Sony Xperia Z'de Yeniden Başlatma Sorunu Nasıl Giderilir

Parlak, büyük ekranlı ve çok sayıda çekici özelliğe sahip olan Sony Xperia Z, su ve toz direncidir. Telefonun tasarımı da mükemmeldir; İnce ve ince tasarım, tutmanın kolay ve rahat olmasını sağlar. Genel olarak, 1.5 GHz dört çekirdekli işlemci, 1080 ekran ve su geçirmez özelliği bu akıllı telefon harika.

Ama ne yazık ki, bazı insanlar   Sony Xperia Z'de yeniden başlatma sorunu. Birçok kullanıcı forumdaki sorundan şikayet ediyor. Onlara göre, telefon herhangi bir sebep olmaksızın yeniden başlatmaya devam ediyor.

Sony Xperia Z'yi satın aldıysanız, Sony Xperia Z'de yeniden başlatma sorununun çözümünü bilmek daha iyi olur; böylece sorun, akıllı telefonunuzda sorun çıkarsa kolayca çözebilirsiniz. Bu rasgele yeniden başlatma sorununa yönelik bazı potansiyel çözümler aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca bakınız: Sony Xperia Z'nin Genel Sorunları ve Çözümleri

Sony Xperia Z'de yeniden başlatma sorunu için potansiyel çözümler

www.sonymobile.com

Yöntem 1:

Güç düğmesine ve Sesi Aç düğmesine basın ve bunları en az 10 saniye tutun. Telefon üç kez titreştiğinde düğmeleri serbest bırakın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

 

Yöntem 2:

Sony'nin yazılımını kullanarak telefonunuzu tamir ederek Sony Xperia Z'deki yeniden başlatma sorununu çözmeyi deneyebilirsiniz. Ama önce, Sony'nin web sitesinde bulunan PC Companion yazılımını indirmeniz gerekiyor. Bilgisayarınızda indirin ve Destek Bölgesi> Başlat> Telefon Yazılımı Güncellemesi> Başlat'a gidin. Telefonunuzda en yeni sürüme sahipseniz, Telefonu Onar seçeneğini belirleyin ve ardından verilen talimatları izleyin.

xperiaminicyanogen.wordpress.com

Yöntem 3:

  • Telefonunuzu kapatın
  • Küçük bir parça kağıt alın
  • Pili ve telefonun kama arasında kesin olarak kağıt parçasını sıkıştırın
  • Pilin soketine tam olarak oturmasına izin verin.

Pili yanlış yerleştirme nedeniyle bu sorun yaşanıyorsa, bu yöntem onu ​​düzeltebilir.

 

Yöntem 4:

Bazen pil iğnesi hasar görmüşse bu sorun oluşur, pimlerin düzenli olarak hizalanıp hizalanmadığını kontrol edin. Pinlerin uygun şekilde düzenlenmediğini tespit ederseniz, aşağıdakileri deneyin:

  • Alüminyum Folyo Parça Alın
  • Problemin çözülüp çözülmediğini görmek için Alüminyum Folyoyu pimin ve akünün konektörleri arasına yerleştirin.

www.ifixit.com

Yöntem 5:

Ayrıca, bu sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için aygıtı kökleştirdikten sonra özel bir ROM yüklemeyi deneyebilirsiniz, çünkü bazen bozuk stok yazılımı Xperia Z'yi çok sık tekrar başlatan bu sorunun nedeni olabilir.

 

Yöntem 6:

Cihazınızda herhangi bir üçüncü taraf uygulaması yükledikten sonra bu sorunla karşılaşıyorsanız, bu yeniden başlatma sorununun suçu olabilir. Bunu kontrol etmek için, cihazınızı aşağıdaki prosedürü izleyerek yapılan güvenli modda açmanız gerekir.

  • İlk önce açma / kapama tuşunu basılı tutun.
  • Ardından, gücü kapatma seçeneğini seçin ve tutmaya devam edin.
  • Ekranda güvenli mod istenecektir. Tamam'a dokunun ve cihaz güvenli modda yeniden başlatılacak.

Şimdi aynı sorunun olup olmadığını kontrol edin. Telefonun herhangi bir sorun yaşamadan normal davranması durumunda, uygulamalardan biri soruna neden oluyor. Yani, yapmanız gereken bir sonraki şey, sorun çözülene kadar üçüncü taraf uygulamaları kaldırmaktır. Son yüklenen uygulamalarla başlayabilirsiniz. Uygulamaları kaldırmak için:

Ayarlar> Uygulama> İndirilen ekrana kaydırın> uygulamayı seçin> Kaldır> Tamam'ı seçin ve işte bu kadar.

 

Related-Nasıl Sony Xperia Z On Wifi Damlama Sorunu saptamak için