Sony Xperia Z2'de Facebook Videoları Oynatmaya Nasıl Başlanır

Bazı Sony Xperia Z2 sahipleri, Facebook uygulamasını telefonlarında kullanmak için sorunla karşı karşıya. Bir çok kullanıcı Facebook videolarının Sony Xperia Z2'de oynamadığı konusunda şikayetçi oldu. Facebook'ta bir videoyu tıkladıklarında, oynatmaya başlar ancak birkaç saniye sonra “Üzgünüm, bir hata oluştu” mesajını vermeyi bırakır.

Sony Xperia Z2'niz varsa, Facebook'ta video oynatırken aynı problemle de karşılaşabilirsiniz. Ancak, burada Facebook videolarını çözmeye çalışabileceğiniz bazı potansiyel çözümler Sony Xperia Z2 probleminde oynamayacaktır.

Ayrıca bkz. Sony Xperia Z2'deki Pil Ömrünü İyileştirme

Facebook videoları için Potansiyel Çözümler Sony Xperia Z2'de oynatılmayacak

Sony Xperia Z2'de Facebook Videoları Oynatılmıyor

1. Telefonunuzdaki Ayarlar> Uygulamalar> Facebook> Önbelleği Temizle'ye dokunun ve ardından Sony Xperia Z2'nizde Facebook'ta bir video oynatmayı deneyin. Sorununuzu geçici olarak çözebilir.

2. Videonun başarısız olduğu noktayı atlamayı ve ne olduğunu görmeyi deneyebilirsiniz.

3. Bu soruna geçici bir çözüm, Facebook uygulamasını kaldırıyor ve tekrar yüklüyor. Ancak bu üç adım sorunu geçici olarak çözebilir.

4. Sony Xperia Z2'nizdeki Facebook uygulamasının en son güncellemeye sahip olduğundan emin olun. Play Store uygulamasını yükleyerek kontrol edebilir ve ardından soldaki menüde bulabileceğiniz Uygulamalarım seçeneğini belirleyebilirsiniz. Sony Xperia Z2'den başka, bu sorun diğer Facebook cihazlarında da görülüyor ki bu da Facebook uygulamasının ana sorun olduğunu gösteriyor.

5. Bazı kullanıcılar, Sony'nin önceden yüklenmiş uygulamalarından birini devre dışı bırakarak bu soruna bir çözüm buldu. Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulamalar> ekrana kaydırın ve Tümü sekmesine> aşağı kaydırın ve Facebook ile Xperia'ya dokunun. Devre dışı bırak ve ardından Facebook’unuza geri dön. Şimdi orada bir video oynatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Değilse, telefonu veya Sony'nin servis merkezini satın aldığınız satıcıya başvurun.