Snapseed Kullanarak Arka Planları Bulanıklaştırma

Bir kayanın altında yaşamıyorsanız, şu anki portre modunun, yani bokeh’nin en çok aranan fotoğraf numaralarından biri olduğunu bilirsiniz. Daha önce portre modunda fotoğraf çekmek yalnızca DSLR’ler aracılığıyla mümkündü, şimdi ise tüm akıllı telefon kameraları sayesinde oyun tamamen farklıydı. Evet, telefonlar artık bir resmin arka planını otomatik olarak bulanıklaştıran özel bir portre moduna sahip.

How To Blur Backgrounds Using Snapseed 4

Ancak, telefonunuzun özel bir portre moduna sahip olma şansı yoktur, endişelenmeyin, size yardım etmek için oradayız.

Snapseed gibi fotoğraf düzenleme araçları bir dizi özellik ve filtreyle birlikte gelir. Tahmin edebileceğiniz gibi, Snapseed’in araçlarından biri neredeyse mükemmel bir bokeh elde etmenizi sağlar. Tek ihtiyacınız olan biraz sabır.

Peki ne bekliyoruz? Başlayalım.

Yöntem 1: Mercek Bulanıklığı Aracını Kullanma

Adım 1: Başlamadan önce, fotoğrafı biraz parlatalım. Normal filtrelerden birini kullanabilir veya görüntüdeki doygunluğu ve kontrastı ayarlamak için Görüntüyü Ayarla aracını kullanabilirsiniz.

Blur Backgrounds Using Snapseed 12Blur Backgrounds Using Snapseed 13

Bir kez yapıldıktan sonra mevcut düzenlemeleri kaydetmek için, üzerine dokunun.

Adım 2: Arka planda bolca bulunan manzara fotoğrafları için, resmin kırpılması, konunun netlemeye getirilmesine yardımcı olur.

Blur Backgrounds Using Snapseed 14Blur Backgrounds Using Snapseed 15

Bunu yapmak için, Araçlar üzerine dokunun ve Kırp seçeneğini seçin. Kenarlıkları tercihinize göre ayarlayın. Tamamladığınızda mevcut ayarları kaydedin.

Adım 3: Sonra, Araçlar penceresini yukarı çekin ve Mercek Bulanıklığı’nı seçin. Şekil simgesine dokunun ve bir şekil seçin. Bir astar bulanıklığı veya dairesel bulanıklaştırma efekti ile gitmeyi seçebilirsiniz. Resmim için oval / daire ile seçtim.

Blur Backgrounds Using Snapseed 16Blur Backgrounds Using Snapseed 17

Anahatı konunuzun şekline göre ayarlayın. Alanı arttırmak için resmin üzerine bastırın. Sadece dairenin anahatlarını konuyu mümkün olduğunca yakın tutmak için aklınızda bulundurun.

Adım 4: Diğer fotoğraf editörlerinden farklı olarak Snapseed, bulanıklığa özneden uzaklaşırken hafif bir geçiş vermekten sorumlu olan bir geçiş efekti (ikinci taslak) ile birlikte gelir.

Blur Backgrounds Using Snapseed 18Blur Backgrounds Using Snapseed 19

Geçiş alanını azaltmak için, alt menüyü açmak için fotoğrafın üstüne kaydırın. Geçiş’i seçin ve sola sürükleyin.

Adım 5: Şimdi, geçiş ayarlandıktan sonra, bulanıklık gücünü azaltmanın zamanı geldi.

Güçlü bir bulanıklık ister misiniz? Evetse, fotoğrafı yukarı kaydırın ve Bulanıklık Gücü’nü seçin. Sonra kaydırıcıyı sağa sürükleyin.

Blur Backgrounds Using Snapseed 20Blur Backgrounds Using Snapseed 21

Benzer şekilde, fotoğraf kenarlarındaki Vignette efektine hafifçe dokunmayı da seçebilirsiniz. Ancak kenarların orijinal renklerinde kalmasını istiyorsanız, Vignette kaydırıcısını tamamen sıfıra sürükleyin. Ve işte bu kadar.

Şimdi, tek yapmanız gereken mevcut düzenlemeleri kaydetmek ve ardından fotoğrafı telefonunuzun galerisine aktarmak.

