Sync için Top 12 Düzeltmeler Şu Anda Android’de Sorun Yaşıyor…

İnsanların çoğu Google hesaplarını Android telefonlara bağlar. Bu, Gmail, Keep, Search ve diğer Google hizmetleri gibi çeşitli Google ürünleri arasında kesintisiz bir senkronizasyon deneyimi sunar. Ancak, bazı Android kullanıcıları ‘senkronizasyon şu anda sorun yaşıyor’ hatası konusunda şikayet ediyorlar. Google uygulamalarından birini kullanırken açılır.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account

Etkilenen Google uygulamasından bağımsız olarak, tüm Google hesapları için Android’deki senkronizasyon hatasını çözme adımları aynı kalır. Tekrar yola çıkmak için neler yapabileceğimizi görelim.

1. Yeniden başlat

Senkronizasyon sorunları yalnızca telefonunuzu yeniden başlatarak çözülebilir. Birkaç saniye içinde işleri başlatabilir. Öyleyse dene.

2. Android’i Güncelleyin

Telefonunuzun markasına ve modeline bağlı olarak, mevcut bir güncelleme olabilir. Android ekosistemi, OEM versiyonlarını stok versiyonuna bırakan üreticilere göre çeşitlilik göstermektedir.

Ayarlar’ı açın ve Hakkında altında Sistem güncellemesi üzerine dokunun.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 1Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 2

Güncellemeyi indirin ve yükleyin. Bundan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanızı tavsiye ederim.

3. Uygulamaları Güncelle

Eşitleme sorunlarıyla karşılaştığınız uygulamaya bakılmaksızın, tüm Google uygulamalarını güncelleyin. Bu güncellemeler, hata düzeltmeleri ve güvenlik düzeltme ekleriyle birlikte yeni özellikler de getiriyor.

Google Play Store’u açın ve menünün altında Uygulamalarım ve oyunlarım üzerine dokunun.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 3Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 4

Güncellemek için listeyi kaydırın veya başlamak için Tümünü güncelle seçeneğine tıklayın. Uygulamaları ve hatta işletim sistemlerini güncellemek çok fazla veri ve pil tüketebildiğinden, o zaman Wi-Fi ve güç kaynağına bağlanabilirsiniz.

4. Wi-Fi ve Veri

Düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için Wi-Fi bağlantınızı hızlıca kontrol edin. Wi-Fi’nin İnternet hızını kontrol etmek için Fast.com’u kullanabilirsiniz. Mobil veri kullanıyorsanız, aynısını yapın. Veri planınızı tüketmiş olmanız da mümkündür, bu nedenle operatörünüze danışın (resmi uygulamasını indirin).

5. Google Hizmetleri Aşağı

Google oldukça güvenilir ve kesinti olmadığından emin olmak için aşırı önlemler alıyorlar. Bazen, öngörülemeyen durumlar nedeniyle servis kesintileri meydana gelir.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 20

Senkronizasyonun çalışmadığı Google hizmetini kontrol etmek için Aşağı Dedektörü açın. Ortak bir liste bulacağınız Google arama sayfasına bağlantı verdim. Gördüğünüz gibi, Gmail yalnızca geçen hafta kesinti yaşadı. Sonuçları ülkeye göre sıralayabilirsiniz.

6. Otomatik Tarih ve Saat

Android telefonunuzda tarih, saat ve saat dilimini otomatik olarak ayarlamalısınız. Aksi takdirde, telefonunuzdaki senkronizasyon işlevlerini engelleyebilir. Ayarlar’ı açın ve Ek ayarlar altındaki Tarih ve saat üzerine dokunun.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 18Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 19

Her iki seçeneği de etkinleştirin. Bir nedenden dolayı çalışmıyorlarsa, ikisini de manuel olarak ayarlamayı deneyin. Ancak doğru olduklarından emin olun. Aksi takdirde, Android telefonunuzda ‘senkronizasyon şu anda sorun yaşıyor’ hatasıyla yüzleşmeye devam edeceksiniz.

6. Manuel Senkronizasyon

Ayarlar’ı açın ve Senk seçeneğini bulmak için biraz kaydırın. Cep telefonunuzda, Hesaplar da olabilir. Telefonunuza eklenen Google, Twitter vb. Hesapların bir listesini göreceksiniz.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 5Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 6

Manuel senkronizasyona başlamak için şimdi ekranın altındaki senkronizasyon üzerine dokunun. Senkronizasyon işe yaramayabilir. Otomatik senkronizasyon verilerini ve Wi-Fi’yi yalnızca en üstte fark ettiniz mi? Evet. Otomatik senkronizasyonu etkinleştirin, böylece manuel müdahale olmadan çalışır. Wi-Fi seçeneğini yalnızca, mobil veriler üzerinde çalışmak üzere senkronize etmek istiyorsanız devre dışı bırakın.

