereken soruların aynı olduğunu düşünüyorsanız, o zaman bir Snapchat uygulamasının Android cihazınızda, özellikle bir Galaxy J5 cihazında neden çökmesine neden olabileceğinin olası nedenleri hakkında daha fazla ayrıntı içerdiğinden bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. .

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Galaxy J5 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Snapchat gibi bir uygulamanın Samsung Galaxy J5’inizde çökmesini ne tetikler?

Bir uygulamanın neden sürekli çökmesini sağladığına dair pek çok olasılık var. Sorun, kararlılık, bir ağ sorunu, yazılım arızası, telefonda düşük bellek, diğer kötü uygulamalar ve ayrıca kötü güncellemeler için kötü tasarlanmış bir uygulama içinde olabilir. Bu arada, problemleri telefon sistemine kendiliğinden izole edilmiş, uygulamanın program yapısını desteklemeyen veya uyumlu olmayan bazı uygulamalar da var ancak bu, yüklü olan diğer uygulamalar arasında iyi çalışması gerektiği için Samsung Galaxy J5’teki Snapchat için geçerli olmamalı. . Peki bu faktörler telefonda Snapchat kullanırken sorun yaratır? Öyleyse ayrıntılara girelim.

  Uygulamanın kararlılığı. Snapchat devs tarafından yayınlanan sürekli güncelleme ve modifikasyonlar göz önüne alındığında, uygulamanın kendisinin eskisinden daha iyi olduğunu ve yaptığını söyleyebiliriz. Ama sonra tekrar, diğer akıllı telefon uygulamaları gibi, küçük kusurlara ve rastgele hatalara da düşebilir. Daha ciddi hiçbir şey uygulamanın çekirdek sistem yapısını etkilemediği sürece, bu kusurlar uygulamada veya cihazın kendisinde basit bir yeniden başlatma ile giderilebilir. Ayrıca, bir şekilde Snapchat ile çakışmaya neden olabilecek başka uygulamalar da vardır, bu yüzden ne zaman kötü bir uygulama çalışıyorsa ve aynı zamanda Snapchat’ı kullanıyorsanız, ikinci uygulama pes eder ve çöker. Bunun sebebinin altında olup olmadığını yalnızca siz anlayabilirsiniz çünkü Snapchat problemlerinin ne zaman ortaya çıktığını biliyorsunuzdur. Örneğin, Snapchat ile aynı anda başka bir uygulamayı çalıştırdığınızda bu durum gerçekleşirse ve çökme problemi sürekli ortaya çıkarsa, büyük olasılıkla kötü uygulamanın Yaptığı İşler. Güçlü ve istikrarlı bir ağ bağlantısı, anlık görüntü ve videoları göndermeniz ve almanızın gereklerinden biridir. Böylece ağ sorunları ortaya çıktığında, uygulamanın kendisi kararsız hale gelir. Uyarı istemleri ve ağ sorunlarıyla ilgili mesajlar genellikle neler olup bittiğini anlatır, bundan sonra ne yapılacağına dair bazı ipuçları almak için bunlara dikkat ettiğinizden emin olun. Genelde başkalarıyla paylaşmak için fotoğraf ve video çekmeyi ve göndermeyi içeren uygulamanın doğası, cihazınızın her zaman yeni multimedya dosyalarını ayırmak ve işlemek için yeterli veya hatta daha fazla hafıza alanına sahip olması gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, cihazınızda zaten tonlarca uygulama ve dosya sakladıysanız, yetersiz depolama alanıyla ilişkili tüm cihaz türlerini kabul etmeniz muhtemeldir. Hatalı güncellemeler. Kötü uygulamaların yanı sıra hatalı güncellemeler de suçlu olabilir. Yeni özellikler ve gelişmiş işlevler getirmenin yanı sıra, yazılım güncellemeleri aynı zamanda uygulama sırasında yazılım aksaklıklarını tetikleyebilecek bazı hatalar içermektedir. Bu, uygulama güncellemeleri veya Android güncellemeleri için geçerlidir. Güncellemenin yüklenmesinden sonra semptomlar her zaman ortaya çıktığından, nihai çözümü bulmak biraz zor olduğu için güncellemenin suçlanacağını belirlemesi herkes için kolay olabilir. Bazı muhtemel çözümler için kazı yapmanız ve sonunda düzeltmeyi başarabilene kadar bir dizi adımla karşılaşmanız gerekir. En kötü senaryoda, geçici çözümlerin hiçbiri aksaklığı gideremediğinden, yeni bir güncellemenin başlatılmasını beklemek zorunda kalırsınız.

