Tamamen ölü olan ve açılmayacak bir Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefon nasıl onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonlar üzerinde, aniden ölmüş ve açılmayacak bir sorun, bozuk bir donanım değilse bile karmaşık sistem hatalarını gösterir. Eğer telefon düştükten ya da ıslandıktan sonra belirtiler ortaya çıkarsa, ikinci faktör sorumludur. Bu durumda servis gereklidir. Yine de, bazı geçici çözümler gerçekleştirmeyi deneyebilir ve bir servis merkezine gitmeden önce probleminizi çözmeyi deneyebilirsiniz. Ne yapacağınıza ilişkin daha fazla girişe ihtiyacınız varsa, aşağıda belirttiğim prosedürlere başvurabilirsiniz.

Aşağıdaki prosedürler, aniden ölmüş ve açılmayacak olan Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefondaki ilgili sorunu ele almak için özellikle kullanıldı. Cihaz tamamen hasarlı ve işlevsiz değilse, bu yöntemlerden herhangi biri potansiyel bir çözüm olabilir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şeyden önce, telefonunuzla başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, sitemizde zaten mevcut olan çözümlerin mevcut olması ya da en azından halihazırda çözdüğümüz benzer problemler var. Yani, probleminizle benzer veya alakalı olanları bulmaya çalışın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • İlk çözüm: Yeniden başlatmaya zorla
 • İkinci çözüm: Güç kaynağına takın ve şarj olmasına izin verin
 • Üçüncü çözüm: Verileri kurtarmak ve cihazınızı geri yüklemek için Android kurtarma / onarım araçlarını kullanın
 • Servis seçenekleri
  • Bizimle iletişime geçin
 • Önce Sesi kıs düğmesine basın ve basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.
 • Şimdi, ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun.
 • Her iki düğmeyi de 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun.
 • Bu, telefonun dahili belleğinde kayıtlı verileri etkilemez, dolayısıyla veri kaybına yol açmaz. Bu işe yaramazsa, bir sonraki geçici çözümü deneyin.

  İkinci çözüm: Güç kaynağına takın ve şarj olmasına izin verin

  Bir cihazın kapanacağı ve gücü tamamen reddettiği için gücü açmayı reddettiği zamanlar vardır. Bu, genellikle herhangi bir uygulamanızın hileli hale gelip cihazınızda büyük miktarda pil boşalmasını tetiklediğinde gerçekleşir. Cihazınız hala yüzde 10 bataryaya sahip olabilir, ancak hatalı uygulama nedeniyle, kalan güç miktarı cihazın beklenen bir süre içinde çalışmasını sağlayamadı.

  Bunu devre dışı bırakmak için, telefonunuzu bir güç kaynağına takın ve ardından bir veya iki saat şarj edin. Cihazınızın bataryayı şarj etmesi ve gücü açması için yeterli zaman olmalıdır.

  Ayrıca telefonunuzun şarj olduğundan emin olun. Şarj olmuyorsa, önce şarj sorununu çözmeniz gerekecektir. Güç kaynakları ve şarj bağlantı noktaları arasında geçiş yapmayı veya hatta telefonunuz için başka uyumlu şarj cihazlarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Cihazınızı şarj edemiyorsanız, o zaman bir teknisyenin yardımına ihtiyacınız vardır.

  Üçüncü çözüm: Verileri kurtarmak ve cihazınızı geri yüklemek için Android kurtarma / onarım araçlarını kullanın

  Android cihazlarıyla ilgili ciddi sorunlara sahip kullanıcıların sayısı arttıkça, uygulama geliştiricileri, kullanıcıların arızalı cihazlarındaki verileri kurtarıp geri yüklemelerine yardımcı olmak için Samsung veri kurtarma gibi uygulamaları tasarlayarak çok etkili çözümler üretiyor. Bu araçlar bir Windows PC veya Mac bilgisayarında indirilebilir ve bir kez kurulduktan sonra, veri kurtarma ve sistem onarımını başlatmak için cihazınızı bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

  Bu, Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzun tüm uygulanabilir çözümler tükendikten sonra hala açılmayacağı son tatil yerlerinden sayılabilir.

  Telefonunuz tekrar açıldığında ne yapmalı?

  Telefonunuzu tekrar hayata geçirmeyi başardıysanız, soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz üçüncü taraf uygulamasını kaldırın. Telefonunuz ölmeden önce, en son indirdiğiniz yerden başlayarak bireysel uygulamaları kaldırabilirsiniz.

  Galaxy A8 2018'inizi güvenli moda dönüştürmek, uygulamaları teşhis etmenize ve sorunun bir üçüncü taraf uygulamasıyla ilişkilendirilip ilişkilendirilmediğine karar vermenize yardımcı olabilir. Tüm üçüncü taraf uygulamaları güvenli moddayken devre dışı bırakılır, yalnızca stok veya önceden yüklenmiş uygulamalar çalışır durumda bırakılır. Telefonunuz kilitli modda kilitlenmez veya kapanmazsa, üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğu anlamına gelir. Bu durumda, sorunun tekrarlanmasını önlemek için suçluyu tespit etmeniz ve silmeniz gerekecektir.

  Ayrıca cihazınız için mevcut herhangi bir yazılım güncellemesini kontrol edebilirsiniz. Yeni bir ürün yazılımı güncellemesi, özellikle de hata düzeltmelerini getirenler, telefonunuzun kilitlenmesine ve arızalanmasına neden olabilecek kötü amaçlı yazılımların ve sistem hatalarının giderilmesine yardımcı olabilir. Cihazları optimum performansta tutmak için yeni güncellemeler periyodik olarak açılır. Cihazınızı otomatik güncellemeye ayarlamamışsanız, uygun olduğunda yazılımı manuel olarak güncellemeniz gerekir. Telefonunuzu havada veya kablosuz olarak Ayarlar menüsünden güncelleyebilir veya Samsung Kies ile bir bilgisayar kullanabilirsiniz.

  Bozuk önbellek ve sistem klasörlerindeki verilerin sorumlu olması durumunda önbellek bölümünün silinmesi de yardımcı olabilir. Sistem önbelleği temizleme, genellikle cihazın veya herhangi bir uygulamanın haydut olmasını önlemek için yeni güncellemeler yüklendikten sonra önerilir.

  Son olarak, sorunun yeni bir ürün yazılımı güncelleştirmesi yüklemesinin neden olduğu geçersiz ayarlardan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız Galaxy A8 2018'nizi fabrika varsayılanlarına sıfırlayabilirsiniz. Ancak bu, tüm kayıtlı verilerinizi, indirilmiş uygulamaları, özelleştirilmiş ayarları ve kişisel bilgileri cihazınızdan siler. Gerekirse, bir ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama işlemine devam etmeden önce tüm dosyalarınızı yedekleyin. Önemli verileri bulutta veya telefonunuza taşımak için yedekleyebilirsiniz.

  Servis seçenekleri

  Çoğu cihaz sorunu, belirli geçici çözümlerle veya bir dizi sorun giderme prosedürüyle kolayca ilgilenilir. Ama evde düzeltilemeyen inatçı konular için, servis son en iyi umudunuz olacaktır. Bu durumda, Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzu donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için en yakın Samsung servis merkezine götürmekten başka seçeneğiniz yoktur. Cihazınız hala garanti kapsamındaysa, servis ya da yeni ünite değişimi için bunlardan yararlanın.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.