Sony Xperia Z LED Bildirimler İçin Sorun Giderme Çalışmıyor

Sony Xperia Z, 5 inçlik tam HD ekrana ve şık tasarıma sahip, özelliklerle dolu bir akıllı telefon. Bu akıllı telefonun ana avantajı su geçirmez olmasıdır ve performans da mükemmeldir. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahiptir. MicroSD kart kullanarak da depolama alanını genişletebilirsiniz.

Bununla birlikte, tek bir akıllı telefon bulmak çok zor bir hatadır Sony Xperia Z bir istisna değildir. Bazı kullanıcılar Sony Xperia Z LED ile karşılaştıklarını bildirdiler bildirimler için sorun değil. Xperia Z'yi kullanırsanız, ekranın sağ üstünde bir bildirim LED ışığı olduğunu bilirsiniz. Ve yeni bir e-posta veya mesaj aldığınızda bu ışık yanar. Ancak bazı kullanıcılar bildirimler için Sony Xperia Z LED'in çalışmadığını bildiriyor, yeni bir e-posta veya mesaj aldığında telefonlarındaki LED hiçbir zaman yanmıyor.

Ayrıca bakınız: Sony Xperia Z2 nasıl köklenir

Bildirimler için Sony Xperia Z LED için potansiyel çözümler çalışmıyor

Bildirimler için Sony Xperia Z LED çalışmıyor

Sony Xperia Z LED'in çeşitli nedenlerden dolayı bildirimlerinde sorun çıkmayabilir. Sorun, Durağanlık Modu nedeniyle oluşabilir veya yedekleme sorunuyla ilişkili olabilir. Ancak, Sony Xperia Z'deki LED ışık problemini çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Telefonunuzdaki Durağanlık Modunu kapatmaya çalışın. Varsayılan olarak kapalı kalmalıdır, ancak Ayarlar> Güç Yönetimi> Dayanıklılık Modu'na giderek de kontrol edebilirsiniz.

2. Kullanıcıların çoğu, telefonlarını ilk kez aldıklarında yedekler. Telefonunuzu ilk kez aldığınızda da yedeklediyseniz, o zaman bu LED ışığının kökünü oluşturabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, aynı sorunla karşılaşan kullanıcıların çoğu bu şekilde bir çözüm bulduğu için bu sorunun çözümü.

Telefonunuzda Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla'yı açın, 'Verilerimi Yedekle' seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun. Ardından Fabrika Ayarlarına tıklayın. Telefonunuz yeniden başlatıldığında, sorun oluşabileceğinden, yedeklemeden geri yükleme yapmayın. Bunun yerine, el ile her şeyi yükleyin. İlgili: Sony Xperia Z2'de Arama ve Bildirim Sesi Çok Düşük Nasıl Çözülür?