Snapseed'de Çift Pozlama Görüntüleri Oluşturma

Çifte pozlama fotoğraflarının bir sanat eseri olduğunu söylemek, bir eksikliktir. İki dünyanın tek bir görüntüye karışması neredeyse büyülüdür. Analog fotoğrafçılığın iyi günlerinde, çift pozlama pahalı bir hobi olarak kabul edildi. Ancak, dijital fotoğraf makinelerinin ve görüntü düzenleme araçlarının gelişiyle, şimdi çift pozlama oluşturmak kolaydır. Aslında, akıllı telefonunuzdan doğrudan çift pozlama çekimleri oluşturabilirsiniz.

Telefonlarımızdaki resim düzenleme uygulamaları oldukça güçlü hale geldi ve yalnızca filtrelerle sınırlı değiller. Biri yaratıcılık ve biraz sabır için bir göze sahipse, Snapseed ve VSCO gibi mobil uygulamalar fotoğrafları sanat eserlerine dönüştürebilir. Her iki uygulama da güçlü ve hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun araçlara sahip.

Bu yazıda, Snapseed'de çift pozlama resimlerinin nasıl oluşturulacağını araştıracağız.

Double Exposure: Kısa Bir Bakış

Analog fotoğrafçılık dünyasında çift pozlama, tek bir kamera filminin üst üste binmiş bir görüntü oluşturmak için iki kez (veya daha fazla) maruz kaldığı tekniğe atıfta bulunur. Bununla birlikte, analog çift pozlama sorunları paylaştı.

Birincisi, ideal ışık koşullarına sahip olmanız gerekir. İkincisi, filmin otomatik olarak bir sonraki kareye düştüğü otomatik sarma kameralarıyla, elde edilmesi biraz zor. Ve bahsetmemek gerekirse, süreç genel olarak pahalı bir meseleydi.

Şimdi işler önemli ölçüde değişti. Birkaç görüntüyü yalnızca birkaç dakika içinde birleştirmekle kalmaz, aynı zamanda farklı katmanları deneyebilirsiniz.

Pekala, şimdi çifte pozlama tekniğinin ne olduğunu belirledik, telefonun rahatlığından bu görüntüleri nasıl oluşturacağımızı görelim.

Snapseed'de Çift Pozlama Görüntüleri Oluşturma

Dijital çift pozlama görüntüleri oluşturmaya gelince, en iyi bahis tek renkli bir görüntüdür ve daha sonra zıt bir ikinci katmanla katmanlaştırılır. Başka bir serin alternatif, nesnenin beyaz bir arka plana karşı parlak kontrastta olduğu şekilde aşırı pozlanmış bir görüntü yakalamaktır.

1. Adım: Bir Silhouette oluşturun

Birincil görüntünüz çok fazla renk içeren normal bir görüntüyse, arka planı beyazlaştırmanız gerekir. Bunun için seçim silahımız Seçmeli Ayar. Fotoğraftaki bir noktayı işaretlemek için arka plana dokunun ve parlaklığı artırmak için sağa hızlıca kaydırın.

Odak alanını artırmak için sıkıştırın. Birden çok seçim yapmak için, Artı simgesine dokunun ve referans noktanızı seçin. Kararlı karanlık noktalar için, alanı düzeltmek için İyileştirme aracını kullanın.

Cool Tip: For portraits, you may also experiment with a black and white filter.

Adım 2: Konuyu Koyulaştır

Arka plan kaybolduğunda, ana nesneyi karartmanın zamanı geldi. Fırça> Pozlama üzerine dokunun ve yaklaşık -0,3 civarında bir pozlama seviyesi seçin.

Karanlık bir ton vermek için nesneyi yavaşça sürükleyin.

3. Adım: İkincil Görüntüyü Katmanlayın

Şimdi ikincil görüntüyü katlama sırası. Araçlar> Çift Pozlama'ya dokunun ve ilk simgeye basın. Resmi seçin ve Karıştırma modu (İkinci simge) olarak Açık seçeneğine dokunun.

Görüntünün saydamlığını ayarlamak için Opaklık kaydırıcısını sola doğru sürükleyin. Görüntüyü uygun gördüğünüz şekilde uzatın ve döndürün.

Deneme havasındaysanız, birkaç katman ekleyebilirsiniz. Bu proje için efekt için iki farklı resim kullandım. Fotoğraflarınıza merkezi bir odak vermek için Vignette aracını kullanın, kaydedin ve işte bu kadar!

Çift pozlama çekiminiz paylaşılmaya ve beğenilmeye hazır.

Tersi de çalışır

Siyah bir arka plan üzerinde benzer gerçeküstü görüntüler oluşturabilirsiniz. Varsa, arka planı koyulaştırmak için Pozlama aracını kullanın (değişiklik arka plan makalesine bağlı olması gerekir).

Ve Lighten'i karıştırma modu olarak kullanmak yerine, karanlık modunu deneyebilirsiniz. Android için Snapseed'i kullanarak oluşturduğumuz görüntülerden bazıları aşağıdadır.

Sanatsal Görüntülere Yol Açmak

Snapseed'in Çift Pozlama aracı, normal günlük görüntüleri, insana hazır olarak değil, nefes kesenlere dönüştürmenin harika bir yoludur. En iyi şey, bunları telefonunuzda oluşturabilmenizdir. Tabii ki, Photoshop benzeri standartlara uymuyor ve ilk denemede istenen etkiyi elde edemeyebilirsiniz, ama bana sorarsanız, başlamak için iyi bir yer.

Çift pozlama ile resim oluşturmayı denediniz mi? Varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın.