Snapchat Samsung Galaxy S8’inizde sürekli kilitleniyorsa yapmanız gerekenler [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8’in bir sonraki büyük ürün yazılımı güncellemesi Android Oreo olacak, bu nedenle almış olabileceğiniz diğer güncellemeler, sahiplerin bildirdiği sorunları ele alan küçük güvenlik yamaları olabilir. Okuyucularımızdan bazıları bize e-posta gönderdi ve bir güncelleme sonrasında kısa bir süre sonra kilitlenmeye başlayan Snapchat uygulaması hakkında şikayet etti. Bazıları “Maalesef Snapchat durdu” hatasını aldığını bildirirken, diğerleri uygulamanın sadece kendi kendine kapandığını söyledi. Bu tür davranışlar, kilitlenen uygulamalar için tipiktir.

Bu yazıda, bu sorunu çözeceğiz ve Snapchat’in neden kendi kendine çöktüğünü öğreneceğiz. Her olasılığa bakacağız ve sorunun gerçekten ne hakkında olduğunu bulana kadar bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Uygulamanın neden ilk başta çöktüğünü öğrendikten sonra, sorunu iyi çözebilecek bir çözüm formüle edebiliriz. Galaxy S8’in sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Sorun gidermemize gitmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, bu telefonla ilgili birçok sorunu ele aldığımız için Galaxy S8 sorun giderme sayfamıza uğrayın. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın. Size yardım etmeye hazırız.

Kilitlenmeye devam eden Snapchat uygulamasıyla Galaxy S8’de sorun giderme

Bu sorunun neden Galaxy S8’iniz gibi güçlü bir telefonda oluştuğunu daha iyi anlamak için, bazı olasılıklara göz atalım:

  Uygulamada sadece küçük bir aksaklık olabilir veya firmwareSnapchat’in güncellenmesi gerekebilir Bazı üçüncü taraf uygulamalar Snapchat’in çökmesine neden olabilir Hatayı tetikleyen ciddi bir firmware sorunu olabilir

Bunları göz önünde bulundurarak, telefonunuz hakkında yapmanız gerekenler…

1. Adım: Galaxy S8’inizi yeniden başlatmaya zorlayın

Bu, “Ne yazık ki, Snapchat durdu” hatasının sistemdeki veya uygulamanın kendisindeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanma olasılığını ele almak içindir. Zorla yeniden başlatmanın yapılması, pil bağlantısını kesmeyi taklit ederken telefonunuzun belleğini yeniler. Hem telefonunuz hem de verileriniz için etkili ve güvenli olduğu için bu işlemi her şeyden önce yapmanız zorunludur.

Sesi Kısma ve Güç tuşlarını birlikte 10 saniye basılı tutun, telefonunuz normal şekilde yeniden başlatılır. Bundan sonra, hatanın hala ortaya çıkıp çıkmayacağını her zaman yaptığınız gibi Snapchat’i açmayı ve kullanmayı deneyin ve eğer öyleyse, bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz uygulamaları kaldırın

Yüklediğiniz bazı uygulamalar bu sorunu tetiklemiş olabilir, bu nedenle bir veya iki uygulamadan şüpheleniyorsanız ve sizin için gerçekten önemli olmadıkları sürece, bunları kaldırmayı deneyin ve hatanın hala görünüp görünmediğini öğrenmek için Snapchat’i kullanın :

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Bir uygulamanın soruna neden olduğundan şüpheleniyorsanız, ancak hangisinin olduğuna dair bir ipucunuz yoksa, telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamayı denemenizi öneririz. Temelde bir sıfırlama gibidir, ancak dosyalarınızı ve verilerinizi silmez. Bu tür bir sorun söz konusu olduğunda etkilidir:

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Yedekle ve sıfırla.Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla üzerine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun.

Bundan sonra ve sorun hala devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Snapchat’in önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bu yordam, uygulamayı orijinal ayarlarına veya yapılandırmasına sıfırlar. Sorun yalnızca uygulama ile sınırlıysa, bu prosedür sorunu çözebilir. Kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi kaybetmezsiniz, ancak Snapchat’in sorunsuz çalışmasını sağlamak için bellenim tarafından oluşturulan önbelleklerin yanı sıra, telefonunuzun yerel deposundaki uygulama tarafından oluşturulan tüm dosyalar silinir ve bu prosedürü etkili kılan şey budur:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. TÜM sekmenin içeriğini görüntülemek için birkaç kez kaydırın. Snapchat’i bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. ardından Tamam öğesine dokunun.

Hatanın hala devam edip etmediğini veya kendi kendine kapanıp kapanmadığını öğrenmek için uygulamayı tekrar açın ve öyleyse bir sonraki adımı deneyin.

4. Adım: Snapchat’i ve güncellenmesi gereken diğer tüm uygulamaları güncellemeye çalışın

Okuyucularımızın çoğu, bir firmware güncellemesinden kısa bir süre sonra bu sorunu bildirdi, bu yüzden sadece bir uyumluluk sorunu olabilir. Bu nedenle, söz konusu uygulama ve telefonunuzdaki diğer tüm uygulamalar için bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Telefonunuzda çalışan tüm uygulamaların güncellenmesi zorunludur, bu nedenle güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Snapchat’i bulup dokunun ve güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Tüm uygulamaları güncellemek için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Tüm uygulamaları mevcut güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun.

Adım 5: Snapchat’i kaldırıp tekrar yükleyin

Snapchat’in en son kopyasına sahip olduğunuzdan emin olmak için, güncelledikten ve sorun devam ettikten sonra bile kaldırmanız ve yeniden yüklemeniz daha iyidir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun ve Snapchat öğesine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır düğmesine tekrar dokunun.

Messenger’ı şu şekilde indirip yeniden yüklersiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar> Play Store’a gidin. Google Play arama çubuğuna (üstte) dokunun, ardından Snapchat’i girin ve listeden seçin. Devam etmek için gerekli uygulama izinlerini gözden geçirin ve Kabul Et’e dokunun.

Buna benzer sorunlar için, uygulamayı yeniden yüklemek genellikle sorunu giderir, ancak hata bunu yaptıktan sonra bile görünmeye devam ederse, zaten bellenimle ilgili bir sorun olabilir. Bu durumda, bir sonraki adımı yapmanız gerekir.

6. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Bunu sadece beşinci adımdan sonra sorun devam ederse yapmanız gerekir. Bu, telefonu fabrika varsayılan ayarlarına geri döndürür, ancak tüm kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi siler. Burada ele aldığımız sorun nispeten küçük ve düzeltilmesi kolaydır ve bir sıfırlama aslında bunu düzeltmek için fazlasıyla yeterlidir. Bu nedenle, telefonunuzu da sıfırlamadan önce önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, kilitlenmemek için Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakmayı unutmayın.

Galaxy S8’inizde FRP nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Master Galaxy S8’inizi Sıfırlama

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Burada yaptığımız her olasılığı ortadan kaldırıyor ve sorun giderme bir sıfırlama ile sonuçlandı, ancak umarım sizin için gerekli olmayacaktır. Umarım bu sorun giderme kılavuzu yardımcı olur.

Ayrıca okumak isteyebilirsiniz Galaxy S8 mesajları:

  Samsung Galaxy S8 Plus, “Mesajlar durdu” hatasını gösteren nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8, bir güncellemeden sonra “Ne yazık ki Ayarlar Ayarlar durdu” hatasını düzeltmeye başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8’inizi nasıl düzeltebilirsiniz “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8’iniz “Ne yazık ki, Kişiler durdu” hatasını göstermeye başladığında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8’iniz sürekli olarak nasıl düzeltilir? “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.