Telefon açılmayacağı veya ekranın siyah kaldığı durumlarda Galaxy S9 verilerini nasıl kurtarabilirsiniz

Oldukça fazla sayıda insanın Android'i her gün ekranda kaybediyor ve akıllarındaki en önemli soru, verilerini nasıl alacağımız konusunda oldukça eminiz. Bugünün sorun giderme makalesi Android topluluğumuzun cevabı almasına yardımcı olmalı. Ayrıca aşağıdaki # GalaxyS9 ile ilgili diğer konuları da ele alıyoruz, dolayısıyla hepsini okuduğunuzdan emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

  • Sorun # 1: Galaxy S9 Plus, güncellemeden sonra wifi veya mobil veri kullanırken yeniden başlatmayı sürdürüyor
  • Sorun # 2: Galaxy S9 cihazınızda kalıcı olarak kablosuz bağlantı nasıl kapatılır
  • Sorun # 3: Galaxy S9 Facebook uygulaması kilitleniyor
  • Sorun # 4: Telefon açılmayacaksa veya ekran siyah kaldığında Galaxy S9 verilerini nasıl kurtarabilirsiniz
  • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Galaxy S9 Plus, güncellemeden sonra wifi veya mobil veri kullanırken yeniden başlatmayı sürdürüyor

Merhaba. Kısa bir süre önce bir s9 + satın aldım ve firmware'i güncellemek için ekranımda bir saat kullandıktan ve bildirimi güncelledikten sonra telefonu kullanmaya başladım. Önce verdim ve güncelleme yüklemesi bittikten sonra ve bir kaç saat çalıştıktan sonra telefonumun wifi kapalı ve kendi başına açıldığını fark ettim, telefonun yanında durduğumda, sadece nerwork ve coonect'ten mobil verilere bağlantıyı kesersem, agian güç tuşuna bastığımda wifi ağına bağlanmaya başlar. Ve bazı verileri aktarmak için zapya uygulamasını yüklediğim başka bir şey ve zapaya'daki diğer telefonlara bağlandığımda telefonum yeniden başlatılıyor. Zapya'nın ev sahibi olduğum zaman, bir grup ve diğerlerini bir araya getirdiğim gibi, ama diğerleri bir grup oluşturduğunda ve onlara katıldığımda yeniden başlıyor. Bazı günler için kullandıktan sonra, bu tür bir yeniden başlatmanın sadece zapya'yı kullandığımda ve hatta zapya'yı kaldırdıktan sonra bile mutlu olduklarını fark ettim, fakat onlar, ne zaman beklediğimde olduğu gibi, wifi veya mobil veri ağlarına bağlanırken mutlu olurlar. Telefonumun bir standından sonra neden beklemede olduğumu söyledi. Tüm talimatlarınızı gözden geçirdim ve diğerleri, küçük küçük ayarları ve çalışılan şeyleri ele aldım. Üçüncü taraflar için güvenli mod, wifi ayarları, ağ ayarlarının yeniden ayarlanması, önbelleği silme, fabrika ayarlarına sıfırlama ve… Destekle bağlantı kurdum ve firmware'in güncelleme sırasında biraz sorun yaşadığını söyledim ve telefonu geri göndermeleri için telefonu geri göndermeliyim benim için firmware. Ben android ve yanıp sönen firmware ve bunun gibi şeyler kullanarak yanlısı bir tür. Telefonumu onlara geri döndürmek için pozisyonda değilim ve geri almak için gün / hafta beklemek için, soooo bilmek istedim odin kullanarak telefonumun resmi resmi rom flaşı güvenli midir? Garanti geçersiz midir? Resmi firmware'i sammobile.com btw'den indiriyorum. Bu konuda gerçekten biraz hevesli kullanabilirim. Daha kısaca yapamadım, bunun için üzgünüm. Ve zaman ayırdığın için teşekkürler.

Çözüm: Belirli telefon modeliniz için stok yazılımını kullandığınız sürece, garanti geçersiz sayılmamalıdır. Kutuyu ilk açtığınızda cihazla birlikte gelen orijinal ürün yazılımı sürümünü kullanmanızı öneririz. Bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, cihazınızın belirli telefon modelini kullanarak bazı Google arama yapmayı deneyin. Örneğin, SM-G960UZBAVZW model numarası ile Verizon Galaxy S9 Plus gibi bir taşıyıcı markalı cihazınız varsa, bu model için sadece belirli bir firmware kullanmalısınız. Yanlış bir ürün yazılımı sürümü kullanmak daha fazla soruna yol açabilir ve hatta cihazı iyi bir şekilde tutabilir.

Doğru ürün yazılımı sürümünü belirledikten sonra indirin, ardından yanıp sönme işleminin kalanını yapın.

