Spotify nasıl giderilir Galaxy S10’da çökmeye devam ediyor | Sorun giderme Spotify hatası durdurdu

Spotify uygulamanızla ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Spotify son zamanlarda çökmeye devam ediyorsa ve nerede sorun gidermeye başlayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, bu gönderi yardımcı olacaktır. Sorununuzu gidermek için aşağıdaki sorunlarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Spotify nasıl giderilir Galaxy S10’da çökmeye devam ediyor | Sorun giderme Spotify hatası durdurdu

Spotify uygulamanız son zamanlarda sizi çökertmeye devam ediyorsa, bu sorun giderme kılavuzunun yardımcı olması gerekir. Bu sorunla ilgili ne yapacağınızı aşağıda öğrenin.

Spotify # 1 çökmesini önlüyor: Spotify uygulamasını kapat

Spotify Android için kararlı müzik uygulamalarından biridir, ancak bazen bazı kullanıcılarla olan deneyimleri farklı olabilir. Spotify S10’unuzda çökmeye devam ederse veya Spotify’ın durduğunu söylemeye devam ederse, yapmak istediğiniz ilk şey onu zorlamaktır. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı gösterildiğinde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun gidermeyi planlıyorsanız bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun. Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Spotify # 2’nin çökmesini engelliyor

Spotify’ı kapatmaya zorla çalışmazsa, bir sonraki sorun giderme adımınız telefonun kendisini yeniden başlatmaktır. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi birkaç saniye sürebilir. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Spotify # 3 çökmesini önlüyor: Spotify için güncelleme yükle

Uygulamanın güncellenmesi, burada biraz sesin çıkmasına neden olabilir, ancak bazen bilinen hataları gidermeye çalışır. Geliştiriciler, kullanıcıların ürünlerindeki hataları veya sorunları bildikleri raporlarına güvenirler. Birçok kullanıcının aynı sorunu yaşadığını anlarlarsa, hemen bir çözüm üzerinde çalışırlar ve güncellemeler yoluyla serbest bırakırlar. Bu nedenle bu noktada Spotify’ı güncellemek istiyorsunuz. Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

  Google Play Store uygulamasını açın.

Spotify # 4 ile çarpışmayı sürdürüyor: Sistem önbelleğini sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

Spotify # 5 çökmesini önlüyor: Çıkış yap ve tekrar giriş yap

Bazı kullanıcılar Spotify’daki çökme sorununu hesaplarına girip giriş yaparak çözebildiler. Bunu yapmanızı ve işe yarayıp yaramadığını görmenizi öneririz. Değilse, aşağıdaki adımlara ilerleyin.

Spotify # 6 ile kilitlenmeye devam ediyor: Spotify önbelleğini temizle

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Spotify # 7’nin çökmesini önlüyor: Spotify uygulamasını sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemek. Önceki prosedürün aksine, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklatın. ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Spotify # 8 çökmesini önlüyor: Uygulamayı yeniden yükle

Sorunlu bir uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek, bazen sorunları çözmenin etkili bir yolu olabilir. Henüz denemediyseniz, Twitter uygulamasını silip yeniden yüklediğinizden emin olun. Mümkünse, Twitter’ı güncellememeye çalışın ve ne olacağını görün.

Bir güncelleme yükledikten sonra Twitter çökmeye devam ediyorsa, güncellemesini de silmek iyi bir fikirdir. İşte nasıl:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını Açın. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Tümünü Seç seçeneğinin (sol üstte) olduğundan emin olun. Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun, ardından All.Locate öğesini seçin ve ardından uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine (sağ üst) dokunun, ardından Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Bir uygulamayı silmek için Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun. Uygulama güncellemelerini kaldırmak için (Bu seçenek yalnızca bir güncelleme yapıldığında kullanılabilir yüklü.) Güncellemeleri Kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Spotify, # 9 çökmesini önledi

Spotify’ın çalışması için sürekli internet bağlantısı gerekir. Bazen, anında sistem değişiklikleri, uygulamaları doğrudan etkileyen bazı ağ ayarlarını etkileyebilir. S10’unuzdaki ağ ayarlarını iyi durumda tutmak için ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin ve ne olduğunu görün.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Spotify # 10 çökmesini önlüyor: Kötü üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını kontrol et

Spotify uygulamanız önceden yüklendiyse, yani İşletim Sistemi ile gelen uygulamalardan biriyse, sorunun üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını da kontrol edebilirsiniz. Üçüncü taraf uygulaması ile, ilk kurulumdan sonra eklediğiniz uygulamaları kastediyoruz. Telefonunuzu kutusundan çıkardıktan hemen sonra indirildiyse, Google ve Samsung’daki uygulamalar bile üçüncü taraf olarak kabul edilir.

Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Spotify # 11’i çökertmeye devam ediyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Fabrika ayarlarına sıfırlama, bir Android cihazdaki herhangi bir yazılımla ilgili sorun için iyi bir çözümdür. Spotify şu anda hala çökmeye devam ediyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama denenmesi gerekir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce kişisel verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy S10’a nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Spotify # 12 çökmesini önlüyor: Sorunu geliştiriciye bildir

Son kullanıcı olarak yapmanız gereken daha az çekici ancak yardımcı bir sorun giderme adımı, sorunu uygulamanın geliştiricisine bildirmektir. Bazı uygulamaların, geliştiricilere otomatik olarak hata günlükleri göndermelerine izin veren otomatik bir mekanizması olsa da, önerilerimizden hiçbiri yardımcı olmazsa, kendiniz bir rapor göndermenizi kesinlikle öneririz. Davanıza hemen bir çözüm olmayabilir, ancak topluluğunuza yalnızca davranışlarınızla etkili şekilde yardım ediyorsunuz. Geliştiricilerin, ürünlerini geliştirmek için kullanıcıların geri bildirimlerine ve raporlarına güvendiklerini unutmayın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.