Bununla birlikte, tüm bu muhtemel sebepler yazılımla ilişkilidir, bu nedenle tamir için gerekli olmayacağından uçağınıza tamir etme şansınız olduğu anlamına gelir. Telefonunuzun kamerasının fiziksel veya sıvı hasarı yoksa ve kamera hataları nedeniyle Snapchat için fotoğraf çekemez veya video kaydedemezseniz. Bu tamiratın gerekli olacağı zamandır. Aksi takdirde, olası tüm geçici çözümleri deneyerek şansınızı yakalayabilirsiniz. Seçeneklerinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Galaxy J5’inizde çökmeye devam eden Snapchat ile ilgili bir sorunu nasıl çözebilirim?

Şimdi, muhtemel tetikleyiciler hakkında zaten bir fikriniz olduğuna göre, eldeki problemi çözmenin zamanı geldi. Aşağıdaki yöntemler, Snapchat da dahil olmak üzere çeşitli mobil uygulama sorunları ve hataları ile başa çıkmak için kullanılan genel çözümler olarak kabul edilir. Aynı cihazda benzer bir sorunu gidermek isterseniz, bunları seçenekleriniz arasında göz önünde bulundurabilirsiniz.

Başka bir şey yapmadan önce, cihazınızda yeterli miktarda veya yeterli miktarda bellek alanı bulunduğundan emin olun. Gerekirse, gereksiz tüm uygulamaları ve içerikleri cihazınızdan kaldırın veya kaldırın ya da önemli verilerinizin bir kısmını bir yedekleme deposuna taşıyın.

Yumuşak sıfırlama

Yazılımdan sıfırlama, özellikle elinizdeki sorun aygıtta rasgele ortaya çıkan diğer küçük yazılım hatalarının arasındaysa, ihtiyacınız olan tek şey olabilir. İşlem, verileri etkilemeyeceğinden güvenli kabul edilir. Galaxy J5’inizde yumuşak bir sıfırlamanın nasıl yapıldığı:

  Güç düğmesini 3 ila 5 saniye basılı tutun. Kapat seçeneğini kapatın. Onaylamak için tekrar kapatın. Telefonunuz tamamen kapanana kadar bekleyin. Cihazınızı yaklaşık 1 dakika kapalı tutun, ardından tekrar açmak için Güç düğmesini basılı tutun.

Alternatif olarak, Snapchat cihazınızın donmuş veya tepkisizleşmesine neden olması durumunda yeniden başlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Galaxy J5’inizi yeniden başlatmaya zorlamak için Ses Azaltma ve Güç düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve sonra Samsung logosu göründüğünde iki düğmeyi de bırakın.

Telefon verilerinizi etkilemeden herhangi bir aksaklığı gidermeniz gerekir.

Snapchat uygulamasını kapatmaya zorla

Cihazı yeniden başlatmanın yanı sıra, Snapchat uygulamasına yakın bir güç de uygulayabilirsiniz. Bu, uygulamayı durdurmaya zorlar ve aynı zamanda uygulamadaki ve cihazın kendisindeki belleği de temizler. Bu süreçte hatalar da muhtemelen ortadan kaldırılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açmak için Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar ve bildirimler bölümüne dokunun. Uygulama bilgileri’ni seçin. Konum belirle ve ardından Snapchat uygulamasına dokunun. Zorla durdur seçeneğine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatıp ardından Snapchat’i daha sonra çalıştırın. Uygulama hala çöküyorsa veya çalışmıyorsa, diğer çözümleri deneyin.

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizle

Hatalar, cihazınızdaki diğer geçici dosyalar veya önbelleğe alınmış dosyalar ve veriler arasında da bulunur. Bu nedenle, önbellek dosyaları kaldırılmadıkça, hatalar uygulamanın normal işlemlerini bozmaya devam eder. Bu, uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemenin rolüdür. Henüz yapmadıysanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun. Uygulama bilgisine dokunun. Snapchat uygulamasına dokunun. Depolama alanına dokunun. Önbelleği temizle ve / veya Verileri temizle seçeneğine dokunun.

Not: Tüm uygulamaların verilerini silerken sorunu çözebileceğini unutmayın; bunun yapılması, uygulamada kaydedilen verilerinizi Snapchat’taki şifreler ve özelleştirilmiş ayarlar da dahil olmak üzere silecektir. Bu yüzden yapmadan önce, sonradan tekrar girmeniz gerekeceğinden, şifreler dahil Snapchat kimlik bilgilerinizi not ettiğinizden emin olun.

