Teardown videoda OnePlus 7 Pro: pil değişimi kolaylaştı

OnePlus 7 Pro, çok karmaşık bir akıllı telefon olmakla birlikte, bu video, bazı onarımların kendi başınıza yapmanızın oldukça kolay olduğunu gösteriyor. İFixit’teki tamir uzmanları, OnePlus 7 Pro’nun iç tasarımına yakından baktılar.

OnePlus 7 Pro, arkadaki camın hassas ve çerçeveye yapıştırılmış olması nedeniyle dikkatlice açılmalıdır. Bununla birlikte, kapağı çıkardıktan sonra olumlu bir sürpriz var: OnePlus 7 Pro’nun pilinin değiştirilmesi kolaydır, sadece hafifçe yapıştırılmıştır ve çıkarılmasına yardımcı olan bir tırnağa sahiptir. Bu, hiçbir şekilde tüm akıllı telefonlar için geçerli değildir.

Daha fazla sökerken, OnePlus 7 Pro’nun ön kamerasını hareket ettiren motor özellikle heyecan verici. Bileşen oldukça büyük ve uzun süre kalıcı görünüyor. Bir vida yardımıyla, ön kamera akıllı telefonun gövdesinden dışarı itilir. Metal bir yay kameranın geri çekilmesine yardımcı olur. İFixit’in yırtma videosunda, tüm işlemlere ve bizi yeni testlerimizde tamamen ikna eden yeni akıllı telefon bileşenlerine yakından bakabilirsiniz.

OnePlus, iFixit’ten daha da övgü alıyor; çünkü akıllı telefonun diğer bileşenlerinin lehim bağlantıları yerine modüler tasarım ve konektörler sayesinde göreceli olarak kolay olması. Ancak, akıllı telefonların en yaygın onarımı olan ekran değiştirme ile ilgili her şey nedeniyle oldukça karmaşık ve çok fazla çalışma gerektiren bir eleştiri de var. Ayrıca, ön kameranın motoru başka bir eleştiri. Sonuç olarak, iFixit, OnePlus 7 Pro’ya modern bir akıllı telefon için ortalama bir sonuç olan 4/10 puanlık bir onarım oranı verir.

Tarafından görüşSteffen HergetBir akıllı telefonun onarımı kolay olmalıdır.What do you think?5050İlk oy veren sen ol

Yapıştırılmış mahfazalara ve büyük cam yüzeylere olan eğilim nedeniyle, akıllı telefonlar son zamanlarda mutlaka daha güçlü hale gelmedi ve kendileri onarabilmek de kolay olmadı. Özellikle eski bir modelde, bu pahalı yeni satın alma işlemine değerli ve ucuz bir alternatif olabilir.

    Düzgün şarj edilmeyen bir telefon nasıl düzeltilir?

Kaynak: iFixit