Snapchat Samsung Galaxy A50’nizde çökmeye devam ederse ne yapmalı

Samsung Galaxy A50’nin bazı sahipleri şu anda Snapchat ile ilgili bir sorundan rahatsızlanıyor gibi görünüyor. Bazılarına göre, ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatası açıldığında ortaya çıkıyor. Bu hata aslında Snapchat’in telefonda kilitlenmeye devam ettiği ve sorunun sadece uygulamada olduğu veya bir bellenim sorununun sonucu olduğu anlamına gelir.

Hata oldukça can sıkıcı olsa da, aslında düzeltilmesi o kadar zor değil. Aslında, sadece bir veya birkaç prosedür yaparak düzeltebilirsiniz. Uygulama sorunları, özellikle söz konusu uygulama üçüncü bir bölüm ise, küçük sorunlardır. Söylemeye gerek yok, cihazınızda sorun gidermek için yalnızca biraz zaman ayırırsanız uygulamayı kullanmaya devam edebilmeniz gerekir.

Bu yazıda, çökmeye devam eden Snapchat ile Samsung Galaxy A50’nizde sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve ardından sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarız çözülebilene kadar bunları tek tek dışlayacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili sık bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Kilitlenmeye devam eden Snapchat ile bir Galaxy A50’yi düzeltme

Bu sorunla ilgili şey öncelikle uygulamayı etkilemesidir ve sorunun kendisi uygulama olabilir. Bu, uygulamayı telefonunuzdan kaldırarak bu sorunu çözebileceğiniz anlamına gelir. Bu en kolay çözüm ama tabii ki Snapchat sizin için önemli. Snapchat’ın telefonunuzda tekrar mükemmel çalışması için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Her şeyden önce, eğer böyle bir sorun ilk kez ortaya çıkıyorsa, her zaman bunun sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu olma olasılığı vardır. Böylece, yapmanız gereken ilk şey, bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamaktır.

Zorla yeniden başlatma, uygulama kilitlenmeleri de dahil olmak üzere küçük bir ürün yazılımı sorununu giderecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Galaxy A50’nizde şu şekilde yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra, Snapchat’in bundan sonra da kilitlenmeye devam edip etmediğini görmeye çalışın. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POST: Samsung Galaxy A50, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak Nasıl Onarılır

İkinci çözüm: Snapchat’in önbelleğini ve verilerini temizleyin

Snapchat uygulamasının önbelleğini ve verilerini silmek uygulamayı sıfırlar. Eski önbelleği ve veri dosyalarını silecek ve yenisiyle değiştirecektir. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, Snapchat’in tekrar mükemmel çalışması için bu prosedür yeterlidir. Bu nedenle, Snapchat’i sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Snapchat öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, hala çökmeye devam edip etmediğini görmek için Snapchat’i başlatın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Snapchat’i kaldırın ve yeniden yükleyin

İncelememiz gereken bir diğer olasılık da sorunun bir uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor olabileceğidir. Güncellemeler düzenli olarak reddedilirken ve telefonunuz bunları otomatik olarak indirecek şekilde ayarlanmış olsa da, bellenimi ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerini kaldırmak için Snapchat’i telefonunuzdan kaldırmanız daha iyidir. Bundan sonra, en son sürümü kullandığınızdan emin olmak için uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Snapchat öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Ana ekrandan uygulama çekmecesini yukarı çekin. Google Play Store’u bulup dokunun. Arama alanına ‘Snapchat’ yazın ve ardından ara tuşuna basın. Snapchat öğesine ve ardından Yükle öğesine dokunun. Kurulum tamamlandıktan sonra Aç öğesine dokunun.

Snapchat bundan sonra bile hala çökmeye devam ederse, ürün yazılımında sorun giderme zamanı. Uygulama kilitlenmeleri yalnızca bir ürün yazılımı sorununun sonucu olabilir.

AYRICA OKUYUN: Ölüm Siyah Ekranında sıkışmış Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, bu sorun da dahil olmak üzere uygulama ile ilgili tüm sorunları çözebilir. Bununla birlikte, telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız telefonunuzu çökmeye devam eden Snapchat ile düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.