Spendee vs Cüzdan: Finans Yönetimi için Hangi Uygulama Daha İyidir?

Herkes harcama alışkanlıklarını bir şekilde izliyor. Bazıları hala kalem ve kağıdı tercih ederken, bazıları güvensiz, güvenilmez ve günümüz standartlarına göre daha fazla teklif vermeyen bir not tutma uygulamasında her şeyi yazmayı tercih ediyor.

İşte Finans uygulamalarının devreye girdiği yer. Harcama miktarı, tarih ve ilgili kategorileri seçmek gibi ilgili ayrıntıları kolayca ekleyebilir ve yazılımın sizin için ağır işi kaldırmasını sağlayabilirsiniz.

Coins 1726618 1920

Hem App Store hem de Google Play Store en iyi finans uygulamalarından bazıları ile doludur. Zaten ilk beş finans uygulamasını ele aldık.

Bu yazıda, kişisel favorilerimin ikisinden bahsedeceğim: Spendee ve Wallet. Her ikisini de çeşitli yönlere göre kıyaslayacağız ve sonuçta genel kazananı ilan edeceğiz. Hadi atlayalım.

Platformlar Arası Kullanılabilirliği

Bir finans uygulaması seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli parametredir. Mümkün olan her ekranda verilere erişmek ister ve platformu değiştirirken bu verileri kaybetmek istemezsiniz.

Hem Spendee hem de Cüzdan her platformda mevcuttur. İOS ve Android için yerel uygulamalar var. Bir de Web uygulamasından tüm işlevlere erişebilir.

Kullanıcı arayüzü

Hem Spendee hem de Cüzdan ilgili platform tarafından belirlenen yerel tasarım kurallarına uyar. Ancak, yaklaşımları farklıdır.

Varsayılan olarak, Spendee sizi mevcut bakiyesiyle oluşturulan cüzdan sayısını ve üstündeki toplam bakiye tutarını gösteren cüzdan sayfasına götürür.

Spendee UiSpendee Ui 2

Spendee’nin yaklaşımını seviyorum. Minimal bir kullanıcı arayüzü kullanıyor ve her bilgiyi doğrudan giriş sayfasına atmıyor. Ama benim tek sorunum ulaşılabilirlik. Bildirimler ve ayarlar sekmesine sağ üst köşeden erişilebilir. Bu yüzden uzun akıllı telefonlar kullanırken ulaşmak zor.

Wallet Ui 1Wallet Ui 2

Cüzdan, üst kısmı güzel bir pasta grafikli toplam bakiyeyi ve altındaki işlem listesini gösteren beş alt sekme ile basit tuttu.

İşlem Ekleme

Önce Cüzdan ile başlayalım. + Düğmesine basın ve uygulama size bir işlem ekleyerek benzersiz bir alma ile sunar.

Add In WalletAdd In Wallet 2

Cüzdanlar arasından seçim yapabilir, bir kategori ekleyebilir, bir etiket ekleyebilir, ödeme türünü, tarihini, fotoğrafını ekleyebilir, yer ekleyebilir ve hatta en son satın aldığınızın garantisini bile alabilirsiniz. M-cüzdan mümkün olan her ayrıntıyı kapsıyor

Add Spendee

Spendee yalnızca kategori, tutar, konum, resim eki ve notlar sunuyor. Seçenekler burada çok az, ancak işi halledebiliyor.

Banka bağlantısı

Elle yeni bir işlem eklemek güzeldir ancak 2019’dur, peki ya otomasyon. Ve işte bu uygulamalar rakiplerinden farklı.

Hem Cüzdan hem de Spendee, Banka bağlantı olanağı sunar. Bununla, sizin girişiniz olmadan uygulamadaki tüm bankacılık işlemlerini görüntüleyebilirler. Peki nasıl çalışıyor? Güvenli mi

Öncelikle, ülkenizdeki belirli bir bankanın desteklenen listede olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar sekmesini ziyaret etmeniz gerekir. Bundan sonra, İnternet bankacılığı kimlik bilgilerinizle oturum açabilirsiniz; uygulamanın ilk denemede verileri alması biraz zaman alır.

Spendee BankSpendee Bank 2

Bir sonraki ekran, seçilen bankadaki uygulamada gösterilecek hesap sayısını seçmenize izin verecektir. Şimdi, tüm bankacılık verileriniz Spendee ve Cüzdan’a bağlı ve gelecekteki işlemleri de getirecekler.

Cüzdan ve Spendee, bankacılık notu sertifikasına sahiptir ve giriş bilgilerini eklerken onlara yalnızca ‘salt okunur erişim’ verilmesine izin verirsiniz; bu, uygulamaların kendi taraflarından hiçbir şeyi değiştiremeyeceği anlamına gelir. Yalnızca işlem tutarını, tarihini ve ayrıntılarını okuyorlar ve uygulamadaki verileri gösteriyorlar.

Wallet BankWallet Security

Her iki uygulamaya da HDFC Bank (Hindistan) eklemeye çalıştım. Ve bu iki uygulamada banka entegrasyonunu üç aydan fazla bir süredir kullanıyorum. Spendee bir veya iki girişi kaçırdığında cüzdan tutarlı bir deneyim yaşattı.

Ayarlar menüsünden Yüz Kimliği seçeneğini kullanarak her iki uygulamayı da parola ile koruyabilirsiniz.

istatistik

Bir ay boyunca verileri ekledikten sonra, harcama alışkanlıklarınızın detaylı analizini görmek istersiniz.

Spendee, kategorilerin ayrıntılı bir dağılımını, ortalama gideri ve en yoğun günü gösteren yararlı bir sayı grafiği gösterir.

Spendee GraphSpendee Graph 2

Cüzdanın alt kısmında özel bir İstatistikler sekmesi var. Harcamalarınızın her ayrıntısını mükemmel bir çizelge listesi halinde görebilirsiniz.

Cüzdan bunu çiviler. Çubuk grafikler, pasta grafikler, kategoriye göre dağılım, etiketler ve daha pek çok şey var.

Wallet GraphWallet Graph 2

Yedekleme ve Verme

Kayıt için kullandığınız tüm veriler hesabınıza yedeklenir. Her iki uygulama da, aylık veya yıllık verileri pdf veya word dosyasına verebileceğiniz veri gönderme imkanı sunar.

Fiyat

Temel işlevler her iki yazılımda da aynı kalır, ancak banka bağlantısı veya Yüz Kimliği koruması gibi ekstralar istiyorsanız, premium sürüm için ödeme yapmanız gerekir.

Her iki uygulama da abonelik yolunu izler ve yılda yaklaşık 30 ABD doları tutarındadır.

Hangi Uygulamayı Seçmelisiniz?

Karşılaştırmadan da görebileceğiniz gibi, her iki uygulama da temel işlevleri etkiliyor ve sağlam bir banka bağlantı işlevi sunuyor. Spendee platformlarda minimal ancak etkili ve tutarlı bir UI ile savaşırken, cüzdanın istatistiklerinde üstünlük var.

Sıradaki: Bu ikisinden hiçbirini istemiyor musunuz? Neyse ki, başka seçeneklerimiz de var. En iyi beş finans uygulaması hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.