Önbellek temizleme işleminin tamamlanmasını bekleyin, ardından telefonunuzda Facebook uygulamasını başlatmayı ve kullanmayı deneyin.

Snapchat uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek, aksaklığı düzeltemedi ve Snapchat hala sorunluysa, uygulamayı kaldırmayı ve sonra yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamada, uygulamanın kendisinin garip davranmasına neden olan herhangi bir yanlış ayar olması durumunda, kaldırma işlemi sırasında silinmesi gerekir. İşte böyle yapılır:

  Başlamak için Snapchat uygulamasını basılı tutun. Ekranın üst kısmındaki Kaldırmak için uygulama simgesini sürükleyin. Kaldırma etiketini görmüyorsanız, bu, seçilen uygulamanın kaldırılamayan bir sistem uygulaması olduğu anlamına gelir. Uygulama tamamen kaldırılıncaya kadar bekleyin. Sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Google Play Store’a gidin ve uygulamayı indirin ve yükleyin.

İşte Galaxy J5’inizdeki Snapchat’i nasıl yeniden yükleyeceğiniz:

  Telefonunuzdaki Google Play Store uygulamasını açmak için dokunun. Menü’ye dokunun. Uygulamalar ve oyunlar’a gidin. Kitaplığı seçin. Snapchat’e dokunun. Yükle veya Etkinleştir seçeneğine dokunun.

Alternatif olarak, Galaxy J5’inizdeki Snapchat uygulamasını indirmek ve yeniden yüklemek için bir bilgisayar kullanabilirsiniz. Bunu yapma gereğini bulursanız, işte böyle yapılır:

  Bilgisayarınızda bir tarayıcı açın, ardından play.google.com.Click’e gidin. Uygulamalar’ı tıklayın. Uygulamalarımı tıklayın. Snapchat’i tıklayın. Yükle, Yüklendi veya Etkinleştir’i tıklayın. Gerekirse devam etmek için Google Hesabınıza giriş yapın. Yüklemek.

Seçtiğiniz Snapchat uygulamasının en son sürümde olduğundan ve cihazınızın üzerinde çalıştığı Android sürümüyle uyumlu olduğundan emin olun. Bunu yapmak sistem çatışmasıyla tetiklenen sorunları önleyecektir.

Snapchat veya Android’i en son sürüme güncelle

Henüz yapmadıysanız, cihazınıza en son Snapchat sürümünü indirip yükleyin. Veya sadece uygulamayı kaldırabilir ve daha sonra Play Store’daki uygulamanın en yeni Snapchat sürümünü indirebilirsiniz. Bunu yapmak, mevcut uygulamanın cihazınızdaki sürümünün bozulmasına neden olan bazı hataların olasılığını ortadan kaldırarak amaçlanan şekilde çalışamaz.

Fabrika ayarları

Sorunu gideremediyseniz ve Snapchat cihazınızda hala çökmeye devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlamayı son çare olarak düşünebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlarından veya donanım tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini seçebilirsiniz. Samsung Galaxy J5’iniz gibi bir Android cihazını fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınıza dair adım adım kılavuz için özel sorun giderme sayfalarımızın öğretici bölümünü ziyaret edin.

Daha fazla yardım isteyin

Fabrika ayarlarına sıfırlama sizin seçeneğiniz değilse ve Snapchat sorunlu kalırsa, uygulamayı kullanmama veya bunun yerine diğer alternatif uygulamaları kullanmama seçeneğiniz vardır. Veya sorunu gidermek ve kendilerine özel bazı araçları kullanarak daha gelişmiş bir sorun giderme yapmak için daha fazla yardım istemek için Snapchat desteğine başvurmayı da deneyebilirsiniz.

Okumak ilginizi çekebilecek yayınlar:

  “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası gösteren Samsung Galaxy J5’inizi nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Instagram açtığımda neden Samsung Galaxy J5 donuyor? İşte düzeltme… Hataya donmadan önce düzelten Samsung Galaxy J5 “Maalesef, Ayarlar durdu” mesajı görüntüleniyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 “Maalesef Telefon durdu” hatası göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 nasıl düzeltilir “Ne yazık ki, Facebook durdu” hatası göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 “Ne yazık ki, Kişiler durdu” hatası göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]