Blur Backgrounds Using Snapseed 2

Yukarıdaki yöntem oldukça kolay olmasına rağmen, bir büyük kusuru vardır. Bulanıklığı konunun şekline göre ayarlamanıza izin vermiyor. Örneğin, yukarıdaki resme bakarsanız, saçlarımla omuzlarım arasındaki alanın bulanık olmadığını göreceksiniz.

Bazı fotoğraflar için bu boşluklar kolayca göz ardı edilebilir. Ancak yakın portre çekimlerinde bu boşluklar yarı pişmiş bir girişim gibi görünüyor.

Neyse ki, Snapseed, bulanıklaştırmak istediğiniz alanı seçme şansı veren, kollarını yukarı kaldıracak başka bir numaraya sahip. Ve bunun için, Snapseed’in gizli aracını kullanacağız – Düzenlemeleri Görüntüle.

Pro İpucu: To save a full quality image, tap on the three-dot icon > Settings, and tap on Quality and Format.

Yöntem 2: Gelişmiş Düzenlemeler İle

Adım 1: Görüntüyü kırptıktan ve gerekli filtreleri ekledikten sonra, Mercek Bulanıklığı aracını seçin.

Şimdi, bulanıklaştırma alanını artırmak yerine, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi alanı azaltmak için sıkıştırın.

Advanced Edits

İşlem tamamlandığında sağ alt köşedeki Kaydet düğmesine basın.

Adım 2: Şimdi, Bilgi simgesinin yanında bir Geri Al simgesi göreceksiniz. Üzerine dokunun, bir alt menü getirecektir. Listeden Düzenlemeleri göster seçeneğini seçin.

Blur Backgrounds Using Snapseed 5Blur Backgrounds Using Snapseed 7

Şimdiye kadar uyguladığınız tüm filtreler sağda görünecektir. Mercek Bulanıklığı üzerine dokunun ve ardından Yığınlar Fırça simgesini seçin.

Adım 3: Şimdi çizmeye başlamanın zamanı geldi. Lens Bulanıklığı parametresi 100 olarak ayarlanmış durumdayken, konunuzun üzerine bir maske katmanı çizerek başlayın. Bu kırmızı ile gösterilir.

Öyleyse, neden arkaplan yerine konuyu çiziyoruz? Daha sonra seçimi tersine çevirmeyi planlıyoruz. Daha kolaydır ve çok zaman kazandırır.

Püf noktası şimdi konunun kenarına mümkün olduğunca yaklaşmak. Bunu yapmak için, görüntüyü sıkıştırarak büyütün. Bu size daha iyi bir fırça verecektir. Anahattı çizdikten sonra, iç kısımları aşağıda gösterildiği gibi doldurmaya başlayın.

Blur Backgrounds Using Snapseed 82 Blur Backgrounds Using Snapseed 19

Burada, sürecin uzun ve sıkıcı olduğu konusunda sizi uyarmama izin verin. Neyse ki, sonuçlar gerçekten acıya değer.

Bittiğinde, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Geri simgesine tıklayın ve Kaydet düğmesine basın ve işte! Merhaba, portre modu.

2 Blur Backgrounds Using Snapseed 21Blur Backgrounds Using Snapseed 11

Şimdi yapmanız gereken tek şey görüntüyü dışa aktarmak ve doğrudan Instagram’a göndermek.

Harika Fotoğraflar Yaratın

Fotoğrafta, genellikle çoğu zaman planladığımız gibi şeyler gitmez. Bazı günlerde, mükemmel portrelerinizi fotoğraflayan birisine sahip olabilirsiniz veya bazı günlerde arka plan ön plan kadar etkileyici olmaz.

Bu nedenle, bu öğeleri fotoğrafınızdan silmek istemiyorsanız, tek yapmanız gereken bulanıklık aracının etrafında ilerlemektir. Ve size, Snapseed’in ayrıca küçük ve istenmeyen nesneleri çıkarmak için harika bir Şifa aracı olduğunu söylemiş miydim? Deneyin, oldukça havalı.

Sıradaki: Aşırı pozlanmış fotoğraflarla mı takıldınız? Onları aşağıdaki posta yoluyla nasıl düzelteceğinizi öğrenin.