Sony Xperia Z2 On Çağrı Bırakma Sorunu Nasıl Onarılır

Sony Xperia Z1'in piyasaya sürülmesinden sadece altı ay sonra ve Sony Xperia Z1 Compact piyasaya sunulmasından birkaç ay sonra bu yıl piyasaya sürülen Sony Xperia Z2 , Sony'nin en çok satan telefonlarından biri. Bu akıllı telefon, iyi tasarlanmış ve birçok özellik ile dolu.

Sony Xperia Z2, Sony'nin en iyi telefonlarından biri olmasına rağmen, birçok kullanıcı piyasaya sürüldüğünden bu yana cep telefonunda birçok sorunla karşılaşıyor. Sony Xperia Z2'de sorun giderme sorunu, kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan biridir. Birçok Xperia Z2 sahibi, bir bip sesiyle çağrının rastgele düştüğünden şikayet etti ve aynı zamanda telefon sahipleri yüzleri telefonlarını hareket ettirdiğinde bir çağrı sona erdikten sonra ekran geri gelmiyor.

Sony Xperia Z2'de sorun giderme sorunu yaşanması ve ekran sorunlarının aynı sorun olması ve her ikisinin de yakınlık sensörü ile ilgili bir şansı var. Bu yakınlık sensörü nedeniyle ekran kapanıyor ama işlevsel değil. Bu yüzden telefonu yüzünüze tutturmak “son çağrı” düğmesine basmanıza neden olabilir. Ancak, yakınlık sensörü düzgün çalışmadığı için, çağrı sona erdikten sonra ekranı tekrar hayata döndüremez.

Sony Xperia Z2'de çağrı bırakma sorunu için Potansiyel Çözümler

Sony Xperia Z2'de Düşürme Sorunu Çağrı

Sony Xperia Z2'de arama bırakma sorununu çözmek için bazı potansiyel çözümler.

1. Telefonunuzda Ayarlar> Ekranı açın ve “Uyandırma'ya dokunun” seçeneğine bakın. Kontrol edilmemelidir. Şimdi bir çağrı yapın ve sorunun hala devam edip etmediğini görün.

2. Sorun, yakınlık sensörünü engelleyen telefon kılıfı, ekran koruyucu veya toz nedeniyle de oluşabilir. Yakınlık sensörü Ayarlar> Telefon Hakkında> Diagnostik> Test Cihazını seçin ve ardından Kulak Yakınlığını kontrol edin. Sorun, donanım arızası nedeniyle meydana geliyorsa, Sony servis merkezini ziyaret etmeniz veya taşıyıcı veya satıcıyla iletişim kurmanız gerekecektir.

3. Zayıf sinyal nedeniyle Sony Xperia Z2'de sorun giderme sorunu da oluşabilir. Operatörünüzü arayabilir ve bölgenizdeki kapsama alanını sorabilirsiniz.