Telefonunuzda eski bir bellenimin yanıp sönmesi sorunu çözüp düzeltmeyeceklerini bilmiyoruz, ancak sorun değilse, Samsung'u arayarak sorunun sizin için giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Sorun # 2: Galaxy S9 cihazınızda kalıcı olarak kablosuz bağlantı nasıl kapatılır

Sadece bir soru kadar bir sorunum olduğunu bilmiyorum. Ben WiFi kullanarak ve sadece benim hücresel veri (sınırsız plan) güvenerek WiFi kullanımı ile ilgileniyorum. Uzun hikaye ama öncelikle güvenlik nedenleriyle. Kablosuz bağlantıyı otomatik olarak bağlamadığından emin olmak için “kapalı” olarak değiştirilmiş ve uygulama ayarlarının çoğunu geçtiğimde, dün gece bir şekilde telefonumun WiFi'ye bağlı olduğunu ve uygulamaların kullanıldığını fark ettim. Yıllardır iPhone'dan yeni bir Galaxy S9 kullanıcısıyım. Yardımcı olabilir misin?

Çözüm: Samsung, kullanıcıların wifi kullanmak isteyeceğini tahmin ediyor. Böylece S9'unuzdaki kablosuz bağlantıyı kalıcı olarak devre dışı bırakacak bir ayar yok. Kullanmak istemiyorsanız, onu KAPALI olarak bırakın.

Samsung gibi, bazı uygulama geliştiricileri de uygulamalarını kullanırken mobil veri üzerinden wifi'yi tercih edebileceğini, böylece uygulamalarını kablosuz ağlarla daha iyi çalışacak şekilde tasarlayabileceklerini veya hatta otomatik olarak da wifi'yi etkinleştirebileceklerini tahmin ediyor. Bireysel uygulamaları kullanmak için hangi bağlantı türüne göre yapılandırmanız gerekir. Her uygulamanın ayarlar menüsüne gidebilir ve varsayılan olarak mobil verileri kullanacak şekilde ayarlamanız için bir yol olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Android ayarı ile ilgili olarak, iyi için wifi kapatmak için bir seçenek yoktur.

Sorun # 3: Galaxy S9 Facebook uygulaması kilitleniyor

Başladığında Facebook uygulaması çöküyor. Sorun giderme sayfanızdan geçtim. Telefonu yeniden başlattım, uygulamayı devre dışı bıraktım / etkinleştirdim, güncellemeler yükledim, güncellemeler yükledim, güvenli mod başlattım, önbelleğimi sildim ve uygulama hala çöküyor. Bir hata kodu görmüyorum. Aldığım tek şey “Facebook durdu.” Sorun giderme listeniz oldukça kapsamlı görünüyordu, ancak başka önerileriniz varsa, ben hepim kulaklarım!

Çözüm: Tüm sorun giderme adımlarını ve çözümlerini zaten izlediyseniz, sorun büyük olasılıkla düzeltmeniz için yeterli değildir. Sadece Facebook'un şu anda düzeltebileceği bir kodlama sorunu olabilir. Uygulamanın en son güncellemeyi çalıştırdığından emin olun. Şu anda güncellenmişse, yapmanız gereken tek şey, sorun bir sonraki güncellemede düzeltilene kadar beklemek veya cevaplar için doğrudan Facebook ile iletişime geçmektir.

Sorun # 4: Telefon açılmayacaksa veya ekran siyah kaldığında Galaxy S9 verilerini nasıl kurtarabilirsiniz

Samsung Galaxy S9'um çalışıyordu. Sonra ekranın bir kısmı alt köşeden yukarı, tam ekran değil, pikselli (?). Yeniden başlatmayı denedim ama ekran siyah kalıyor, bir kez başlatma tonlarını duydum. Şimdi şarj olduğunu göstermeyecek ve başlamayacak. Onu bulabileceğim kadar çok “anahtar kombinasyon” denedim. Emekli / engelli olmadan önce bilgisayar teknolojisindeydim ve çok sayıda telefonu tamir ettim, eğer sıfırlamak için ayrı bir yere çekebilirsem veya ne yaparsam yapayım. Verileri telefondan kurtarmaya çalışıyorum.

Çözüm: Bilinen başka bir şarj etme aksesuarını denediğinizden emin olun. Bazen, gerçek sorun şarj kablosunda veya adaptörde olduğunda telefona fazla odaklanabiliriz. Yeni bir şarj kablosu ve adaptörünü aldıktan sonra, tekrar açmaya çalışmadan önce telefonu en az 1 saat şarj ettiğinizden emin olun.

Telefonu şarj ettikten ve yeniden başlattıktan sonra bir LED ışığı, titreşim veya ses gibi bir yanıt alırsanız, sorunun ekran aksamında olması gerektiği anlamına gelir. Ekran sorununu gidermek için telefonu tamir veya değiştirme için Samsung Servis Merkezi'ne getirin. Telefonu kendiniz tamir etmeyi düşünüyorsanız, Galaxy S9 ekranını nasıl değiştireceğinizi gösteren çok sayıda YouTube videosu var. Onları dikkatlice takip et ve iyi olmalısın.

S9'unuz yanıt vermiyorsa, hiç açılmayacak veya alternatif önyükleme modlarına (Kurtarma Modu veya Odin Modu) önyükleme yapmanıza izin vermeyecek, bu da tamamen ölü bir cihaza sahip olduğunuz anlamına gelir. Cihazınız bu durumda olduğunda herhangi bir veriyi kurtaramayacaksınız, böylece şansınız kalmadı.

NOT: Samsung'un S9'unuzu sizin yerinize onarmasına izin verirseniz, büyük olasılıkla onarımdan sonra silecekler, böylece verilerinizi kaybedersiniz.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.