“Tamam Google, Yeterince yaşadım”: Asistanı nasıl devre dışı bırakabilirim?

Evet, Google Assistant’ın çok kullanışlı olabileceğine ve telefonlarımıza ilk geldiğinden beri önemli ölçüde geliştiğine katılıyorum, ancak ne zaman ihtiyacınız olmadığında veya telefonunuzun her zaman olmasını istemiyorsanız dinleme? Bu yazıda, Google Asistan’dan önce onu nasıl kapatıp eski hayatınıza geri dönebileceğinizi öğreneceksiniz.

Atlamak:

    Google Assistant neden yanlışlıkla ortaya çıkıyor? Google Yardımcısı nasıl tamamen devre dışı bırakılır Yardımcısı düğmesini nasıl devre dışı bırakılır Önceki bir Android sürümüne geri dön

Neden yanlışlıkla aktive edildi?

Şahsen benim için, Google Asistan’ın benden talep etmeden etkinleştirildiği konusunda özellikle sinirleniyorum. Akıllı telefonumun kilidini açtığımda, asistan birkaç kez görünüyor. İhtiyacım yoksa (zamanın% 99’u), istediğim işlemleri yapmadan önce kapatmam gerekiyor. Bu, akıllı telefonumdaki Başlat düğmesine yanlışlıkla Google Asistan’ı açmak üzere ayarlanmış olabileceğimden kaynaklanıyor.

Bir kez açıldığında, asistan sesinizi alır, analiz eder ve belirttiğiniz eylemi gerçekleştirir. Akıllı telefonunuzu cebinizde bile tutabilir ve Google Asistan’ı kazayla etkinleştirebilirsiniz. Bir konuşmanın ortasındaysanız, cihazınız söylediklerinizin bir parçasını alabilir ve bir soru sorduğunuzu düşünebilir ve ardından size cevap verebilir! Bu yakın zamanda bir arkadaşımla konuşurken başıma geldi. Birden cebimden çıkan bir ses bazı Mısır firavunun mezarı hakkında konuşmaya başladı. Ve inan bana, o zamanlar Mısır ile ilgili heyecan verici bir tartışma değildi.

    Bu sesli komutlarla Google Asistan’dan en iyi şekilde yararlanın

Google Asistan nasıl kapatılır?

Bunun gibi bir şey de başınıza geldiyse ve Google Asistan’dan bıktıysanız (daha gerçeküstü aramalara gülseniz bile), kapatma zamanı. Aşağıda açıklayacağımız 3 farklı seçenek var.

Tamamen devre dışı bırakın

Google Asistan’ı tamamen devre dışı bırakmayı seçerseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

    Google uygulamasını açın ve Menü’yü seçin (üç çubuk), Ayarlar Google Yardımcısı bölümüne gidin Ayarlar> Telefon’u tıklayın ve Yardımcısı seçeneğini devre dışı bırakın

google assistant screenshot

Destek düğmesini devre dışı bırakın

Çoğu durumda, Yardımcısı düğmesini devre dışı bırakmak yeterli olacaktır. Bu şekilde, Google Asistan’a artık başlat düğmesiyle erişemezsiniz; bu da yanlışlıkla etkinleştirmenizi önler.

    Ayarlar menüsünde Uygulamalar’ı, ardından Varsayılan uygulamalar’ı seçin ve ardından Cihaz yardımcısı uygulaması üzerine dokunun. Burada, başlat düğmesine bastığınızda hangi asistan uygulamasını açmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Benim durumumda, Google ile destekleyici bir uygulamam arasında seçim yapabilirim.

Bu en az radikal seçenektir, istediğiniz zaman Asistan’ı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak istemeden etkinleştirilmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Yolun tam ifadesinin değişebileceğini unutmayın; örneğin: Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Varsayılan uygulamalar> Yardım ve ses girişi

google assistant screenshot 2

Güncellemeleri kaldır

Google Asistan, Google’ın önceki sürümlerinde bulunmadığından nispeten yeni bir gelişmedir. Bu versiyonlara geri dönebilirsek, Asistanımız olmazdı.

Böylece bu kadar kolay olabilir: güncellemeleri kaldırın, Google Asistanı’ndan özgürsünüz. Tabii ki, beğenebileceğiniz diğer tüm yenilikler de yok olacak …

    Ayarlar> Uygulamalar altında, Uygulama yöneticisine gidin ve Google’ı arayın. Menüyü açtığınızda (üç küçük nokta), Güncellemeleri kaldır seçeneğinin açılır olduğunu göreceksiniz.

google assistant screenshot 3

Ne düşünüyorsun? Google Asistan sizi rahatsız ediyor mu yoksa tam tersi mi? Google’ın güvenilir yardımcısı ile ilgili garip deneyimleriniz oldu mu? Yorumlarda bize bildirin!