Sosyal medyada para kazanma

Hemen hemen herkes ve köpeği bugünlerde en az bir sosyal medya hesabına sahip. Ancak, sosyal medyanın aslında ek gelir elde etmek için uygun bir platform olduğunu biliyor muydunuz? PewDiePie, The Fine Bros ve Ryan Higa gibi milyonerlerden sadece birkaçı seçkinlere kadar rüzgâr atıyor, ancak üst katmanın hemen altında, birçoğu hâlâ yakışıklı bir gelir elde edebiliyor ve geri kalanımızı kendi başımıza etkileyebilmeyi istiyor. Peki, sosyal medyada nasıl para kazanılıyor?

  • Facebook vs Snapchat: Kim kazandı?
  • Facebook profiliniz dolaşıyor mu?

Sosyal medyada para kazanma ipuçları

Daima orijinal içerik üretin

Sosyal medyada para kazanmak söz konusu olduğunda, orijinal içeriğin büyük olması ana sürücüdür. Aslında, ilginç olan özgün içerik, abonelerinizin ve takipçilerinizin sayısını artırmanıza yardımcı olur ve bu formüller yalnızca Facebook, YouTube ve Instagram gibi sosyal medyalar için değil aynı zamanda web siteleri, bloglar, gazeteler ve diğer basılı medya türleri için de geçerlidir .

İnsanlar, bir hikaye veya düşüncelerinizin bir fotoğrafını sunana kadar ne okumak istediklerini bilmediğiniz zamanlar vardır. Özgün içeriklerle uğraşmak, diğer hesaplarda veya web sitelerinde bulunan eski, yeniden canlanmış hikaye fikirlerinden ziyade her zaman yenilenebilir. Bu orijinal içeriği ortaya çıkarmanın en iyi yolu daima kalpten kaynaklandığından ve orijinal okuyucular için yazdıkları, çektiği veya yayınladıklarından emin olmaktır. Organik büyüme daima gitmek için en iyi yol ve yol boyunca sitenizi veya sosyal medya kanalınızı reklam dolaşımında daha değerli hale getiren sadık bir takip kazanacaksınız.

Opinion by Edwin KeeOriginal content is kingWhat do you think?505067 participants

Bir şok faktörü dahil et

Orada bir şey yapmak için birinci kişi olmanın şok etkenleri var ya da başarmak için cesaret gerektiren cesareti kırılgan bir dublör vitrinde. Söylemeye gerek yok, yalnızca daha fazla görüş elde edebilmeniz için kişinin hayatına hiçbir zaman risk alınmamalıdır. Bununla birlikte, bu, geçmişteki bazı milletlerin, kendilerini umut verici bir şekilde çekişe geçip viral hale gelebilecekleri bir övgü atmak için, tehlikeli, yaşamı tehdit eden durumlara sokmalarını engellemedi. Şok faktörüne sahip yayınlar, her zamankinden çok daha fazla izleyici çekmek zorundadır ve bu da bankadaki paraya dönüşür.

Make your next Instagram post earn money for you. / © AndroidPIT

Viral gidiyor

Bir yazı, bir düşünce veya hatta bir meme ile buluşmak, sosyal medya kullanıcılarının her zaman yaptıkları şeylerdir. Belirli bir yayın viral hale geldiğinde, herkesin bahsettiği herkesle yangın çıkardığı, profilinde tekrar rötüş veya yeniden yayınladığı büyü anları vardır ve İnternet topluluğunun büyük bir kesimi görmüş veya okumuş olana kadar bu eğilim devam etmektedir. Daha önce bahsedilen yöntemleri mümkün olan en iyi hikayeyi veya postayı hazırlamak için dahil edebilirsiniz, ancak bazen belirli bir yazı veya hikayeyi viral hale getirmeye iten aptal bir şans sözüdür.

Takipçileri müşterilere dönüştürmek

Neden Patreon'un gücünden yararlanmıyorsun? Patreon, neredeyse herkesin bir içerik oluşturucuyu parasal olarak desteklemesini sağlayan benzersiz bir platformdur. Yeni bir içerik parçasının her çıktığında içerik oluşturucuların bilgilendirildiği bir vaatle çalışır. Müzisyenler, vlogerler, sanatçılar ve eşsiz, banka kabiliyetine sahip bir yetenek sahibi herkes, dünyaya sunmak için eşsiz bir yaratıcılık olmayan sokaktaki normal bir Joe'dan çok daha fazla fayda sağlama eğilimindedir.

Markalarla çalışmak

Büyük bir takip kazanmanız durumunda neden markalarla çalışmıyorsunuz? Şirketler pazarlama dolarını genişletmek için farklı yollar aramaya devam ediyor ve son yıllarda nüfuz faktörlerini kullanmak eğilimi gösteriyor. Takipçilerinizin markanın ürünlerinden haberdar olması için, sponsorlu içeriği dikkatle hazırlayabilir ve kendi sosyal medya kanallarınızda yayınlayabilirsiniz. Yan tarafınızdan doğal gelmesi gerekir, ancak hem marka hem de etkileyici için karşılıklı olarak yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Bir kitap yaz

Şahsen, insanların daha az okuduğunu sanmıyorum, aksine insanlar farklı okuyor. Kelimelerin tüketilme şekli, akıllı telefonların yaygınlaşması ile değişti. Halihazırda büyük bir grubunuz varsa, uzmanlık alanınıza bir kitap yazıp neden dijital olarak veya geleneksel tuğla-harç kanallarıyla satmayın? Birçok çevrimiçi hayranınız, şüphesiz bu "premium" içeriğe erişmek istemez ve bunun için ödeme yapmayı düşünmeyebilirsiniz. Yine burada orijinal içerik çok önemli bir rol oynamaktadır, bu nedenle akan yaratıcı meyve sularını alın.

Sosyal medya, para kazanmak için canlı bir platform olmayı sürdürüyor ve doğru parçaların hepsine sahipseniz, bir gün bunu tam zamanlı işinize dönüştürebilirsiniz. Akıllı telefonlar dünyada daha yaygın hale geliyor ve sürekli artan dijital içerik tüketimi ile sosyal medya burada kalıyor. Markalar, stillerine ve ürünlerine daha uygun olan bir sonraki etkileyiciyi aramak için her zaman daha fazla satış yapmak için arıyorlar. Yaratıcı milletler, henüz kendi sosyal medya kanalınızı başlatmadıysanız, şimdi bunu yapmak için iyi bir zaman!

Hiç sosyal medya ile gelir elde etmeye çalıştınız mı? Sana tutunan bir şey var mı?