Şu anda kapatmanız gereken en sinir bozucu Android özellikleri

Dürüst olalım: Sonsuz ve ilginç Android özellikleri arasında, çok kullanışlı olmayan ve hemen kapatmak istediğiniz ancak daha sonra tembellik ile alınan bazı ayarları ve seçenekleri gizleyin, aktif bıraktınız. Bugün size derhal kurtulmanız gereken üç özellik göstereceğiz!

GörüşlerJessica MurgiaÇoğu zaman, hiç kullanmadığımız akıllı telefon özellikleriniz üzerinde aktif olduğumuzun farkında bile değiliz.What do you think?50509 katılımcı

Uygulama yerelleştirmesine erişimi devre dışı bırak

Pil tüketimi kullanıcılar için büyük bir sorundur. Bir akıllı telefonun daha hızlı boşalmasının nedenlerinden biri, uygulamaların konum donanımına erişebilmesidir.

Varsayılan olarak, bir uygulamanın konumunuza erişmesi gerektiğinde, güç tüketimini artıran GPS kullanır. Ancak, akıllı telefonunuza yüklenen her bir uygulama için bunu değiştirebilirsiniz. Bu şekilde, daha uzun pil ömründen kesinlikle yararlanacaksınız.

Konuma erişim ayarlamak için yapmanız gerekenler:

  Cihazınızın ayarlarına erişme Konum erişimi alt menüsünü arayın (birçok üretici bunu Gizlilik ve Güvenlik menüsüne ekler) Bu ekran görüntüsünde, hangi uygulamaların konumunuza erişebileceğini görebilir ve hangilerinin izin vereceğini ve hangilerinin izin vermeyeceğini seçebilirsiniz
  Android akıllı telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanmasını sağlama

android turn off location

Android 10 ile ek bir avantajınız vardır: Belirli bir uygulamaya her zaman, yalnızca uygulamayı kullanırken veya tamamen reddeterek erişip vermeyeceğinize karar verebilirsiniz:

  Ayarlar menüsünü açın Konum tabanlı servisler’i tıklayın İzinler için Tıklama izinlerini yönetmek istediğiniz uygulamayı seçin ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği belirleyin

android turn off location2

Ana sayfanıza yeni uygulamalar eklemekten kaçının

Cihazınıza yeni bir uygulama yüklediğinizde Google Play Store’un otomatik olarak ana ekrana bir kısayol gönderdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Bu özellik, WhatsApp veya Facebook gibi her gün kullandığınız uygulamalar söz konusu olduğunda yararlı olabilir, ancak diğer uygulamalarda olduğu gibi, özellikle kendinizi simgelerle kaplı ana ekranda bulduğunuzda işe yaramaz ve oldukça can sıkıcıdır.

Bu işlevi devre dışı bırakmak ve yeni indirilen uygulamaları, ana ekranı yeni simgelerle doldurmadan doğrudan uygun bölümde sunmak için:

  Play Store’u açın Sol üstteki üç yatay çizgiye tıklayarak ayarlar menüsüne erişin Ana ekrana simge ekle seçeneğinin işaretini kaldırın.

Bu öğeyi Play Store’da bulamazsanız, genellikle ana ekranda herhangi bir boş noktayı basılı tutarak ve ardından bir dişli çark simgesini tıklayarak başlatıcı ayarlarınızı aramanız gerekir.

  Google Play Store çalışmıyor mu? İşte nasıl düzelteceğiniz

home

Ekranınızdaki dokunsal geri bildirimi devre dışı bırakın

Ekrana her dokunduğunuzda telefonunuzun yaptığı bu küçük titreşim, bir girişi gerçekten kaydettiğinizde size bildirmek için yararlıdır, ancak telefonunuzdaki titreşim motoru bu kadar sessiz değilse de sinir bozucu olabilir. Ayrıca pilinizi tüketir. Çoğu güç kullanıcısı yeni bir cihaz aldığında bunu kapatır. nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır.

  Ayarlar’a gidin Ses ve titreşimi seçin Dokunmatik titreşimleri arayın ve kapatın Tam olarak sahip olduğunuz cihaza bağlı olarak farklı bir şey olarak adlandırılabilir
  Akıllı telefonlar için gizli ipuçları ve kesmek

turn off haptic feedback

  Telefonunuza ait olmayan 5 uygulama

Artık bu üç sıkıcı Android özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı bildiğinize göre, akıllıca yararlanarak ve pil tüketimini sınırlandırarak cihazınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Başka hangi işlevlerden kurtulmak istersiniz?

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter