Tamponlama veya yavaşlatma sağlayan Galaxy S9 uygulamaları nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]

Uygulamalarınız çok yavaş mı yoksa arabelleğe devam ediyor mu? Evet ise, bu yeni # GalaxyS9 sorun giderme makalesi bunları düzeltmenize yardımcı olmalıdır. Aşağıdaki çözümlerimizi takip ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S9 Plus, Zedge uygulamasını sildikten sonra bile özel zil sesi çalmaya devam ediyor
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Fabrika ayarları
   • Pandora uygulaması
  • Sorun # 2: Arabelleğe alınmasını sağlayan Galaxy S9 uygulamaları nasıl düzeltilir?
    • İnternet bağlantısının hızlı olduğundan emin olun
    • Önbellek bölümünü silin
    • Uygulama önbelleğini ve verilerini temizle
    • Uygulama tercihlerini sıfırla
    • Ağ Ayarları Sıfırlama
    • Fabrika ayarları
   • Sorun 3: Galaxy S9 Google ses yazarak çalışmıyor
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Galaxy S9 Plus, Zedge uygulamasını sildikten sonra bile özel zil sesi çalmaya devam ediyor

   S9 Plus'ım kısa bir süre önce, bir S6'ya sahip olduğumda Zedge'den indirdiğim bir zil sesinin rasgele parçalarını çalmaya başladı. Ben herşeyi denedim. Kaldırılmış zedge, tüm zil seslerini orijinal varsayılanlara geri döndür. Sert bir çizme yaptı. Birçok ayarda telefonla oynadım. Bluetooth'umla bir ilgisi olduğuna inanıyorum. Sadece evimde ve avluda alt katta olur. Mavi dişi kapattım ve Bluetooth kapalıyken zil sesini duymadım.

   Ayrıca bazen telefonumla eşleştirilen Toyota Entune'mden radyo dinledikten sonra; Kamyoneti kapattıktan sonra pandora istasyonu oynamaya devam ediyor. Son tüm uygulamaları kapatırsam hala oynar. Telefonumu fiziksel olarak yeniden başlatmalıyım. Bir aydan kısa bir süredir telefonum vardı ve bu hafta sonu Best Buy'ta Samsung temsilcisi ile görüşeceğim. 2 1/2 hafta önce son güncellememden sonra başladı gibi görünüyor.

   Çözüm: Belirli bir eylem için atanan zil sesleri, yalnızca bunun için ses dosyası telefonda hala bir yerde çalışıyorsa çalışır. Orijinal olarak bir uygulamadan (Zedge) alınmış olsaydı, Zedge'i sildikten sonra bile telefonunuzun bir yere kaydedilmiş orijinal ses dosyasına sahip olması gerekir. Sorunu çözmek için yapabileceğiniz iki şey var:

   • Uygulama tercihlerini temizle
   • Fabrika ayarları

   Uygulama tercihlerini sıfırla

   Uygulamalar genellikle görevleri gerçekleştirmek için diğer uygulamaları veya hizmetleri kullanır. Durumunuzda olan, yanlış uygulama yapılandırmalarından kaynaklanıyor olabilir. Cihazınızın uygulama tercihlerinin varsayılanlarına geri döndüğünden emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
   5. S9 Plus'ınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

   Fabrika ayarları

   Uygulama tercihlerinin sıfırlanması işe yaramazsa, her zaman fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Bu çözüm neredeyse her zaman böyle durumlarda çalışır. Bu sıfırlamayı yapmadan önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

   1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir.
   2. Cihazı kapatın.
   3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
   9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Pandora uygulaması

   Pandora uygulamanız için sorun, bir uygulama hatası nedeniyle ortaya çıkabilir. Çalıştığını görmek için önbelleğini ve / veya verilerini temizlediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce bunu yapın.

   Bir uygulama önbelleğini veya verilerini temizlemek için:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
   5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
   6. Depolama'ya dokunun.
   7. Önbellek / Veri düğmesini temizle'ye dokunun.
   8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

   Pandora'nın önbelleğini veya verilerini silmeniz işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlamaya devam edin.

   Sorun # 2: Arabelleğe alınmasını sağlayan Galaxy S9 uygulamaları nasıl düzeltilir?

   Evet sürekli uygulama tamponu yaşıyorum. Mobil veri ağını denedim, ancak sorun devam ediyor. Öncelikle benimle ve telefonumla yakın tarihler anlatmama izin verin. Birkaç ay önce. Bazı uygulamalarla uğraşıyordum ve bazı okumaları hatırladım, eğer bunu yaparsanız uygulamaların düzgün çalışmamasına neden olacak. Sanırım yerleri kapatmaya çalışıyordum ama yaptığım şeyi tam olarak hatırlayamıyorum. Ayrıca tünelim var ve bir podcast dinlerken dinlerken sadece duracak.

