Tamamen ölmüş ve açılmayacak Samsung Galaxy J5’inizi nasıl düzeltebilirsiniz (kolay adımlar)

Telefonunuzu kullanırken her gün kapatmak zorunda kalmazsınız ve açmak için Güç tuşuna bastığınızda yanıt vermez. Bu tür bir sorun, çok yaygın olmasa da, her seferinde başınıza gelebilir ve düzeltilmesi oldukça kolay olsa da çok can sıkıcıdır.

Samsung Galaxy J5 birimlerine sahip bazı okuyucularımız bu sorundan şikayet ediyorlar. Onlara göre, cihazları belirgin bir sebep olmadan kapatıldı ve artık açılmayacaktı ve diğerleri, ünitelerinin şarj cihazına bağlandığında bile yanıt vermediğini söyledi.

Bu yazıda, okuyucularımızın çoğunda işe yarayan çözümü sizinle paylaşacağım. Daha önce de söylediğim gibi, bu sorunun düzeltilmesi çok kolaydır ve bu sorunun mavi renkte ortaya çıkması ve telefonun herhangi bir fiziksel durumdan muzdarip olmaması şartıyla, size yardım etmesini istemeden telefonunuzu yeniden canlandırabilirsiniz. veya sıvı hasarı. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Galaxy J5 sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Sizinkine benzeyen ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin sorunları bulmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya bizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak ve göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Tamamen ölmüş ve açılmayacak Galaxy J5’in çözümü

Samsung Galaxy J5 2016 veya önceki sürüm sahipleri için, bu sorun hakkında yapabileceğiniz en iyi şey şudur:

  Arka kapağı çıkarın.Pili çıkarın.Kapasitörlerde depolanan elektriği kurutmak için Güç tuşunu bir dakika basılı tutun.Pili geri takın ve arka kapakla sabitleyin.Şimdi, telefonunuzu açın; normalde.

Ancak, Samsung Galaxy J5 2017’ye sahipseniz, 2017 varyantı çıkarılamayan bir pile sahip olduğu için pili çıkaramazsınız, ancak yine de pil bağlantısını kesmek için bir şeyler yapabilirsiniz ve bu yapmanız gereken şeydir.

Sesi Kıs ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye basılı tutun. Bu sorunun bir sistem çökmesi veya ürün yazılımı ile ilgili herhangi bir küçük sorundan kaynaklandığını ve yeterli pil kaldığını varsayarsak, telefonunuz normal şekilde önyüklenmelidir ve yapmanız gereken tek şey bu olabilir.

Doğru yaptığınızdan emin olmak için bu prosedürü en az birkaç kez yapın. Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutabilir ve bırakmadan Güç tuşunu basılı tutabilirsiniz. Birkaç kez denedikten sonra cihaz açılmıyorsa, bunu yapmayı deneyin:

  Telefonunuzun şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu prize takın. Telefonun yanıt verip vermemesine bakılmaksızın, en az on dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Şimdi Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu 10 saniye boyunca veya ekran açılana kadar birlikte basılı tutun.

Geçmişte ele aldığımız bu tür sorunların çoğu, bu çözüm her zaman çok etkili olmuştur, çünkü görünüşte bir sebep olmadan ölen telefonlar bir bellenim çökmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak, bazı nedenlerden dolayı telefonunuz buna yanıt vermiyorsa, birkaç sorun giderme prosedürü daha yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy J5 kendi kendine kapandı, yanıt vermedi ve tekrar açılmıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5’inizi şarj etmeyecek şekilde nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 Ekranı Rastgele Kapanıyor Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar açılmayacak Samsung Galaxy J5’inizi düzeltmek için [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung logo ekranında takılı kalan Galaxy J5, düzgün şarj olmuyor, yavaş şarj oluyor

Açılmayan ölü bir Galaxy J5’te sorun giderme

Telefonunuzun hala yanıt verip vermediğini görmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır, bu nedenle bazı pratik sorun giderme prosedürleri için aşağıdaki okumaya devam edin.

Telefonu güvenli modda çalıştırmayı deneyin

Bu, belki de bir veya bazılarının telefonun açılmamasına neden olma olasılığını ortadan kaldırmak için tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak anlamına gelir. Üçüncü taraf uygulamaların ürün yazılımının çökmesine ve telefonun yanıt vermemesine neden olduğu durumlar gördüm. Telefonunuzu güvenli modda şu şekilde açabilirsiniz:

  Cihaz adını kullanarak ekranın üzerindeki Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonun bu modda gerçekten açıldığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey soruna neden olan uygulamayı bulmak ve kaldırmaktır:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun.

Kurtarma modunda telefonunuzu başlatmayı deneyin

Başarılı olursa, önbellek bölümünü silmeyi ve telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Telefon bundan sonra hala açılmıyorsa, ana sıfırlamayı gerçekleştirin:

Kurtarma modunda telefon nasıl önyüklenir ve önbellek bölümü silinir

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce 30 – 60 saniye). ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. ‘Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve Önbellek bölümünü silme işlemi tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Kurtarma modunda telefon nasıl önyüklenir ve master sıfırlanır

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme (‘ Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘öğesini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy J5’iniz hala Kurtarma modunda önyükleme yapmıyorsa, donanımla ilgili bir sorun olabileceği için servis merkezine getirmelisiniz.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası gösteren Samsung Galaxy J5’inizi nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu] Snapchat neden Samsung Galaxy J5 cihazımda kilitlenmeye devam ediyor? [Sorun Giderme Kılavuzu] Instagram’ı açtığımda Samsung Galaxy J5 cihazım neden donuyor? İşte düzeltme… “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatası görünmeden önce donan Samsung Galaxy J5’i düzeltin [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5, “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5’inizi düzeltme maalesef “Facebook durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]