Son güncelleme, Pixel 2 ve Pixel 2 XL fotoğraf kalitesini artırıyor

Google, Şubat 2018 güvenlik yamasında Pixel 2'ye başka bir özellik getiriyor. Uzun süre telefonda bir çip kullanılmamış kaldı. Şimdi, sözde Pixel Visual Core varsayılan olarak kamera uygulaması ve diğer üçüncü parti uygulamalarla fotoğraf kalitesini anında yükseltmesi gereken şekilde açılmıştır. Bu yazıda bunun nasıl çalıştığını anlatacağız.

  • Pixel 2 XL ile 100 gün: çok kusursuz, sıkıcı
  • Pixel 2 XL vs LG V30: Hangi LG olmalı?

Google'ın kendi HDR + teknolojisi, her zaman Pixel akıllı telefonların dinamik aralığını optimize edebilmektedir. Bu, parlak ve karanlık alanlarda daha fazla ayrıntıyı muhafaza eden, ışığa karşı çekimlerde rakibin aygıtlarında çekilen fotoğraflar ile karşılaştırıldığında daha belirgindir. Bununla birlikte, bir HDR + görüntüsü oluşturmanın genelde daha uzun sürer; çünkü birkaç ham görüntü birlikte örülmelidir ve tam olarak ikinci nesil Pixel akıllı telefonlar için başlangıçta optimize edilmişti.

Hem Pixel 2 hem de Pixel 2 XL'de Pixel Visual Core olarak adlandırılan özel bir yonga bu sorunu çözmelidir. Kasım ayı sonuna kadar Geliştirici Önizleme kullanıcılarının Geliştirici ayarlarında Pixel Visual Core'un manuel olarak etkinleştirilmesini sağlayan bir hileyle bu iyileştirmelerden yararlanabileceği söylenemezdi.

Bu özelliğin otomatik olarak seçilmesi otomatikleşti ve güncellemeden sonra bunun tersine çevrilebilir olup olmadığını öğreneceğiz, ancak Google, bu özelliklerin basın açıklaması sırasında tersine çevrilebileceğine söz verdi.

Instagram, WhatsApp ve Snapchat'ta daha iyi fotoğraflar

Güncelleme ayrıca Instagram, WhatsApp veya Snapchat'ta HDR + ile çekilen fotoğrafları optimize ediyor ve Pixel Visual Core sayesinde donanım hızlandırmaya güvenebilirsiniz. Google, bu iyileştirmelerin pil ömrü üzerinde bir etkisi olmayacağına dair güvence verir. HDR + arkasındaki mantık, Pixel Visual Core'da yeniden programlanmalıydı.

  • Android 8.1 önizleme gizli Pixel 2 fotoğraf çipi kilidi

Photos won’t lose as much quality now the Pixel Visual Core has been activated  / © Google Research

Zum optimizasyonları

Makine öğrenimini de içeren RAISR (Hızlı ve Doğru Görüntü Süper Çözünürlüğü) ile, resimlerinizde büyüttüğünüzde normalde olduğu kadar kaliteyi kaybetmez, bu arada uzun süreli kullanımda algoritmanın doğruluğunu iyileştirirsiniz. Yumuşatma, sulanmış yumuşatma ve kıvrımlardan kaçınılmalı, hatta kaldırılmalıdır. Sıfır deklanşör gecikmesi, kamera düğmesine bastığınızda hemen yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlar.

Önümüzdeki günlerde, fotoğraflarınızı güncellemeden sonra neye benzeyeceğinizi göstermek için bunu test etmek istiyoruz. Bu yeni özellikten etkilendiniz mi? Yorum Yap!

Google Pixel 2'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Google Pixel 2 – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone UNOPENED

£500.00

£500.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone UNOPENED

£500.00

Shipping from £4.00
£504.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 64gb SIM FREE/UNLOCKED – Black

£513.99

£513.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 64gb SIM FREE/UNLOCKED – White

£517.99

£517.99 total

Check Offer