   Çözüm: Sürekli olarak arabelleğe aldığınız birden çok uygulamanız varsa, bu olası çözümleri deneyin:

   İnternet bağlantısının hızlı olduğundan emin olun

   Uygulamaların neden arabelleğe yatmaya eğilimli olacağı, yavaş internet. Cihazınızın iyi bir kablosuz ağa bağlı olduğundan emin misiniz? Mobil internet kullanıyorsanız, bağlantı kararlı (aralıklı değil) ve yeterince hızlı mı (en az 7 Mbps)? Bu soruların cevabı evet ise, o zaman bir sonraki olası çözümlere geçin. Aksi takdirde, olası herhangi bir telefon veya uygulama sorunuyla karşılaşmadan önce internet bağlantınızı iyileştirmeye devam edin.

   Önbellek bölümünü silin

   Bu durumda yapılacak en iyi şey önbellek bölümünü temizlemektir. Bu bölüm, uygulamaların normal performansını sürdürmek için gerekli olan sistem önbelleğini barındırır. S9'unuzun önbelleğini henüz temizlemediyseniz, bunu yapmanın adımları şunlardır:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
   4. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görünecektir.
   5. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
   8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
   9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Uygulama önbelleğini ve verilerini temizle

   Bu, bir uygulamayla uğraşmanın en doğrudan yoludur. Sorunlu bir uygulamanın önbelleğini temizlediğinizden emin olun ve nasıl çalıştığını görün. Hiçbir şey değişmezse, verilerini temizleyin. Alternatif olarak, bunları kaldırabilir ve yeniden yükleyebilirsiniz.

   Uygulama tercihlerini sıfırla

   S9'unuzun gerekli tüm uygulama ve servislerin çalışır durumda olduğundan emin olmak her şeyden önemlidir. Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması önemli veya temel bir uygulamayı veya hizmeti devre dışı bırakabilir ve bu da uygulamaların arızalanmasına neden olabilir. Gerekli uygulamaları ve hizmetleri etkinleştirmek için tüm uygulama tercihlerini sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
   5. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

   Ağ Ayarları Sıfırlama

   Yanlış bir ağ yapılandırması veya hatanın sorun arkasında olabilir. Bu olasılığı çözmek için telefonunuzun ağ ayarlarını şu adımlarla sıfırladığınızdan emin olun:

   1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
   2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
   3. Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
   4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
   5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

   Fabrika ayarları

   Bu durumda sorun giderme adımı ve çözümü yapılmalıdır. Şimdiye kadar hiçbir şey işe yaramıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapacağız. Nasıl yapılacağı hakkında yukarıdaki adımlara bakın.

   Sorun 3: Galaxy S9 Google ses yazarak çalışmıyor

   Google ses yazarak çalışmayı durdurdu. Tüm sorun giderme işlemlerini yaptım, kendime kaydedilmiş bir mesajla mikrofonu test ederek, internet bağlantım mükemmel, mikrofon düğmesi görünür halde ve mesaj dinlerken konuştuğumda cevap veriyor, ancak Google arama kutusunu denediğimde herhangi bir metni geri göndermiyor daha da garip, mikrofona bastığımda merhaba diyor ki ölür, ama başka bir şey söylersem “şu anda Google'a ulaşamaz” der

   Çözüm: Google ses yazmanın çalışabilmesi için, güvenilir bir İnternet'e sahip olmanız gerekir. Bu uygulamanın birçok durumda düzgün çalışmamasının olağan nedeni budur. S9’unuzun sabit ve hızlı bir İnternet’e sahip olduğunu düşünüyorsanız, sonraki sorun giderme adımı Google Voice’un doğru şekilde ayarlandığından emin olmaktır.

   Doğru yapılandırmayı yapmadan önce, tüm gerekli hizmetlerin etkinleştirildiğinden emin olmak için tüm uygulama tercihlerini sıfırlamak istersiniz. Uygulama tercihlerinin nasıl sıfırlanacağıyla ilgili yukarıdaki adımlara bakın.

   Temel uygulama tercihlerine dikkat ettikten sonra, yapılandırma ile devam edebilirsiniz. Google Voice ayarlarına Ayarlar> Genel Yönetim> Dil ve giriş> Ekran klavyesi> Google sesle yazarak erişebilirsiniz. Google sesle yazım menüsüne girdikten sonra, tüm öğeler için tüm doğru seçenekleri seçtiğinizden emin olun. Düzenli olarak bir Bluetooth kulaklık kullanıyorsanız, Ses ve Konuşma çıkışı altında doğru seçeneği seçtiğinizden emin olun.

   Uygulamanın temel yapılandırması hiç işe yaramazsa, sorunu çözmek için fabrika ayarlarınızı sıfırlayın.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.