Sony Xperia Z1 Start On Freeze Sorunu Nasıl Onarılır

Suya ve toza dayanıklı IP sertifikalı Sony Xperia Z1, Sony'nin en iyi akıllı telefonlarından biri. Telefonun USB portu, MicroSD ve Micro SIM olmasına rağmen, toz, su ve havları uzak tutmak için tüm portlar kauçuk tıpaların altına gizlenmiştir.

Bu su ve toz direncinin yanı sıra, Sony Xperia Z1 birçok ilginç özelliğe sahip. Bu yüzden kullanıcılar bu akıllı telefonu satın alıyorlar. Ancak bazı kullanıcılar, başlangıçta Sony Xperia Z1 dondurma problemiyle karşılaştıklarından şikayet ediyorlar. Bazı sahipleri, telefonu ne zaman başlatmaya çalıştıklarını, Sony logosu ve ekranın orada sıkıştığını gösteriyor.

Sony Xperia Z'de Yeniden Başlatma Sorununu Düzeltmek için Ayrıca Bakınız

Başlangıçta Sony Xperia Z1 donma sorunu için çözüm

 

Sony Xperia Z1 Başlangıçta Donma Sorunu

Telefonunuzda herhangi bir güncelleme yaptıysanız ve başlangıçta Sony Xperia Z1 donma problemi başladıysa, bu sadece küçük bir sorundur. Ancak, telefonunuzu normal olarak açamadığınızdan, sorunu çözmek için iki yol vardır, önce önbellek bölümü silinir ve ikincisi Fabrika Sıfırlama işlemini gerçekleştirir.

Temizleme önbelleği bölümünün gerçekleştirilmesinin ardındaki sorunun, sorunun Android sistemi tarafından kullanılan verilerde olup olmadığını kontrol etmektir. Ama merak etmeyin; işlem kayıtlı verilerinizi kaldırmaz. Önbellek bölümünü silmek için:

1. Güç ve Sesi Açma düğmelerine basın ve telefon titreyene kadar basılı tutun.

2. Şimdi düğmeleri serbest bırakın, hepsi bu. Önbellek bölümü zaten silinmiştir.

3. Artık, Sony Xperia Z1 probleminin başlangıçta çözülüp çözülmediğini görmek için telefonunuzu açabilirsiniz. Değilse, başka bir şekilde Fabrika sıfırlaması yapılır .

Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzun rehber, mesaj, fotoğraf gibi tüm verilerini silecektir. Bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce önemli verileri yedekleyin. Fabrika Ayarlarını Yapmak İçin:

1. Sesi Aç ve Güç düğmelerine basın ve telefon üç kez titreşene kadar bırakmayın. Bir zaman hatırlamıyorum; üç kez titreşimden sonra düğmeleri bırakın.

2. Şimdi telefonunuzu açın.

Bu adım da sorunu çözmek için başarısız olursa, o zaman çözüm (üçüncü taraf) özel ROM yüklemektir.