7. Senkronizasyonu Yeniden Etkinleştir

Eşitleme seçeneğini devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmek aynı zamanda sizin için işleri zıplatmaya yardımcı olabilir. Sadece birkaç saniye sürer. Ayarlar’ı açın ve Senk. Altında Google’da dokunun.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 5

Artık senkronizasyon uygulamasını veya servis bilgisini devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirebilirsiniz; ‘Senkronizasyon şu anda sorun yaşıyor’ hatası veren servise dokunmanız, etkinleşmesi için birkaç saniye bekleyin ve ardından senkronizasyonu yeniden etkinleştirin.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 21

8. Google Hesabınızı Yeniden Ekleyin

Ayarlar’ı açın ve tekrar Sync üzerine dokunun. Google’da buraya dokunun.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 5

Ekranın altındaki Diğer üzerine dokunun ve Hesabı kaldır seçeneğini seçin.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 21Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 22

Ardından listenin sonundaki Hesap ekle seçeneğine dokunarak Google hesabını önceki ekrandan yeniden ekleyebilirsiniz.

9. Arkaplan Uygulaması Yenile

Birkaç Android modeli, bir uygulamanın arka planda çalışıp çalışmayacağını kontrol etmenizi sağlayan bir özellik sunar. Devre dışı bırakıldığında, söz konusu uygulama sunuculardan veri talep edebilir ve kullanıcı müdahalesi olmadan yeni bilgilerle güncel kalabilir. Arka planı yenilemeyi kısıtlamak bant genişliği ve pil suyu tasarrufu sağlayabilir.

Ayarlar’ı açın ve Uygulamaları yönet üzerine dokunun. Eşitleme sorunları yaşayan uygulamayı arayın ve açın. Gmail’i örnek olarak alacağım.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 10Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 11

Uygulamanın Mobil verilerle çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Veri kullanımını kısıtla üzerine dokunun. Bazı uygulamalar burada da bir Wi-Fi seçeneğine sahip olacak.

10. Batarya Performansı

Ayrıca, uygulamanın pil yöneticisi tarafından engellenip engellenmediğini de kontrol etmeniz gerekir. Ayarlar’ı açın ve Batarya ve performans üzerine dokunun. Uygulamaları seç seçeneğini seçin.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 14Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 15

Sorunlu Google uygulamasını arayın ve açın. Pil tasarrufu seçeneğini seçin (önerilir), ancak çalışmıyorsa, Kısıtlama yok seçeneğini deneyin. İstemediğiniz sürece, arka plan etkinliğini kısıtla olarak ayarlanmamalıdır.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 16Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 17

11. Önbelleği ve Verileri Temizle

Buluttan veri senkronize eden uygulamaların çoğunda, bazı önbellek hafızaları ve cihazda depolanan diğer veriler bulunur. Sunucu yükünü azaltmak ve uygulama performansını artırmak için yapılır. Eski veriler bozulabilir. Bir önceki adımdaki gibi bireysel uygulama ayarlarına geri dönün ve ekranın altındaki Verileri temizle seçeneğine tıklayın.

Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 12Fix Sync Is Currently Experiencing Problems On Android Google Account 13

Her seferinde bir tane olmak üzere Tüm verileri temizle ve Önbelleği temizle öğesine dokunun. Google hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekebilir.

12. Sertifikalar (Köklü Telefonlar)

Köklü bir Android telefon kullanıyorsanız, uygulamaların ve servislerin akıllı telefonunuza sertifika yükleyebildiğinden emin olmanız gerekir. Bu sertifikalar telefonu doğrulamak ve güvenliği artırmak için kullanılır. Ayarlar> Hesaplar> Borsa> Gelen Ayarlar’a gidin.

Tüm sertifikaları Kabul Et / Yükle olarak SSL’den güvenliği değiştirin.

Yukarıdaki 6. noktaya geri dönün ve hala ‘senkronizasyon şu anda sorun yaşıyorsa’ hatası alıp almadığınızı kontrol etmek için manuel bir senkronizasyon yapın.

Senkronizasyon dışı

Google hesabınız, Gmail, Fotoğraflar ve Keep gibi başka ilgili hizmetleri de senkronize etmekten sorumludur. Verileri senkronize etmeyen herhangi bir tek uygulama, gününüze zarar verebilir. Yukarıdaki çözümler yardım edebilmelidir. Başka bir yolla senkronizasyonu yeniden başlattınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Sıradaki: OneDrive kullanıyor musunuz? Android telefonunuzdaki klasörleri Microsoft bulut hesabınızla senkronize etmek mi istiyorsunuz? Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın.