Snapsed vs PicsArt: En İyi Android Fotoğraf Editörlerini Karşılaştırma

Google'ın Snapseed, en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir ve nedenini görmek kolaydır. Onun güçlü araçları ve filtreleri usta kolaydır ve uygulama fotoğraf düzenleme parkta bir yürüyüş yapar. Merdiveni düzenleyen bir başka fotoğraf editörü PicsArt, karmaşık olmayan bir arayüzle birleştirilmiş harika bir düzenleme araçları ve mükemmel filtreler.

Bu yüzden, hem fotoğraf düzenleme uygulamalarını birbirimize karşı hem de gerçek kazanan hangisi olduğunu görmemiz adil.

Oyun başlasın!

Ortak Özellikler

1. Filtreler ve Hazır Ayarlar

Tabii ki, ilk karşılaştırma noktası filtrelerle ilgili olmak zorundadır, her uygulamada kaç tane filtrenin desteklediği ve ne kadar kolay erişilebilir olduklarıdır.

Geçtiğimiz yılın sonunda, Google Snapseed uygulamasını güncelledi ve bir dizi filtre ekledi. Stiller olarak adlandırılan bu onbir ön ayar bir sırayla düzgünce düzenlenir, böylece düzenlemek için bir fotoğrafı açtığınızda uzun satırlardaki filtrelere göz atmak zorunda kalmazsınız. Sınırlı olsa da, bu filtreler sepyadan klasik siyah-beyaza çeşitli duygular iletmenize yardımcı olur.

Snapseed'in ön ayarları düzgün bir sırayla düzenlenir

Snapseed'deki sınırlı filtrelerin aksine, PicsArt, fotoğraflarınızı yükseltmek için sayısız hazır ayar sunar. Standart B & W'dan Prisma benzeri sanatsal filtrelere kadar hepsini burada bulabilirsiniz. Dahası, renk degrade filtreleri veya popüler pikselli filtreler ile denemenizi sağlar.

PicsArt'ın filtreleriyle ilgili en iyi şey, kategorilere ayrılmalarıdır. Bu, sevdiğiniz birini bulmak için uzun bir filtre dizisi kullanmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Tek yapmanız gereken doğru kategoriyi seçmek ve seçtiğiniz filtreye ulaşmak.

2. Düzenleme Araçları

Düzenleme araçları, bir filtrenin genel görüntüsünden memnun değilseniz, bir resmi düzeltmenin harika bir yoludur.

Snapseed'de, birkaç araçla uğraşabilirsiniz. Burada Heal, Glamour Glow, Curve gibi araçlar, Tune, Crop, Perspective, vb. Gibi standart araçlara ek olarak kullanılmaktadır.

Tune, habersiz olanlar için, Beyaz dengesi, Doygunluk, Parlaklık, vb. Gibi bir görüntünün ince ayrıntılarını ince ayar yapmaya yardımcı olur. Alt satırda Snapseed'in bir parçası vardır, tekrar edeyim, size yardımcı olabilecek bir takım araçlar resminizin görünümünü ve ruh halini özelleştirmek için.

PicsArt'ın Tools departmanı biraz farklı ve biraz sınırlıdır. Kırpma, Şekil düzeltme, perspektif vb. Gibi temel düzenleme araçlarını bulacaksınız.

Şekil Kırpma, Eğri Hareketi ve Dağılımı gibi birkaç yararlı aracı olmasına rağmen, yine de Snapseed'in gelişmiş araçlarına kıyasla bir şekilde soluklaşıyorlar.

3. Birden Fazla Etki Ekleme

Ünlüleri hatırlayın “Yalnız çok az şey yapabiliriz; birlikte çok şey yapabiliriz. Eh, demek ki filtreler için bile geçerlidir. Birden çok filtre uygulamak bazen bir görüntünün görünümünü birkaç çentik ile alabilir. Neyse ki, her iki uygulama da görüntülere birden fazla filtre uygulamanıza izin veriyor.

Snapseed, herhangi bir değişiklik yapmadan iki filtreyi üst üste getirmenize izin verir. İlginç bir şekilde, PicsArt'ta, bunu yapmak için birden çok filtre simgesine (iki küçük kare şekilli simge) dokunmanız gerekir.

İyi olan şey, bu efektler Geri Al düğmesinden kolayca geri alınabilir.

4. Değişen Yoğunluk Yoğunluğu

Snapseed, daha da küçük bir ayarlama yapmak için yardımcı araçlar sağladığından, bir güç kullanıcı aracıdır. Bu, bir filtrenin etkisini azaltmak istiyorsanız, renk ve doygunluğun ayarlanması için karışık sulara girmeniz gerektiği anlamına gelir ve bu sadece başlangıçtır.

Bir resmi düzenlemek ve daha sonra göndermek için elinizde yeterli zaman varsa Tamam olur. Ancak, küçük işler için her zaman mümkün olmayabilir.

İlginç bir şekilde, PicsArt, bir filtrenin yoğunluğunu doğrudan Efektler sekmesinden ayarlamanıza izin verir.

Tek yapmanız gereken, filtreyi uygulamak, filtre simgesine tekrar dokunun ve yoğunluğu değiştirmek için seçenekler elde edersiniz. Bu özellik hakkında en iyi şey, yoğunluk ayarlarının her filtre için farklı olmasıdır.

