Snapseed Üzerine Dağılma (Dispersiyon) Etkisi Nasıl Gidilir?

Android'de tüm fotoğraf düzenleme uygulamalarının babası Snapseed'i aramak yanlış olmaz. Pozlamayı ayarlamak, çift pozlama çekimleri oluşturmak veya renkli pop görüntüleri yapmak gibi basit düzenlemelerden, bu uygulama görüntü düzenlemenin bir çakal gibi görünmesini sağlar.

Snapseed, genellikle Adobe Photoshop ve diğer masaüstü araçlarıyla sınırlı olan dağılma veya dağılma efektini de uygulayabilir.

Görüntü düzenleme araçlarında yolunuzu biliyorsanız, bu efektin PicsArt gibi uygulamalarla kolayca oluşturulabileceğini bilmelisiniz. Kısayol zaman zaman çekici gelse de, sıfırdan bir şey yaratmanın ödüllendirici sonuçları olduğunu söyleyeyim.

Dispersiyon etkisi için hali hazırda mevcut herhangi bir filtre ve efekt olmadığı için, bunu başarmak için birkaç araç bulduk.

Also on Guiding Tech
11 Best Snapseed Filters, Settings, and Tips

Read More

Ön şartlar

Snapseed'in özel bir dispersiyon efekti fırçası olmadığından, dispersiyon partikülleriyle başka bir resme sahip olmanız ve temel resme koymanız gerekir. Hazır görüntüler için herhangi bir web sitesinde dağılım partiküllerini arayın.

Şimdi gerçekleri tespit ettik, hadi başlayalım.

Snapseed Üzerine Dağılma Etkisi Nasıl Gidilir?

Efekti tek dokunuşla uygulamak kolay olmasa da, bunu başarmanın iki yolunu buluyoruz.

Yöntem 1: Resmin Renk Düzenini Değiştirme

Adım 1: Snapseed'i başlatın ve resmi açın. İlk denemede siyah beyaz bir portre çekmeniz önerilir. Ardından, konunun görünmesini sağlamak için Stil üzerine dokunun ve Vurgula'yı seçin.

Adım 2: Araçlar> Eğriler'i seçin ve alt şeritten RGB seçeneğini seçin.

Bu bir eğri gösterecektir. Şimdi, eğriyi sağ köşeye doğru kaydırın. Tamamlandığında, alt şeritten Parlaklık'ı seçin ve eğriyi tekrar aşağı sürükleyin.

Bu, resminizin tamamen siyah olmasına neden olur. Panik yapma. Emin ol, doğru yöne gidiyoruz. Geçerli efektleri uygulamak için sağ alt köşedeki onay simgesine dokunun.

Adım 3: Şimdi, Geri Al> Düzenlemeleri görüntüle'yi seçin ve Eğriler> Fırça üzerine dokunun ve seviyeyi 100 olarak tutun, dağılım efektinin uygulanmasını istediğiniz görüntünün üstüne getirin.

Bu adım, RGB ve Parlaklık efektlerini yalnızca görüntünün dokunduğunuz kısmına uygular. Bir kez yapılan onay simgesine basın.

Adım 4 : Yukarıdakileri yaptıktan sonra bir adım geriye gidin. Araçlar> Çift pozlama'yı seçin ve dispersiyon parçacıkları içeren görüntüyü seçin. Önceki adımda henüz oluşturduğunuz alanın üzerine dikkatlice yerleştirin.

İkinci ikona dokunun, Ekle'yi seçin ve mevcut efektleri kaydedin.

Bir kez daha, Geri Al düğmesine dokunun ve Düzenlemeleri görüntüle'yi seçin. 100 pozlama seviyesini seçin ve parmağınızı siyah alana doğru fırçalayın.

Pozlama değerlerini içeri doğru ilerledikçe düşürerek resmin iç kısmına doğru yavaşça çalışın. Görüntüden memnun kaldığınızda, onay simgesine basın ve büyüyü görün.

Pro Tip: A lower value will lighten the effect of the double exposure.

Sonuçtan memnun değilseniz, poz seviyelerini ayarlayarak geri dönüp düzeltebilirsiniz.

Görüntü düzenleme kolay bir iş değil. Bu nedenle ilk birkaç deneme istenen etkiyi vermeyebilir. Sadece pratikle daha iyi olacak.

Also on Guiding Tech
10 Best New Websites For Free High Quality Stock Images

Read More

Yöntem 2: Maruz Kalmayı Değiştirme

Bunu önceden belirtmeme izin verin: bu yöntem biraz aldatıcıdır ve tatmin edici bir sonuca varmadan önce makul miktarda pratik gerektirebilir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu görüntünün pozuyla oynamayı gerektirir ve B&W görüntülerde daha iyi çalışır.

Adım 1: Görüntüyü Snapseed'de açtıktan sonra, Araçlar> Fırça> Pozlama üzerine dokunun ve pozlama seviyesini -1 olarak ayarlayın. Şimdi, dağılma efektlerini yerleştirmek istediğiniz görüntünün bölümlerine dokunun. Bittiğinde, onay simgesine dokunun.

İstediğiniz siyahı elde edene kadar bu işlemi tekrarlayın.

Adım 2: Şimdi ana menüye geri dönün ve Araçlar'dan Çifte Pozlama'yı seçin. Görüntüyü karartılmış alanın üzerine yerleştirin. Mevcut efektleri kaydetmek için dokunun.

Şimdi etkileri azar azar çözmenin zamanı geldi. Düzenlemeleri göster'i seçin ve fırça değerini 100'de tutun; aşağıdaki ekran görüntülerinde gösterildiği gibi, ikinci resmin üzerine çift pozlama efektlerini dikkatlice uygulayın.

İlk yönteme benzer şekilde, yüksek ve düşük seviyeler arasında oynamalısınız. Hepsi bukadar. Şimdi dağılma etkisi ile ilk görüntünüzün büyüsünü görmek için geri dönün.

Pro Tip: Always choose the second layer carefully. Not only the background color has to be similar, but also the main color also has to match with the primary image.

Also on Guiding Tech

.camp-list-713{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/208664/Move-Images-Freely-in-Word-without-Limitations_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1542981909’);background-size:cover;background-position:center center}

#image editing

Click here to see our image editing articles page

Decimation Başlıyor mu?

Bu yöntem size Photoshop düzeyindeki dağılım efektlerini sağlamaz, ancak en azından başlamanızı sağlar. Biraz sabır ve araçların nasıl çalıştığına dair bir anlayışla Snapseed ile harikalar yaratabilirsiniz. Renkli saçlardan gelişmiş siyah beyaz görüntülere kadar, çokça oynamanıza izin verir.

En sevdiğiniz Snapseed özelliği nedir? Drama etkisini gündelik resimlerde denediniz mi? Deneyin ve deneylerinizi bize bildirin.