Takılı olmadıkça Galaxy S8 Plus açılmıyor, hızlı şarj düzgün çalışmıyor

Birçok Galaxy S8 Plus kullanıcısı, cihazlarının açılmadığı veya hızlı şarj edilmediği konusunda yardım istiyor. Bu yazıda, her iki sorunu ele alıyoruz. Aşağıda onlar hakkında neler yapabileceğinize bakın.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Galaxy S8 Plus takılı olmadıkça açılmıyor, hızlı şarj etme rasgele durur

Samsung Galaxy S8 + kullanıyorum. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, telefonumu kullanırken aşağıdaki zorlukları / sorunları gözlemledim:

 1. Şarj cihazını şarj etmek için bağladığımda, bazen “yavaş şarj” gösterir ve diğer zamanlarda “hızlı şarj” gösterir.
 2. Bazen, bir görüşme sırasında, normalde konuştuğum kişinin, görüşme sırasında bazı ses çarpıtmaları vardır.
 3. Asıl konu, telefonumun tamamen şarjlı olsa bile kendi başına kapanması ve güç kaynağına takılmadan ve açılmasından sonra gelmemesidir. Bundan sonra, açık kalacak ve normalde 1-2 saat daha çalışacak ve ardından kendi başına hareket edecek; ve yukarıdaki işlemi tekrarlamalıyım. Bu, pil tamamen şarj edildiğinde ve telefon ayrıca pilin şarj edildiğini de gösterir. Eğer yardım ederseniz yardım edin.

Çözüm : Her bir endişeyi bireysel olarak cevaplayalım.

Sorun 1: Şarj cihazını şarj etmek için bağladığımda, bazen “yavaş şarj” gösterir ve diğer zamanlarda “hızlı şarj” gösterir.

Her şeyden önce, hızlı şarjın her zaman etkinleştirildiğinden emin olmak istersiniz. Bunu, sağ üstte Ayarlar> Cihaz Bakımı> Pil> Diğer simgesi> Gelişmiş ayarlar altında gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci olarak, şarj portunu kontrol etmek istersiniz. Limanda görünür bir hasar olup olmadığını veya içeride kir veya yabancı bir nesne olup olmadığını görün. Cep tiftiği veya kir, şarj sırasında kabloyu yanlış bir şekilde şarj edebilecek şekilde bloke edebilir. Mümkünse, bir büyütme aracı kullanarak bağlantı noktasını denetlemeye çalışın. Bu araca sahip değilseniz ve içeride kir olduğundan şüpheleniyorsanız, temizlemek için bir kutu basınçlı hava kullanın. Sisteme zarar vermemek için içine herhangi bir şey yapıştırmayın.

Son olarak, sorunun bozuk bir şarj kablosu veya adaptöründen kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek istiyorsunuz. Bilinen bir çalışma kablosunu ve adaptörü bulun ve S8 Plus'ınızı şarj etmek için kullanın. Tercihen, uyumsuzluk sorunları ile karşılaşmamak için resmi S8 veya S8 Plus aksesuarlarını kullanmak istiyorsunuz.

 

Sorun 2 : Bazen, bir görüşme sırasında, normalde konuştuğum kişi, görüşme sırasında bazı ses bozulmalarına sahip olur.

Bunun bir konuşmacı sorunu olmadığından emin misiniz? Telefonunuz arama yapmadığınız zamanlarda bile bozuk sesler çıkarır mı? Eğer evet ise, o zaman hoparlörlerinizin Samsung tarafından kontrol edilmesini sağlamalısınız.

S8'inizin hoparlörü aramalar bittiğinde iyi görünüyorsa, sorunun kontrolünüzün dışında olması büyük bir olasılıktır. Ağ tarafından oluşturulmuş olabilir. Ağınızda ya da iletişim ağınızda bir sorun olabilir. Diğer ağlardan gelen diğer kullanıcılardan gelen çağrıları gözlemleyerek faktörleri daraltmaya çalışın. Yalnızca belirli bir kişiden gelen çağrı sırasında meydana geldiğini düşünürseniz, bunun nedeni ağdaki sorunlardan kaynaklanabilir. Bununla ilgili yapabileceğiniz pek bir şey yok ama ilgili kişiye, taşıyıcısını bilgilendirebildiğini söyleyebilirsin.

 

Sayı 3 : En önemli sorun, telefonum tamamen şarj olduğunda bile, kendi başına kapanacak ve güç kaynağına takılı ve açılmış olmadıkça yanmıyorken. Bundan sonra, açık kalacak ve normalde 1-2 saat daha çalışacak ve ardından kendi başına hareket edecek; ve yukarıdaki işlemi tekrarlamalıyım. Bu, pil tamamen şarj edildiğinde ve telefon ayrıca pilin şarj edildiğini de gösterir.

Bu bir batarya sorununa benziyor. Pili bu adımlarla kalibre etmeye çalışın ve neler olduğunu görün. Yeniden kalibre edildikten sonra sorun giderilirse, o zaman sorun olur. Eğer kalırsa, tamir veya değişim için Samsung'a başvurmanız gerekir. Ayrıca, ilk sayının bununla ilgili olduğu anlamına gelir.

Referans için, nasıl kalibre edileceğine dair tam adımlar:

 1. Aküyü tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapana ve pil seviyesi% 0 olana kadar kullanmanız anlamına gelir.
 2. Telefonu% 100'e ulaşıncaya kadar şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanlarını kullandığınızdan emin olun ve tamamen şarj edin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın.
 3. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin.
 4. Cihazı yeniden başlat.
 5. Telefonunuzu tekrar tamamen güç bitene kadar kullanın.
 6. 1-5 arası adımları tekrarlayın.

Cihazın yazılımını varsayılanlara geri yükle

Burada bahsettiğiniz tüm meselelerin tek bir nedeni olabilir, bu yüzden telefonu silebilir ve tüm yazılım ayarlarını fabrika durumuna geri döndürebilirsiniz. Bu, arkasında bir yazılım hatası olup olmadığını bilmek için en iyi yoldur.

 1. Fotoğraf, video, belge vb. Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
 11. Telefonun herhangi bir uygulama eklemeden 24 saat çalışmasına izin verin.

Samsung yardımı al

Genel bir kural olarak, fabrika sıfırlandıktan sonra hiçbir şey işe yaramıyorsa, telefonun Samsung'a gönderilmesi gerekir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin hiçbir şeyi düzeltmemesi durumunda bunu yapmamanın herhangi bir nedenini göremiyoruz. Bu durumda, sorununuzu oluşturan bir donanım sorunu olmalı. Muhtemelen telefonun Güç Yönetimi fonksiyonu veya bataryası ile ilgilidir. Emin olmak için, bir Samsung tekniğinin telefonu fiziksel olarak incelemesi gerekecek.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S8 Plus takılı olmadıkça açılmıyor, hızlı şarj etme rasgele durur
 • Bizimle meşgul