PicsArt, bir filtrenin yoğunluğunu doğrudan Effects penceresinden ayarlamanıza olanak tanır

Özetle, PicsArt'ın yoğunluk özellikleriyle uygun düzenleme araçlarının eksikliğini telafi etmeye çalıştığını söyleyebiliriz.

Genel Olmayan Özellikler

1. RAW Desteği

Her iki uygulama arasındaki önemli fark, RAW görüntü dosyaları için destekleridir. Snapseed, RAW görüntülerini düzenlemenize izin verirken, maalesef PicsArt henüz RAW düzenlemesini desteklemiyor.

Ateşli fotoğrafseverler, RAW'da çekim yapmanın görüntü düzenlemesindeki ilk adımlardan biri olduğunu kabul edecekler. Bu nedenle, seçtiğiniz görüntü düzenleme uygulamasının resimleri bilgisayarınıza aktarmanıza gerek kalmadan telefonunuzda RAW görüntüleri düzenleme özelliği varsa, kesinlikle bir artı noktasıdır.

2. Yine Filtre Efektleri

Birçok uygulama tüm resme filtre uygulamanıza izin verirken, PicsArt bir görüntünün bir bölümüne bir filtre uygulamanıza izin verir. Bu, çift etkili bir görünüm oluşturur ve görüntüye soğuk bir his verir.

Snapseed, diğer taraftan, her şeyi farklı şekilde ele alır. Filtreler, yoğunluğu ayarlamak veya filtre alanını belirli bir alandan silmek için hiçbir seçenek olmaksızın tüm görüntüye uygulanır.

3. Seçmeli Ayar

Bir görüntünün yalnızca belirli bir bölümünün düzenleme fırçasına dokunması gerektiğinde bir zaman gelir. Poz, kontrast veya parlaklık şeklinde olabilir. Neyse ki, Snapseed bu sorunu mükemmel bir şekilde ele alıyor.

Fırça ve Seçici Ayarlama araçları, görüntünün bir bölümünü seçmenizi ve ayarları buna göre ayarlamanızı sağlar. Dahası, odak alanını manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

4. Portreler

Snapseed'in sahip olduğu çok sayıda araç arasında göze çarpan bir tane var. Bu uygulama, portre çekimlerinizi geliştirmek için özel olarak tasarlanmış filtreler ve efektler (Head Pose and Portrait) içerir.

Şaşırtıcı olan şey, yerleşik yüz tanıma işleminin özneyi kendi başına tanımlaması ve uygun ön ayarı önermesidir.

Dahası, etkileri manuel olarak ayarlamak isterseniz, kolayca yapılabilir.

5. Arka Planların Değiştirilmesi

Arka planların değiştirilmesi PicsArt'ın en önemli özelliklerinden biridir. Bunun için doğrudan bir araç olmamasına rağmen, kolayca yapılabilir. Yapmanız gereken tek şey nesnenin bir etiketini oluşturmak ve kaydetmek.

Bir apt arka planını bulduktan sonra, etiketi içe aktarın ve işte bu kadar. İyi haber, uygulamanın yüzleri ve portreleri tanımlamak için yeterince akıllı olması ve görüntüyü buna göre kırpmasıdır.

Yukarıdakilerin aksine, Snapseed, arka planın diğer resimlerle kolayca değiştirilebileceği özel bir yöntemden yoksundur. Sadece belirli bir görüntünün arka planını koyulaştırmanıza veya açmanıza izin verir.

Kullanıcı arayüzü

Kullanıcı arayüzüne gelince, PicsArt'ı biraz dağınık olarak buldum. Ana aletler ve filtreler, güneşin altında hemen hemen tüm diğer araçlarla birlikte alt kısımda yerleştirilir; bu da, ciddi bir düzenleme için havasındaysanız, sola ve sağa doğru hızlıca kaydırmanız gerekir.

Snapseed yukarıdaki konuya oldukça sofistike bir yaklaşıma sahiptir. Uygulama iyi planlanmış ve üç ana bölümden oluşmaktadır: Stiller, Araçlar ve İhracat. Aletler, Araçlar altında saklanırken tüm ön ayarlar Stiller altında. Ayrıca, belirli bir aracı seçtiğinizde, farklı efektler arasında geçiş yapmak kolaydır.

Also on Guiding Tech
Top 5 Poster Maker Apps for Android

Read More

Hangisi Kullanılır?

Bunlar Snapseed ve PicsArt arasındaki önemli farklardan bazılarıydı. Yukarıdakilerden ayrı olarak, her iki uygulamanın da, diğerlerinin yanı sıra, Çerçeveler, Çift Pozlama, Mercek Bulanıklığı efektleri gibi bir dizi başka özellik içerdiğini de belirtmek gerekir.

Yani sonunda, aynı eski soruya … … hangisini seçecek? Gündeminizde ciddi bir fotoğraf düzenlemeniz varsa, Snapseed ideal seçim olacaktır. Aletleri ve minimalist efektleri ile onun görüntünün ruh halini değiştirebilir.

Ancak, bazı ilginç hazır efektler ve atılmış kareler ile anında düzenleme yapmak istiyorsanız, PicsArt'ı deneyebilirsiniz. Ama ben senin yerinde olsaydım, muhtemelen Snapseed ile giderdim.

Ya sen? En çok hangisini beğendin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.