Takılıyken şarj etmek yerine pilini tüketen Samsung Galaxy S8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8 ile şarj olmayacağı veya açmayı reddettiği sorunlarla karşılaştık. Şarj etme ve güç açma sorunları olan cihazlar hakkında nadiren şikayet alıyoruz. Bununla birlikte, bu sorunlar genellikle bağlantılıdır ve pilin tamamen bitmiş olması nedeniyle telefonun artık açılamaması olabilir.

Bu yazıda bu sorunları çözeceğim ve gerçek sorunun ne olduğunu kolayca belirleyebileceğimiz bir noktaya gelene kadar bir olasılığı birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bu şekilde, onu iyi bir şekilde çözebilecek bir çözüm formüle etmeye çalışabiliriz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Şarj edilmeyen veya açılmayacak Galaxy S8 ile ilgili sorun giderme

Sorun: Bu yüzden Samsung S8’im% 10’daydı, sonra şarj etmeye ve şarj olduğunu söylemeye gidiyorum ama pil gerçekten boşalıyor. Şimdi, telefonum tamamen öldü ve şarj cihazımı taktığımda şarj olduğunu söyleyen aydınlatma cıvatası var ama açılmayacak ve düğmelerin hiçbiri de duyarlı değil.

Çözüm: Aygıtı her şarj cihazına bağladığınızda aydınlatma cıvatasının ekranda gösterildiğini belirttiğiniz gibi, donanımı ile ilgili bir sorun olmadığı anlamına gelir ve büyük olasılıkla bu sadece güçle ilgili küçük bir endişe kaynağıdır. Ancak sorunun gerçekte ne olduğundan emin olmak için, telefonunuzdaki temel sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmek için zaman ayırmanızı öneririz. Endişelenmeyin, bu yöntemler herhangi bir zarar vermez veya dahili depolama alanına kaydedilen dosyalarınızı ve verilerinizi silmez, bunun yerine cihazınızda meydana gelen tutarsızlıkları belirlemenize ve düzeltmenize yardımcı olur.

Adım 1: Zorunlu yeniden başlatma prosedürünü yapın

Arka planda bir dizi uygulamanın çalıştığı ve büyük miktarda kaynak kullandığı zamanlar vardır ve sonuç, telefonun fişi taksanız bile başarılı bir şekilde şarj edilememesi olabilir. Daha sık, bu sorun olabilir zorla yeniden başlatma prosedürü ile giderildi. Bu, genellikle çıkarılabilir pilleri olan cihazlara yaptığımız pil çekme prosedürüne eşdeğerdir. Zorunlu yeniden başlatma ile cihazın belleği yenilenir ve daha da önemlisi soruna neden olabilecek tüm uygulamalar kapatılır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç ve Sesi Kısma tuşlarını aynı anda 7-10 saniye basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılana kadar bekleyin.

Bundan sonra ve telefonunuz hala açılamıyorsa, bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Şarj cihazının arızalı veya pilin kendisinde olduğunu doğrulamak için telefonunuzu şarj edin

Şimdi, kullandığınız eski cihazın arızalı olup olmadığını ve soruna neden olup olmadığını öğrenmek için telefonunuzu yeni bir şarj cihazı seti ile şarj etmemiz gerekiyor. Bağlıyken, telefonunuzu açmanız gerektiğinde kullanabileceğiniz yeterli miktarda pil olması için cihazın birkaç dakika şarj olmasına izin verin. Dolayısıyla, telefonunuz farklı bir şarj cihazı kullanarak tamamen açılırsa, eski şarj cihazınız arızalıdır ve pil tamamen boşalmıştır, artık donanıma güç veremez. Ancak, cihazınız şarj etmeyi reddederse, şarj sorunlarını gidermek isteyen yayınladığımız yayınların bazılarını okumaya çalışın…

  Samsung Galaxy S8 Plus’ınızı şarj etmeyecek şekilde nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 Islak Sorun ve Diğer İlgili Sorunları Aldıktan Sonra Şarj Edilmiyor Samsung Galaxy S8’inizi şarj etmeyecek şekilde nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Şarj sorununun giderilmesi, diğer sorunların çözülmesine neden olabilir. Ancak, telefonunuz şarj olur, ancak yine de tekrar açmayı reddederse, bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin

Üçüncü taraf uygulamaların telefonun şarj olmamasına veya açmamasına neden olan sorunlarla karşılaştık. Bu olasılığı göz ardı etmeliyiz ve şu anda yapabileceğimiz en iyi şey, telefonunuzu güvenli modda önyükleyerek sorunu gidermeye çalışmaktır.

Telefonunuzu bu modda başlatarak, aslında indirilen tüm uygulamaları devre dışı bırakırsınız. Bunlardan biri soruna neden olduysa ve S8’inizin normal şekilde başlatılmasını engellediyse, başka bir sorun olmadan bu ortama girebilmelidir.

S8’inizi Güvenli modda şu şekilde başlatabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Şimdi, telefonunuzu bu ortamda başarılı bir şekilde açtığınızı varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey soruna neden olabilecek uygulamayı bulmak ve önce sıfırlamayı deneyin ve bu işe yaramazsa kaldırın. Ancak, hangi uygulamanın suçlu olduğu hakkında bir fikriniz yoksa, önce güncellenmesi gereken uygulamaları güncellemeyi deneyin …

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Galaxy S8’inizden uygulamaları nasıl sıfırlayacağınız ve kaldıracağınızla ilgili adımlar aşağıdadır.

Galaxy S8’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun.

Galaxy S8’inizden uygulamaları kaldırma

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Tüm bunlardan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

4. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda önyüklemeye çalışın

Telefonunuzun güvenli modda başarıyla başlatılamadığını varsayarsak, denemeniz gereken bir sonraki şey budur. En azından denemeniz gereken bu ortamda telefonunuzu çalıştırabileceğinizin garantisi yoktur, çünkü başarılı olursa, sorunu düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç prosedür vardır. Endişelenmeyin, S8’inizi bu ortamda başlatmak, hem verileriniz hem de cihazınız için güvenlidir.

Şimdi, bu modda başarıyla başlattığınızı varsayalım, denemeniz gereken ilk şey önbellek bölümünü silmek. Bu, tüm sistem önbelleklerini bozuk ve iyi bir şekilde siler. İşte böyle yapıyorsunuz…

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ayrıca, telefonunuzun bu modda başarıyla önyüklendiğini ve önbellek bölümünü zaten sildiğinizi, ancak cihazınızın önyükleme sırasında hala sıkıştığını veya şarj olmayacağını varsayalım, o zaman sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bu, tüm kişisel dosyalarınızı, verilerinizi ve uygulamalarınızı silecek ve bunu yapmakta tereddüt edip etmediğinizi anlıyorum, ancak şu anda çok fazla seçeneğiniz yok. Eğer devam etmeye karar verirseniz, işte nasıl…

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işleminden sonra sorun devam ederse, telefonunuzu mağazaya getirme ve teknolojinin sorunu sizin yerinize çözmesine izin verme zamanı.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.