Sonos konuşmacınızda Google Asistan nasıl kurulur?

Sesle etkinleştirilmiş yeni Sonos One veya Beam cihazınızı nasıl ayarlayacağınızı bilmek veya Sonos hoparlörlerinizi kontrol etmek için Google Home Mini’nizi kullanmak isteyip istemediğinizi kontrol edin. Google Asistan’ın Sonos ile nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Bölüme atla:

    Sonos’u kontrol etmek için bir Google Assistant cihazı ayarlama Google Asistanını bir Sonos One veya Beam ile ayarlama

Güncel teknik konular hakkında daha fazla videoyu video sayfamızda bulabilirsiniz.

Daha büyük hoparlörleri olan bir Google Home cihazına sahip olsanız bile, olasılıklar kalitenin Sonos ile elde ettiğinizden daha düşük olacağıdır. Bu anlaşılabilir. Sonos, ses uzmanı ve yirmi yılın en iyi konuşmacılarını geliştiriyor. Google veya Amazon’dan gelen donanımların ses kalitesi açısından rekabet etmesi muhtemel değildir.

Sonos hoparlörleriniz aracılığıyla Google Assistant ile donatılmış bir Google Home cihazı kullanmak size her iki dünyanın da en iyisini sunar – uygun ses komutları ve harika ses. Sonos One ve Sonos Beam gibi daha yeni Sonos hoparlörleri Google Asistanı ile birlikte gelir. Bunların hepsini nasıl ayarlayacağınıza dair bir adım adım kılavuz.

    Büyük konuşma: Alexa, Siri, Google Assistant ve ortakları. karşılaştırıldığında

Kullanılabilirlik hakkında kısa bir kelime: Google Asistan şu anda yalnızca ABD’deki Sonos konuşmacılarında bulunmaktadır. Sonos, İngiltere, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya ve Hollanda’da desteğin yakında olacağını doğruladı.

Sonos’u kontrol etmek için bir Google Assistant cihazı kurun

    Google Asistan uygulamasını ve Sonos Uygulamasını Google Play Store’dan indirin. Onlara zaten sahipseniz, güncel olduklarından emin olun. Sonos uygulamasında, Diğer sekmesini bulun ve ardından Ses Servisleri’ne gidin. Listeden Google Assistant’ı seçin. Sonos hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Eğer bir tane yoksa, şimdi bir tane oluşturun. Hem Google Assistant’a hem de Sonos’a aynı Spotify / YouTube Müzik / Deezer hesabını eklemeniz gerekiyor. Google Asistan uygulamasında, sağ üstteki profil simgenize ve ardından Hizmetler, ardından Müzik öğesine dokunun. Müzik servisi hesabınızı her iki uygulamaya da ekledikten sonra, Sonos hoparlörlerinizi kontrol etmek için Google Asistan’ı kullanmaya hazırsınız.

sonos google assistant setup

Google Yardımcısı’nı Sonos One veya Beam ile kur

    Sesli Sonos konuşmacınızla Google Asistan’ı ayarlamak için her iki uygulamaya da (yukarıdaki bağlantılar) ihtiyacınız olacak. Sonos uygulamasında, Diğer sekmesini bulun ve ardından Ses Servisleri’ne gidin. Listeden Google Assistant’ı seçin. Şimdi oda olarak ayarlanabilen Sonos hoparlörlerinin bir listesini göreceksiniz. Yeni bir hoparlör eklemek için Ekle’yi seçin. Şimdi Google Asistan uygulamasına gönderileceksiniz. Oradan Sonos hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Google Asistan, evinizdeki uyumlu Sonos hoparlörlerini otomatik olarak algılayabilir. Öncelikle, Google Asistan’ı hesabınızla kullanmak için Sonos konuşmacısına izin vermeniz gerekir. Daha sonra, hoparlörü kullandığınız odayı ve haberler ve hava durumu gibi konum tabanlı servisler için bir adres onaylamanız gerekir. Daha sonra Spotify gibi varsayılan müzik servisinizi ekleyebilirsiniz. Bunu her Sonos konuşmacısı için ayrı ayrı yapmanız gerekir. Artık ses etkin Sonos hoparlörünüzü Google Asistan ile birlikte kullanmaya hazırsınız.

Bu adımları izleyerek herhangi bir problem yaşadınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin, bir çözüm bulmaya çalışacağız.